Još jedan TRILER, ali sada pobeda Partizana protiv jako raspoložene Mege!

Partizan u poslednjoj sekundi do pobede! Još jedna drama crno-belih, preokret i pobeda nad Megom Izvor: MN PRESS

Kakvu je samo dramu preživeo Partizan protiv Mege! Gubio je 19 razlike, prvi put je poveo u 33. minutu, a na kraju je pogodio košem u poslednjoj sekundi!

Na kraju meča 10. kola Partizan Mega 79:77

Heroj pobede definitivno je bio Rašon Tomas, koji je u samoj završnici prvo blokirao polaganje fantastičnog Filipa Petruševa, a onda pogodio u poslednjoj sekundi napada.

Uskoro opširnije...

20:56

K R A J !

Tomas u poslednjoj sekundi!

Pobeda Partizana 79:77

20:50

40' Još 40 sekundi istine za Partizan i Megu!

Mozli ofanzivni skok i izjednačenje! 77:77!

Sad Jovanović traži tajm-aut, još 40 sekundi do kraja!

20:49
20:49

40' Preokret Mege!

Momirov pogađa! To je 6:0 Mege i preokret! 75:77
50 sekundi do kraja

20:48

39' Opet kidanje živaca

Promašio je Pejdž trojku, a na drugoj strani Veličković prati petu ličnu grešku i izlazi iz igre. Skuči Smit ide na liniju za slobodna bacanja – nerešeno, 75:75!

1.23 do kraja!

20:45

39' Još dva minuta drame

Smit daje dva penala i to je 75:73.

Minut, 59 sekundi do kraja...

20:43

38' Ponovo Jaramaz, sad Partizan ima kontrolu!

Petrušev je postigao jedno od dva bacanja, ali na drugoj strani Pejdž baca loš pas i gubi loptu, nakon čega Mozli mora da pravi faul, njegov četvrti. Tim još nije izašao z bonusa. Petrušev je sam iz ćoška, ali promašuje za tri, da bi Jaramaz zakucao iz kontre! 75:70
2.50 do kraja!

20:41

37' Jaaaraaamaaaaazzz!

Mozli daje koš, a onda je usledio skoro minut bez poena na obe strane, da bi Novak posle ofanzivnog skoka nekako ubacio koš za novo izjednačenje, a onda Jaramaz posle šest promašaja iz igre daje trojku! 73:70

20:39

35'

Jovan Novak konačno daje koš za Megu posle rolinga i prodora, a onda pogađa i dodatno bacanje za nerešeno, 68:68. Megi je trebalo četiri minuta i tri sekunde da postigne prve poene u poslednjoj četvrtini.

20:35

33' Vodi Partizan

Veličković pogađa trojku! Partizan vodi! 68:65. To je serija Paritzana 17:0 na prelazu dve četvrtine! To je prvo vođstvo Partizana na meču!

20:33

33' N E R E Š E N O !

Petrušev je dobio faul u napadu, a klupa Mege se toliko bunila da je dobila tehničku, ali je Pejdž promašio to bacanje! Jaramaz do Jankovića i to je nerešeno! 65:65

20:31

32' Sad Partizan kontroliše meč!

Nesportska dosuđena Cerovini, Kodi je pogodio jedno od dva bacanja, ali je Partizan "prodao" loptu. Samo jedan poen Partizana od potencijalnih pet u ovom nesportskom… 63:65.

20:29

32' Peeeejdž!!!

Pejdž daje dve trojke i Partizan prilazi na 62:65, što je najmanja prednost u drugom poluvremenu! Da vidimo sada od čega su napravljeni Megini klinci…

20:26

Kraj treće četvrtine

Partizan je prišao na 56:65. Kazalon je zakasnio za pola sekunde pred kraj deonice.

Izvor: Printscreen/TV Arena sport

20:23

29' Ističe vreme Partizanu...

Kodi pogađa trojku! Prekid serije Mege, sada je 54:65. Još 67 sekundi do kraja treće četvrtine

20:22

28' Ništa od Partizanove serije

Petrušev daje trojku i Mega tako "poništava" seriju Partizana – 51:65.

20:19

27' Brz odgovor Mege

Posle tajm-auta Jovanovića, Mega daje brza četiri poena i sad Filipovski traži tajm-aut. 51:62

20:17

26' Evo Partizana!

Dva dobra prodora, a onda Veličković pogađa važnu trojku i prvi put posle sredine prve četvrtine prilazi na jednocifren zaostatak – 49:58.

Posle toga se Partizan odbranio, ali je onda Veličković promašio trojku. Mozli daje koš i prilazi na 51:58.

Vlada Jovanović traži tajm-aut

20:12

23' Agresivniji Partizan, uzalud za sad

Partizan je primetno agresivniji u odbrani za sada u drugom poluvremenu, ali je Mega jako dobro raspoložena. 44:56

20:09

22' Počelo je košem Mege

Drugo poluvreme počelo je koševima Petruševa i Gordića, nakon čega i Momirov daje koš. 42:54

20:04

Pogledajte par atrakcija iz prvog poluvremena

19:55

Kraj poluvremena, 40:50

Mega vodi 10 razlike na poluvremenu, ali, paradoksalno, treba da bude zadovoljan kako je sve izgledalo. Samo par minuta pre toga bilo je 19.

Partizan igrao bez energije, pre svega u napadu, ali i u odbrani. Petrušev i Simonović su bili sjajni i dali su ukupno 27 poena za svoj tim. Jedini raspoloženi kod domaćina bio je Miler-Mekintajer sa 16 poena.

Osim toga, Mega ima 22 skoka i 13 asistencija naspram Partizanovih 12 skokova i pet asistencija.

19:48

19' Kodi jedini raspoložen u Partizanu

Smit je dao koš, Partizan promašio dva napada, a onda Mišković ponovo pravi faul u pokušaju da uhvati skok u napadu. Pejdž daje oba penala i privodi Partizan na 36:49.

Partizanu su preko potrebni poeni. Kodi ih je dao 16, ali je otišao na klupu 90 sekundi pre kraja poluvremena.

19:44

18' Dominacija Mege se nastavlja

Pejdž daje trojku, a Petrušev vraća košem. Posle toga je Kodi vezao pet poena bez odgovora. 34:47. Tajm-aut Jovanovića

Kodi je jedini koji nešto radi kod domaćina.

19:41

16' Potpuna nemoć Partizana

Zagorac je pogodio koš, ali promašio slobodno bacanje, što je treći promašaj crno-belih sa penala od sedam izvedenih. Nakon toga, Mika kasni i faulira Cerovinu koji daje koš, ali promašuje dodatno bacanje. Posle dve odbrane napada Partizana, Mega dva puta realizuje napade 26:45

19:37

14' Ništa se ne menja, Mega sigurno vodi

Posle tajm-auta, Tepić je pogodio oba penala, a na drugoj strani Zagorac iz prodora daje koš. Tomas se budi u odbrani i sada blokira Simonovića. Posle promašaja Tepića, Simonović hvata ofanzivni skok i biva fauliran. 24:39

19:32

13' Mega i dalje sigurna

Kodi je pogodio dva bacanja, a Jovan Novak dao trojku za Meginih maksimalnih 15 – 18:33. Ipak, Kodi je vezao četiri poena i sada dovodi svoj tim do 22:33.

Tajm-aut za Vladu Jovanovića.

19:29

Užasan napad Partizana, Mega opet maksimalna

Druga četvrtina je počela košem Kazalona, za opet najveću prednost od 14 poena, 16:30.

Partizan igra katastrofalan napad i promašuje iz svih pozicija, a jedino ima uspeha donekle sa penala.

19:27

Kraj prve četvrtine

Partizan – Mega 16:27

Mnogo je bolje Mega počela meč i samo zahvaljujući nespretnim faulovima u finišu je pružila šansu Partizanu da priđe. Gosti imaju 13 skokova, naspram Partizanovih osam. Crno-beli iz igre šutiraju 6/19, a Mega 9/18.

Filip Petrušev je sjajan, prvu četvrtinu je završio sa 13 poena, četiri skoka i asistencijom.

19:21

Rutinski Mega kontroliše meč

Kodi prodire i zakucava! Konačno njegov agresivni potez i zakucavanje, prvi koš za Partizan posle dva minuta. Na drugoj strani Langović hvata ofanzivni skok, ali biva fauliran, a sa penala pogađa samo drugo. 14:27, 45 sekundi pre kraja.

19:17

8' Filipovski koristi i drugi tajm-aut u prvoj četvrtini

Miler-Mekintajer pogađa drugu trojku za Partizan, ali Mega vezuje četiri poena bez odgovora, 12:26.
Filipovski traži drugi tajm-aut u četvrtini. 2.33 do kraja deonice

19:16

8'

Opet Petrušev uz dodatno bacanje, a onda još dva bacanja! 13 poena, tri skoka, 1 asistencija i 1 blokada. Mega ima 13 poena prednosti, 9:22. Kakva partija!

19:13

7' Fenomenalni Petrušev!

Gordić konačno pogađa trojku, ali Simonović odmah vraća! To je treća trojka Mege u prvih pet minuta. 5:12

Sada Dangubić prevodi loptu, a Gordić prodire i promašuje teško polaganje. Na drugoj strani Janković pravi sjajnu blokadu Petruševu! Ušli su Mozli i Mekintajer, hoće li oni doneti živost u napadu crno-belih?

Dangubić daje sa distance, ali je Petrušev istrčao "u leđa" i zakucao! 7:14. Posle promašenog napada Mege, Petrušev je ponovo dao koš, snašavši se sjajno u teškoj situaciji, a onda i dodatno bacanje! 7:17

19:09

4' Mega bolja na početku

Jaramaz je napravio drugu ličnu grešku, a Petrušev je sa penala pogodio samo drugo. Dangubić menja Jaramaza, koji mora na klupu. Gordić iza leđa šalje loptu u aut. Samo dva poena Partizana za četiri minuta, užasan napad.

Na drugoj strani Cerovina postiže trojku i to je vođstvo gostiju 2:9. Tajm-aut Filipovskog

19:07

4' Jalov početak meča

Partizan je promašio tri otvorene trojke – dve Veličković i jednu Jaramaz. Na drugoj strani je Petrušev pogodio za tri, posle tri i po minuta igre rezultat je samo 2:5

19:05

2' Tvrd početak

Veličković je promašio trojku, a Petrušev oba bacanja, nakon čega je blokirao Jankovića. Petrušev promašio, pa onda opet iz ofanzivnog skoka, pa je Simonović to popravio posle svog ofanzivnog skoka. Prvi koševi na meču posle minut i po igre. 0:2