Prvi poraz Borca pod Nikolićem – i to ubjedljiv: Katastrofalna posljednja četvrtina za "minus 18" u Mostaru!

Neuspjeh banjalučkih košarkaša u gradu na Neretvi

Košarka Liga BiH Zrinjski Borac 87 69 Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

U prve dvije utakmice u Ligi BiH na klupi banjalučkog Borca, odnosno otkako je zamijenio Marka Šćekića, Dragan Nikolić je upisao dvije pobjede.

Savladani su Bosna Rojal u Sarajevu (71:76) i Bratunac u Banjaluci (85:78), ali je njegova četa "zaribala" na trećoj utakmici pod njegovom komandom – na gostovanju u Mostaru:

ZRINJSKI – BORAC 87:69

(21:20, 19:15, 17:19, 30:15)

Poslije prve tri četvrtine, na semaforu dvorane u Mostaru pisalo je 57:54 i djelovalo je da ćemo gledati dramu, obzirom da ni jedna ni druga ekipa nije uspjela da bilo koju od četvrtina riješi razlikom većom od četiri poena.

Ipak, u posljednjoj četvrtini, gostujući sastav je "nestao" sa terena i dozvolio Zrinjskom da stigne do rutinske pobjede!

U četvrtom kvartalu, "plemići" su postigli duplo više poena od Nikolićevog tima (30:15), te je u jednom trenutku prednost iznosila čak i 23 poena (87:64).

Domaće je do pobjede predvodio Luka Anđušić sa 22 poena, Ervin Li je upisao 16, a Tihomir Vranješ i Sreten Knežević po 15 poena.

U ekipi iz Banjaluke, Džonatan Dejvis se zaustavio na 17 poena, Božo Đumić je uknjižio 15, a Aljoša Janković 14 poena.

ZRINJSKI: Soldo, Vranješ 15, Knežević 15, Pajić 8, Anđušić 22, Zovko 3, Li 16, Zlomislić 6, Čović 2, Džajić.

BORAC: Dejvis 17, Đumić 15, Ljuboja, Tanasković 9, Maran, Šajn, Protić, Nikolić 5, Marković 2, Glogovac, Reljić 7, Janković 14.

Bratunac – Spars

TABELA: Široki 7-2, Leotar 6-4, Zrinjski 7-2, Spars 7-1, Čelik 5-5, Borac 4-6, Čapljina 4-5, Sloboda 4-5, Kakanj 3-7, Bratunac 3-6, Promo 3-6, Mladost 3-5, Bosna Rojal 3-5.