Druga ABA liga UŽIVO Borac - Podgorica prenos

Borac ubacio 18 trojki za pobjedu od 20 razlike protiv Podgorice!

Odlično izdanje crveno-plavih, posebno u šutu za tri poena.

Druga ABA liga UŽIVO Borac - Podgorica prenos Izvor: ABA league/Dragana Stjepanović

Poslije neplaniranog poraza od Širokog košarkašima banjalučkog Borca nije preostalo ništa drugo nego da se iskupe u posljednjoj utakmici na drugom turniru Druge ABA lige protiv Podgorice i to su i učnili.

Ekipa Dragana Nikolića savladala je Podgoricu sa ubjedljivih 98:78 i upisala drugu pobjedu na turniru u Banjaluci iako je u drugoj četvrtini imala dvocifren zaostatak.

Trojkom Draška Nikolića Borac je stigao do prvog vođstva na meču 44:43 samo 18 sekundi prije kraja prvog poluvremena, a onda u drugom potpuno razbio Podgoričane koji nikako nisu uspjevali da brane Borčev šut spolja.

Čak 18 trojki ubacio je Borac, od čega pet Marko Nikolić, ali je bio dobar i u reketu o čemu govori i 15 poena Bože Đumića.

Borac je u potpunosti iskontrolisao drugo poluvrijeme pa je prednost samo rasla, a za pobjedu su najzaslužniji bili Dejvis sa 18, Nikolić sa 17, te Đumić sa 15 poena.

Kod Podgorice najefikasniji su bili Koprivica sa 16 i Čarapić sa 12 poena.

Prije duela Borca i Podgorice odigran je duel između Širokog i Heliosa u kojem su Širokobriježani poslije produžetka slavili 77:72.

Kraj treće četvrtine 78:61

Trojkom Radukića završena je treća četvrtina u kojoj je Borac u potpunosti nadigrao Podgoricu i zasluženo stigao do prednosti 78:61. Crveno-plavi odlično šutirali za tri poena i sada su na učinku 16/32

17:18

Ni zona ne pomaže!

Pokušala je Podgorica da zonskom odbranom zaustavi igrače Borca, ali crveno-plavi ne staju - 73:59!

17:12

Peta trojka Nikolića!

Dve vezane trojke Nikolića za vođstvo Borca 65:53!

17:08

Tanasković!

Nikola Tanasković trojkom prekida mini-seriju 4:0 Podgoričana - 57:51

17:05

Serija Borca 8:0

Tajm aut Podgorice bio je neizbježan poslije serije Borca 8:0 kojom je odmakao na 55:47.

PREOKRET u Banjaluci!

Trojkom Kneževića 18 sekundi prije kraja druge četvrtine, Borac je stigao do prve prednosti u ovom meču - 44:43. Ovim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

Podgorica odbila nalet Borca

Smanjio je Borac na 34:36, ali su Podgoričani preko Tmušića i Čarapića odmakli na 34:41

16:32

Borac - Podgorica 31:33

Istopila se prednost Podgorice na samo tri poena poslije nove trojke Borca. Ovog puta pogodio je Radukić. Potom je Dejvis uzvratio na poene Musića - 31:33

16:30

Proradio šut Borca

Crveno-plavi bili su na 2/10 u šutu za tri poena, ali konačno su to popravili i nakon trojke Nikolića rezultat je 25:31

16:27

Lesko!

Podgoričani su nastavili u istom ritmu i u drugoj četvrtini, a onda Lesko trojkom smanjuje na jednocifren zaostatak  - 22:29

16:22

Kraj prve četvrtine Borac - Podgorica 14:25

Dva puta pokušali su košarkaši Borca u posljednjem napadu u prvoj četvrtini, ali ni Nikolić ni Knežević nisu uspjeli da pogode i ova dionica završena je rezultatom 14:25.

16:16

Dvocifrena prednost Podgorice

Janković je promašio trojku, a Čarapić na drugoj strani donio dvocifrenu prednost podgorici - 11:21

16:14

Tajm aut Borca

Trojkom Robinsona ponovo je narasla prednost Podgoričana na 19:11. Trener Borca Dragan Nikolić je pozvao tajm aut.

16:11

Podgoricani dodali gas

Trojkom Musića i poenima Koprivice podgorički klub odlijepio se na 9:16.

16:10

Trojkom na trojku!

Kovačević je trojkom odgovorio na trojku Kneževića. - 5:9

16:05

Tanasković!

Tanasković donosi prve poene Bajalučanima poslije tri minute igre. Trenutni rezultat je 2:6.