Trener Igokee poslije "demontiranja" Zvezde: Velika pobjeda nad velikim protivnikom!

Strateg Igokee Dragan Bajić bio je oduševljen partijom svojih izabranika, koji su u Laktašima do nogu potukli Crvenu zvezdu i to na novom debiju trenera Dejana Radonjića.

Igokea - Crvena zvezda, izjava Dragan Bajić Izvor: ABA liga/KK Igokea/Nikola Vuruna

"Igosi" su već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika, u pojedinim trenucima susreta u Laktašima bilo je i 30 razlike za domaćina, da bi se susret okončao sa "plus 20" - 85:65 (25:16, 25:12, 21:15, 14:22).

"Čestitke mojim momcima na velikoj pobjedi nad velikim protivnikom koji igra Evroligu. Kolegi (Dejanu) Radonjiću želim puno uspjeha u nastavku sezone", rekao je Dragan Bajić, trener Aleksandrovčana nakon utakmice.

"Što se tiče same utakmice stvarno sam oduševljen. Dobro je poznato da smo se istrošili u dvomeču sa Hapoelom, pa nismo imali mnogo vremena da se pripremamo za Zvezdu već smo se posvetili odmoru. Toliko odgovornosti u igri, odbrambeno i napadački, baš ono što sam i na posljednjim treninzima i tražio od svojih igrača. Napad je išao jako tečno, bez mnogo driblinga sa brzim pasom, kažnjavali smo svaku situaciju ekipe Zvezde, a odbrambeno smo u stopostotnoj mjeri odradili svaki zadatak. Nismo dozvolili gostima lake poene. Znamo da su fizički dominantiji od nas, posebno na visokim pozicijama, međutim, dobro smo zatvarali reket, a dobro je radila i prva, druga pomoć, što je na kraju pokazao i rezultat. A to je više nego zaslužena pobjeda".

Prema njegovim riječima, posebno je zadovoljan poslije povratka Dalibora Ilića na parket poslije povrede.

"Raduje me povratak Ilića, njegovih 11 minuta na parketu nam mnogo znači. Mislim da nas neće uljuljkati ova velika pobjeda, čeka nas opet vrlo mali odmor jer već u srijedu igramo protiv Budućnosti", podvukao je Bajić.

Igokea se devetom pobjedom u sezoni izjednačila sa upravo crveno-bijelima na vrhu tabele regionalnog takmičenja.