Čačani opet držali čas košarke Partizanu: Ogromni problemi za crno-bele

Partizan sve dalje od plej-ofa

Čačani opet držali čas košarke Partizanu: Ogromni problemi za crno-bele Izvor: ABA Liga/Partizan NIS/Dragana Stjepanović

Užasan dan za Partizan i veliki za Borac. Čačani su ostvarili četvrtu pobedu u sezoni, crno-beli pretrpeli sedmi poraz, a pritom su ostali i bez Ognjena Jaramaza koji je zbog povrede morao da izađe iz igre.

Na kraju, Borac-Partizan 75:71 (19:15, 19:18, 22:17, 15:21).

Vodio je Borac skoro sve vreme, Partizan je vodio samo u dva navrata, a prvi put je došao u prednost u 36. minutu.

Pritom, ovaj poraz je možda i manja briga od povrede Jaramaza, koji je iskrenuo koleno i uz pomoć saigrača je morao da izađe sa terena.

Borac je dao 11 trojki iz 29 pokušaja, a Partizan su skupo koštala i promašena bacanja, pošto ih je večeras promašio čak JEDANAEST – 8/19.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Nikola Kočović sa 17 poena, ali je bek Borca imao i sjajnu završnicu, pošto je u poslednja dva minuta postigao sedam poena i imao jedan skok. Nemanja Todorović je dodao 14, a Radovan Đoković 12 poena.

Nemanja Dangubić bio je najefikasniji u Partizanu sa 13 poena.

Borac je, rekosmo, vodio skoro sve vreme, ali meč je ipak rešen u dramatičnoj završnici. Partizan je prišao na 71:69 65 sekundi pre kraja, ali onda je u narednom napadu Dangubiću lopta prošla kroz ruke na dodavanje Miler-Mekintajera na 58 sekundi pre kraja.

Borac je igrao dug napad, posle čega je Kočovič pogodio 39 sekundi pre kraja za 73:69.

Probao je Partizan da se vrati, ali šut Zagorca za tri nije bio ni blizu koša. Ipak, Crno-beli su i dalje imali nadu, pošto je Mozli odmah napravio faul, Todorović promašio oba bacanja, a Kodi za samo šest sekundi postigao koš za 73:71.

Nakon toga je Marinović uzeo svoj poslednji tajm-aut, Borac je izveo loptu sa kraja terena, a posle faula Dangubića Đoković je dao oba bacanja i vratio četiri poena prednosti, 75:71, 19 sekundi pre kraja. Tu je bio kraj praktično, a sve je bilo gotovo kada je Pejdž promašio trojku pet sekundi pre kraja.

Borac: Tornton, Smit 2, 4sk, Đoković 12, 5as, Miletić 9, 5sk, Gavrilović 6, Kočović 17, 5sk, Nerandžić, Karapandžić, Novaković 6, 8sk, Džons 5, Todorović 14, 5 sk, Čarapić.

Partizan: Mika 7, Miler-Mekintajer 9, 4as, Zagorac 5, 5sk, Pejdž 11, Dangubić 13, Jaramaz 6, 4as, Veličković, Perkins, Janković 6, 4sk, Tomas 10, 8sk, Trifunović, Mozli 4, 8sk.

Borac - Partizan, pregled
Izvor: YouTube/ ABA liga j.t.d.

18:52

Kraj!

75:71

Dangubić je odmah faulirao Đokovića, koji pogađa oba bacanja. 75:71, 19 sekundi pre kraja. Partizan se nije najbolje snašao, Pejdž je bio zagrađen i na kraju je Borac osvojio loptu, pet sekundi pre kraja i to bi bilo to.

18:50

40' Tračak nade za Partizan

Zagorac je napravio veliki promašaj za tri, Mozli je napravio brzi faul. Todorović je promašio oba bacanja, a Kodi je istrčao i dao brze poene: 73:71, 20 sekundi pre kraja.

Marinović traži tajm-aut.

18:47
18:46

40' Kakva greška Dangubića!

Kočović je dao jedno od dva bacanja, ali onda je Dangubiću lopta prošla kroz ruke, neverovatno! Na 59 sekundi do kraja i "manjkom" od dva poena.

Posle toga Kočović daje jako težak koš preko ruke Mozlija za 73:69! Tajm-aut, ostalo je 38 sekundi do kraja.

18:45

39' Kakva drama

Nerandžić je zaustavio pokušaj zakucavanja Dangubića, a Miler-Mekintajer je uhvatio skok pa promašio trojku. Na drugoj strani, Tomas je napravio svoj peti faul, a Kočović dao koš za 70:66. Nakon toga Pejdž daje trojku, 70:69!

18:42

38' Prava drama u Čačku

Kodi pogađa daleku dvojku i crno-beli opet vode, ali Đoković pogađa trojku! 67:66

Filipovski traži tajm-aut.

18:39

36' Prvo vođstvo Partizana na meču

Mozli je napravio Kodiju prostor, a on je ušao i položio za prvo vođstvo Partizana na meču, u 36. minutu.

Na drugoj strani, Todorović sa penala vraća rezultat u ravnotežu, 64:64

18:38

36' Velika borba i "egal" utakmica

Kočović pogađa oba penala i vraća prednost Borcu. Čačani bacanja šutiraju 12/16, a Partizan 8/19!

Partizan je posle toga nekako dao koš za 62:62. Rezultat u četvrtini do sada je 12:2 za Partizan.

18:35

34' Traje serija Partizana

Tomas je pogodio za izjednačenje i fauliran je! Marinović traži tajm-aut! 60:60

18:32

34' Serija 8:0 Partizana

Pejdž pogađa i to je sad 6:0 za Partizan u prva tri minuta poslednje četvrtine. Tomas posle toga seče napad i pogađa iz kontre! To je 8:0, a mogao je da bude faul Novakovića, zbog čega se Amerikanac buni.
60:58

18:30

33' Povreda Jaramaza!

Jaramaz daje koš uz faul. Marinović je uzeo tajm-aut, posle čega je Jaramaz promašio slobodno bacanje! To je 8/18 za Partizan sa slobodnih bacanja. On je uhvatio ofanzivni skok, ali se sudario sa protivnikom kolenima i ostao da leži na zemlji sa bolnom grimasom na licu.

Saigrači su mu pomogli da izađe sa terena. 60:54

Izvor: TV Arena Screenshot

18:25

32' Čekali smo dva minuta na prve poene

Prošla su dva minuta bez poena u poslednjoj deonici. Janković je promašio dva bacanja, a onda konačno Dangubić iz polukontre daje koš za 60:52

18:20

Kraj treće četvrtine

Kočović je dao koš i faul, a onda Jaramaz pogađa sa poludistance i postiže svoje prve poene iz igre, posle skoro 30 minuta igre, i to nakon fantastične partije u Splitu.

Na drugoj strani Tomas sasvim nepotrebno faulira Džonsa, što mu je četvrti prekršaj, tako da je izašao iz igre. Amerikanac iz Borca je dao jedno od dva bacanja za 58:50.

Tomas je ušao u reket, lopta je izašla iz koša, a Džons daje koš za 60:50!

18:17

29' Mini serija Dangubića

Todorović i Dangubić su razmenili trojke, igrač Partizana je vezao pet poena za svoj tim. 54:48

18:14

27' Borac čuva prednost

Tvrd period igre, Todorović je dao sva tri slobodna bacanja za 51:43. Dangubić konačno daje koš za Partizan. 51:45

18:10

25' Nastavlja se teror trojkama

Nekoliko promašaja na obe strane proizvod su dobre odbrane, pogotovo Borca, a Miletić daje devetu trojku za Borac! Domaćin šutira trojke čak 50% 9/18.

Mika na drugoj strani daje koš, čini se da solidno koristi svoje minute igrajući iznuđeno na "četvorci". 48:43

18:07

24' Opet trojka za Borac

Miletić i Mika su dali po koš, a Todorović pogađa trojku i razbija taj ritam. 45:41

18:06

21' Gledamo egal utakmicu

Drugo poluvreme počelo je trojkom Miler-Mekintajera, a Borac je uzvratio "zicerom" Đokovića, da bi Pejdž iz drugog pokušaja pogodio trojku! 40:39

17:53

Miki je ovo bio drugi šut za tri poena u sezoni

Jednom je šutnuo i promašio protiv Krke, a sada je pogodio.

Ovo je inače najlepši potez prvog poluvremena:

17:52

Borac sjajno šutira za tri

Borac šutira za tri 7/16 i 5/8 za dva. Odlični procenti i oni su ključ ovog vođstva, uz naravno 11 asistencija.

Partizan je iz igre šutirao 16/27, a promašio je i pet bacanja i imao samo pet asistencija. Neočekivana trojka Mike i minijatura Jankovića smanjili su zaostatak Partizana, ali je u prvom poluvremenu Borac bio jasno bolji tim.

17:49

Kraj prvog poluvremena

Mika je pogodio za tri! Ovo baš niko nije očekivao, ali Partizan je u poslednji minut ušao sa četiri poena zaostatka. A onda je Janković ukrao loptu, istrčao kontru i zakucao za egal meč, 35:33. Ali, Todorović odmah uzvraća trojkom! 38:33

Kakva borba u Čačku!

Kraj prvog poluvremena.

17:46

19' Dangubić konačno pogađa trojku za Partizan

Dangubić pogađa trojku i Marko Marinović traži tajm-aut. 35:28

Ovo je tek druga trojka crno-belih na meču.

Još 1.38 do kraja poluvremena.

17:44

18' Borac čvrsto drži prednost

Nerandžić je postigao dva bacanja i vratio dvocifrenu prednost. U igru je ušao Erik Mika, tako da iz Partizana samo Perkins nije ulazio u igru.

To nije donelo nikakvu promenu, jer je Partizan izgubio loptu.

17:41

17' Živnuli su malo gosti

Tomas je dao koš i dodatno bacanje, ali Kočović postiže šestu trojku posle toga. Borac šutira 6/13 za tri večeras, s tim da je jedan pokušaj bio onaj preko celog terena pola sekunde pre kraja prve četvrtine.

Partizan je u napadu uspeo da dođe do još jednog koš-faula, ali je Janković promašio bacanje. 33:25

17:39

16' Borac vodi i kontroliše meč

Dangubić je iz prodora uspeo nekako da postigne koš, a onda i da dodatno bacanje i privede Partizan na 29:20. Tada je Brajs dobio treći penal i morao je da izađe.

Isticao je napad za Borac, Kočović je krenuo ka košu, a Tomas ga je faulirao, tako da je uspeo bek Borca da iznudi penale. Pogodio je samo jedan za 30:20.

17:36

15' Serija promašaja na obe strane

Ali, Borac ima 12 razlike, 29:17. Rezultat u ovoj četvrtini je 10:2

Jako loš nastup Partizana i vrlo inispirisan Borca

17:32

13' Borac trojkama povećava prednost

Novaković daje novu trojku za Borac! To je sada devet poena prednosti, najveća do sad. Na drugoj strani, Tomas daje prve poene za Partizan u ovoj četvrtini, posle dva minuta i 40 sekundi igre, ali Novaković daje još jednu trojku! To je već 10 razlike, 27:17

Filipovski mora da traži tajm-aut!

17:30

12' Opet stoji Partizan

Trifunović je izgradio sebi poziciju, ali je lopta izašla iz koša. Partizan sada pritiska bekove Borca, koji gube loptu, ali je odmah vraćaju i Smit zakucava iz kontre! 21:15

Crno-belima je posle toga istekao napad, još su bez poena u drugoj četvrtini, skoro dva minuta.

17:27

Kraj prve četvrtine, Borac čuva prednost

Jaramaz je promašio otvoren šut, a Gavrilović na drugoj strani postiže trojku! 16:12 na ulasku u poslednji minut. Zagorac na isteku napada daje skok-šut preko ruke iz teške pozicije, ali Gavrilović vraća novom trojkom! 19:14!

Partizan je imao nešto više od 15 sekundi za poslednji napad. Trifunović je promašio trojku, a Zagorac je bio na ofanzivnom skoku, ali je fauliran 0,8 sekundi pre kraja. Trajalo je pregledanje snimka i vraćanje vremena. Zagorac je dao samo prvo bacanje i to je kraj prve četvrtine – 19:15

17:22

9' Ulazimo u egal

Mogao je Partizan da smanji još vođstvo, ali je Jaramaz neočekivano promašio jedno bacanje. Nekonzistentna odbrana na obe strane. Jaramaz je ponovo faulira i ponovo daje samo jedno bacanje. Sad je pola koša razlike, 13:12

17:19

8' Prilazi polako Partizan

Smit je promašio polaganje, ali je Nerandžić uhvatio ofanzivni skok, ali je istekao napad. Na drugoj strani Tomas daje jedno bacanje, a onda Jaramaz krade loptu, a Zagorac privodi Partizan na 13:10

17:16

6' Siguran Borac sa penala, Filipovski "meša"

Izmenio je Filipovski malo sastav, ušli su Tomas i Mozli, kao i Jaramaz. Miletić je pogodio jedno bacanje, a Mozli oba na drugoj strani, 13:7.

17:13

5' Borac čuva prednost

Pejdž iz driblinga pogađa trojku preko Todorovića! Partizan je nekako odbranio napad, posle ofanzivnog skoka Borca i promašenog zicera, ali nije iskoristio naredni napad, nakon čega Đoković postiže koš. 12:5

17:08

3' Borac vodi

Miletić je ipak malo pre postigao dvojku, a sada je Kočović dao oba bacanja, a posle promašaja Pejdža, Đoković pogađa trojku! 10:2

Filipovski mora da traži tajm-aut.

17:06

2' Tvrdo na početku

Borac je poveo košem Nerandžića, a onda je Miletić pogodio samo jedno od dva bacanja. Partizan je bacio već dva poseda. Konačno, Janković postiže prve poene za Partizan, ali Miletić vraća trojkom! 6:2