Metropolitan Partizan Evrokup

Debakl Partizana u Francuskoj: Metropolitan je sada prejak za crno-bele, ubedljiv poraz u gostima

Crno-beli bez šuta i bez igre, bez ikakve šanse

Metropolitan Partizan Evrokup Izvor: MN PRESS

Loše je Partizan šutirao, brzo je ostao bez samopouzdanja, samo na kratko je uspeo da se trgne i na kraju ubedljivo izgubio. Jako loše izdanje...

79:62 (22:11, 16:19, 23:16, 18:16)

Gledali su svi u taboru crno-belih na ovu utakmicu kao na dobru priliku za "brejk", ali toga nije bilo ni u najavi. Crno-beli nisu loše krenuli organizaciono, ali su imali jako loš šut, tako da su promašivali čiste situacije.

Partizan je iz igre šutirao 20/59, od čega 5/21 za tri, a promašio je i 7 slobodnih bacanja i imao 13 izgubljenih lopti.

Tako loš šut je doveo do toga da Metropolitan već u prvoj četvrtini stekne dvocifrenu prednost. Crno-beli su osim lošeg šuta pravili i sad već standardni repertoar svojih grešaka u ovoj sezoni, izgubljene lopte i faulovi u napadu i prosto nisu uspevali da urade ništa.

Jedini period nešto bolje igre bio je na kraju prvog poluvremena, kada je Partizan zaigrao bolju timsku odbranu, prišao na samo pet poena zaostatka, 35:30, ali je i tada promašivao otvorene šuteve, samo da bi Metropolitan trojkom doneo osam poena prednosti na poluvremenu.

Iako su se nadale pristalice crno-belih da će se Partizan trgnuti i igrati kao u finišu prvog poluvremena, to se nije desilo.

Nisu pomagali tajm-auti, nije pomagalo ni nekarakteristično vikanje Saša Filipovskog, crno-beli su bili potpuno nemoćni i kao da su se već u trećoj četvrtini predali. Razlika je posle toga samo rasla, najviša je bila 24 poena, ali su crno-beli na kraju uspeli da priđu na ovih -17.

Svaki poen je važan, koš-razlika je bitna, tako da je to dobro, ali Metropolitan ničim nije pokazao da je ekipa koja je toliko bolja od crno-belih.

Partizan u sledećem kolu gostuje Lokomotivi.

Metropolitan: Stol 5, 5as, Konate 5, Mišino 16, Ros 13, 8sk, Sako 2, Pino 4, Gudvin 9, Braun 6, Čikoko 4, Halilović 15.

Partizan: Mika 0, Miler Mekintajer 14, 5sk, Zagorac 14, 4sk, Pejdž 7, Dangubić 0, Jaramaz 2, Veličković, Perkins 5, Janković 0, Tomas 7, Trifunović 0, Mozli 13, 5sk.

22:34

Kraj meča, ubedljiv poraz crno-belih

22:30

38' Potop Partizana

Malo se šta dešava osim što Metropolitan sigurno diže razliku i stiže do maksimalna 24 poena prednosti. Crno-beli slabo šutiraju i penale. Dva minuta pre kraja, rezultat je 77:54

22:20

34' Jako, jako loš Partizan

Metropolitan je počeo deonicu serijom 8:0 i sada ima više od 20 razlike. Možda je vreme da Partizan počne da razmišlja da gubi što manjom razlikom, jer uz ovakvu igru ne mogu ni da razmišljaju o preokretu.

22:14

30' Filipovski odmah traži tajm-aut

Tek je počela četvrtina, Pejdž je izgubio loptu, a Gudvin daje poene i Filipovski odmah traži tajm-aut! Samo 22 sekunde od početka deonice 63:46

22:12

Kraj treće četvrtine

Ne uspeva Partizan nikako da se trgne, uspeo je da odigra gore nego u prvoj četvrtini, Metropolitan je stigao do maksimalnih 18 poena prednosti. Pokušava Filipovski izmenama da nešto uradi, ali prosto ne ide.

Perkins u poslednjem napadu za Partizan u deonici postiže trojku i smanjuje tu ogromnu prednost. Ipak, Metropolitan ima dve i po sekunde da izvede i šutne: Pino je promašio trojku. 61:46

22:01

26' Partizan sad gubi maksimalnom razlikom

Opet nemoćan Partizan u napadu, a Mišino i Braun kreiraju eli-up i stižu do 15 poena prednosti. Mozli gubi loptu, Pejdž faulira Rosa, koji pogađa oba bacanja – 53:36

21:58

24' Opet je Metropolitan dvocifren

Posle koša Mišinoa, Tomas je izgubio loptu, a Filipovski je zatražio aut i prosto pobesneo na svoje igrače, potpuno atipično od svega što smo videli od njega u crno-belima. Ros ipak daje trojku i Metropolitan vraća dvocifrenu prednost, 47:36, a onda i daje Halilović i to je ponovo maksimalnih -13, 49:36

21:54

33' Malo dobrih vesti za Partizan

Čikoko je napravio četvrti faul, što je dobra vest za Partizan, jer je upravo on bio glavno prisustvo Metropolitana u reketu. Mozli daje oba bacanja 42:36

21:53

23' Partizan krenuo pa stao

Solidan napad crno-belih, Pejdž je ostao sam na trojci, ali promašuje. Šut za tri mu je sada 1/5.

Posle toga Mišino daje koš, a Tomas pravi faul u napadu. Kako crno-beli krenu, tako i stanu. 42:34

21:51

22' Smanjuje Partizan prednost na početku drugog poluvremena

Ros je dao koš, a na drugoj strani pogađa prvo Pejdž, pa Kodi iz tranzicije. 40:34

21:39

Slab šut koštao crno-bele

Partizan zaostaje zbog jako lošeg šuta. Organizaciono ovog puta nije bilo loše, imali su crno-beli mnogo čistih pozicija i otvorenih šuteva, ali lopta je prosto izlazila iz koša. Osim toga, Beograđani su nekoliko puta "častili" rivala nepotrebnim faulovima i izgubljenim loptama.

Crno-beli su se trgnuli na kraju prvog poluvremena, zaigrali su bolju odbranu i smanjili prednost sa 13 na pet poena zaostatka. Mogla je ta razlika da bude i manja, ali opet – šut.

Partizan je iz igre šutirao 10/30, od čega 7/19 za dva, ima 8 izgubljenih lopti.

Miler-Mekintajer, Zagorac i Tomas su dali po 7 poena, Pejdž 5. U Metripolitanu je najefikasniji Halilović sa 9 poena.

21:35

Kraj prvog poluvremena

Stigla je "kazna" za promašaje, Stol je pogodio trojku. Mika je napravio faul u napadu, ali su se crno-beli ipak odbranili. Kodi pogađa koš uz zvuk sirene, sudije su pregledale snimak, ali nisu priznale koš. 38:30

21:30

19' Vratio se Partizan u igru

Tomas je dao dva bacanja, Čikoko je uzvratio, a onda je Mozli silovito zakucao uz faul! Promašio je dodatno bacanje, imao je nekoliko prilika Partizan da još smanji razliku, ali je zato počela odbrana da funkcioniše.

Tomas je ušao, šutirao je pod kontaktom, ali lopta prosto neće u koš! Ipak, pogađa Tomas oba, 35:30

Vratio se Partizan! Zdovc traži tajm-aut.

21:23

17' Živnuo je malo Partizan

Vratio se Kodi u igru i pogodio "step bek". Na drugoj strani Metropolitan daje koš iz poseda u kome je imao tri šuta i dva ofanzivna skoka. Tomas je već posle prvog promašaja otrčao "u ofsaj", tako da je reket bio otvoren.

Amerikanac se iskupio na drugoj strani, a posle promašaja domaćina, Kodi je istrčao brži napad i poentirao – 33:24.

Sada Zdovc zove tajm-aut.

21:21

16' Ne može nikako da se razigra Partizan

Ne može baš nikako Partizan da pogodi, šut za dva je 3/14, a na drugoj strani Gudvin pogađa za 31:18.

Filipovski traži tajm-aut.

21:18

14' Mnogo grešaka na obe strane

Posle dva pogođena penala Zagorca i odgovora Halilovića usledila je serija promašaja na obe strane. Crno-belima je ponovo nekoliko puta izlazila lopta iz koša, ali i Metropolitan je grešio i gubio lopte, do sad ih ima pet. Posle minut, Pino je dao trojku, pa Zagorac iz prodora pogađa: 29:18

21:14

12' Nastavlja se utakmica, i dalje zaostaje Partizan

Partizan ima već šest izgubljenih lopti, a iz igre šutira 4/16, od čega 2/10!

Ne valja nikako. Druga četvrtina je počela šutem za tri Perkinsa, ali lopta izlazi iz obruča. Halilović je siguran, to je njegov deveti poen večeras. Pejdž daje novu trojku – 24:14

21:10

Kraj prve četvrtine

Jaramaz pravi faul u napadu, Pino daje jedno od dva bacanja, a onda Jaramaz gubi loptu za Partizan, već petu. Ne blista ni Metropolitan u napadu, ali Partizan pokušava iz sve težih pozicija. Na kraju Zagorac prekida to trojkom, ali Halilović daje koš, a Mika pravi faul i Pino daje oba bacanja: 22:11

21:05

8' Mučenje Partizana u napadu

Zamenio je Perkins Miler-Mekintajera, Janković Mozlija i ranije Mika Tomasa. Veličković je na tajm-autu probao da motiviše svoje saigrače, koji su posle tajm-auta imali još jednu izgubljenu loptu.

Halilović je pogodio, pa je onda Perkins konačno dao jako težak šut, a onda i ponovo za 16:8. Zagorac je fauliran i promašuje oba bacanja, a Mika pravi faul u napadu! Crno-beli su izašli iz bonusa, Braun daje oba i to je +10 za Metropolitan. 18:8

20:59

6' Partizan tri minuta čekao na koš!

Partizan je postigao koš posle tri minuta! Pejdž daje "flouter", ali Mišino odmah odgovara. Filipovski traži tajm-aut, ljut je na svoje igrače. 12:6

20:56

5' Partizan već ima tri izgubljene lopte

Za četiri i po minuta igre, već tri puta su "prodali" posed. Šut za dva crno-belih je 0/5.

20:55

5' Partizan časti protivnika

Dangubić je šutirao iz reketa, lopta je bukvalno izašla iz koša, posle čega su ekipe "razmenile" faulove u napadu. Slab početak Partizana, iako su šutevi bili izgrađeni.

Posle minuta bez poena na obe strane, Mozli faulira Gudvina pri šutu za tri poena; 3/3 i sada je 10:4.

20:53

3' Lopta prosto neće u koš Francuza

Mišino je pogodio trojku, Partizan je od početka meča promašio tri otvorena šuta, a poentira konačno posle bacanja Tomasa, koji je dao jedno od dva. Na drugoj strani Braun postiže lake poene i to je 7:4.

20:50

2' Brz tempo, malo poena

Utakmica je počela brzim tempom, što nije donelo poene. Čekalo se skoro minut i po na prvi koš koji je delo Metropolitana. Na drugoj strani, posle dva promašaja Tomasa, Kodi daje trojku. 2:3