ABA liga Cedevita Olimpija Partizan UŽIVO

Blažič gurnuo Partizan u provaliju: Rutinski poraz crno-belih od Cedevita Olimpije, plej-of samo u mislima

Partizan možda i nikada u regionalnom takmičenju nije bio ovako slab

ABA liga Cedevita Olimpija Partizan UŽIVO Izvor: MN PRESS

Partizan je gubio sedam razlike pred poslednju četvrtinu, delovalo je da se vratio u igru, a onda je vezao šest minuta bez poena u poslednjoj četvrtini, a domaćin ga je "izrešetao" trojkama.

Na kraju, rutinska pobeda domaćina 78:65 (22:18, 18:19, 22:18, 16:10)

Crno-beli su vodili samo jednom trenutku meča, posle dve vezane trojke Pejdža, ali je onda Jurica Golemac uzeo tajm-aut i Cedevita Olimpija je posle brze serije 6:0 povratila prednost.

Pre toga je utakmica imala otprilike neki svoj ritam: Cedevita Olimpija bi povela 7-8 razlike, a onda bi Partizan stigao na koš ili dva zaostatka. Crno-beli su imali dobre završnice prve i druge četvrtine, ali ne i treće.

A onda je usledila košmarna četvrta. Šest minuta i šest sekundi je trebalo crno-belima da postigne prvi poen u nastavku, i to sa penala, ali je tada bilo već 73:56 i meč je bio rešen, jer je u njihovom sušnom periodu Cedevita Olimpija nemilosrdno pogađala.

Domaćin je šutnuo ČETRDESET trojki (40), a pogodio 14, dok je za dva šutirao samo 12 puta. Ali, i tih 14 trojki je više nego duplo od Partizana, koji ih je dao šest iz čak 33 pokušaja! Crno-beli su nadskakali domaćina, oba tima su imala isti broj izgubljenih lopti, ali sve je to manje važno kad se zna da je beogradski tim bio najgori kada se lomio rezultat.

Crno-beli su na momente igrali dobru odbranu, ali je Jaka Blažič bio nezaustavljiv večeras sa 28 poena, uz pet skokova.

Ognjen Jaramaz je postigao 15 poena, Markus Pejdž je dodao 11, a Džoš Perkins 10. Rade Zagorac i Rašon Tomas dali su po osam.

Duboka je provalija u kojoj se sada Partizan našao, potpuno je nerealno da očekivati da sada izbori plej-of, ali nije samo rezultat loš, nego i kompletna atmosfera u timu, ako je suditi sa strane.

Da li će se naći neko rešenje?

20:41

Kraj utakmice

78:65 (22:18, 18:19, 22:18, 16:10)

20:38

39' Ostaje da sačekamo konačni rezultat u novom porazu Partizana

Jaramaz je dao dva bacanja, ali samo smanjuje rezultat. Bukvalno je neverovatno kada se uporedi ova ekipa sa onom od pre godinu dana.

Po govoru dela deluje kao da su se igrači Partizana predali. Čeka se samo kraj.

20:36

38' Mora Partizan da spreči katastrofu

Hopkins je morao da šutira, isticao je napad, ali je pogodio trojku, to je 14. za Cedevita Olimpiju. Jaramaz promašuje.

Izgleda da će to biti – to. 76:58, 2.45 pre kraja.

20:34

37' Partizan i dalje bez pogotka iz igre

Neverovatno šta sve promašuju igrači Partizana, nekoliko "zicera", nekoliko otvorenih šuteva, samopouzdanje je nepostojeće. Hopkins daje koš za 73:55.

Posle toga je Perkins fauliran pri šutu, dao je jedno od dva, ali je onda fauliran prilikom skoka i sada daje oba- 73:58

20:28

34' Partizan i dalje bez koša

Četiri minuta Partizan nije dao koš u poslednjoj četvrtini, promašivali su iz svih pozicija: za tri, sa poludistance, a sada i Tomas i Mozli "zicere" pod košem. Stvarno frustrirajuće.

Rupnik daje trojku i to je 71:55 i Filipovski traži tajm-aut.

20:24

32' Raste prednost domaćina

Posle promašaja Džonsa, Janković je bacio jako loš pas, koji je presekao Rupnik, a onda je Perkins morao da pravi faul. Filipovski vraća Jaramaza u igru, a onda Rupnik postiže koš i to je maksimalna prednost za Cedevita Olimpiju 67:55

20:22

31' Krenulo je loše za Partizan

Rupnik pogađa neverovatnu trojku iz okreta i Cedevita Olimpija opet ima 10 poena prednosti! Kakav koš! 65:55

To je 13. trojka za domaćina.

20:19

Kraj treće četvrtine

Zagorac je promašio trojku, pa onda Murić. Perkins se odlučio na ulaz, ali je bio pun reket domaćih. Potom Partizan sprečava kontru Cedevita Olimpije, ali samo da bi Blažič dao još jednu trojku! 62:55

Perkins je promašio trojku, a onda je Cedevita Olimpija dobila napad za kraj četvrtine, ali ništa od toga.

20:16

29' Nezaustavljvi Blažič

Blažič OPET daje trojku! Njegova četvrta, to mu je 25. poen. Filipovski mora da traži tajm-aut. 59:55

20:15

28' Proradio Partizanov šut sa distance

Jaramaz je dao koš, a onda neočekivano promašio dodatno bacanje. To je šesti promašeni penal Partizana večeras. Blažič je pogodio oba bacanja, a onda Dangubić trojku! Opet je pola koša prednosti, proradio je Partizanov šut sa distance. 56:55

20:12

27' Slovenci odmah uzvratili

Murić trojkom vraća prednost Cedevita Olimpiji, koja posle igra dobru odbranu, tako da je Jaramaz morao da šutira trojku i promašuje.

Posle toga poeni uz dodatno bacanje Blažiča, kratko je trajala prednost Partizana. 54:50

20:09

26' Opet Pejdž, Partizan vodi

Hopkins je napravio grešku u koracima i dao Partizanu napad za vođstvo. Pejdž izlazi iz bloka i pogađa trojku! Prvo vođstvo crno-belih večeras!

Golemac traži tajm-aut. 48:50

20:08

26' Peeeeejdž

Dobra odbrana Partizana, pa onda dobar napad i Pejdž je ostao sam na trojci – pogađa! 48:47

20:06

25' Opet greške Partizana

Kendrik Peri je dao koš, a onda je Tomas promašio iz teške pozicije, samo da bi crno-beli košarkaši ostavili Blažiča potpuno samog i on pogađa trojku! 48:42

Neshvatljivo

20:04

24' Partizan je na pola koša

Peri prekida seriju promašaja trojkom, a onda Zagorac daje izuzetno težak šut. Partizan se dobro odbranio, a onda je Tomas u napadu "rešio" Murića za 43:42, što je najmanja razlika na meču.

20:03

23' Sušni period na obe strane

Serija promašaja na obe strane, lopta je u nekoliko navrata izlazila iz obruča. Promašili su Zagorac i Perkins. Partizan je imao dve dobre odbrane, ali ih nije "naplatio". Konačno, posle više od dva minuta, stižu prvi poeni u drugom poluvremenu.

Perkins je fauliran na ulazu i pogodio je samo jedno. 40:38

20:00

Lukin otac je na utakmici

Saša Dončić je stručni komentator na utakmici za slovenačku televiziju.

Izvor: Printscreen/TV Arena sport

19:48

Šta kažu brojke na poluvremenu?

Jaramaz je sjajan sa 10 poena bez promašaja – 1/1 za tri, 2/2 za dva i 2/2 bacanja. Rade Zagorac je dao šest poena, dok su Veličković, Perkins i Tomas dali po četiri.

Ubedljivo najbolji u timu Cedevita Olimpije je Jaka Blažič sa 14 poena, dok je Kendrik Peri dodao devet.

Partizan je nadskakao domaćina 18:12, ali ima osam izgubljenih lopti, naspram pet Cedevita Olimpije.

19:45

Kraj prvog poluvremena

Ništa Cedevita nije uradila, posle čega je Dangubić uhvatio loptu na sekund pre kraja. Ostalo je 40:37

19:43

20' Partizan "bacio" napad za izjednačenje

Posle još jednog bačenog napada Partizana (Tomas driblao sebe u nogu), Partizan brani napad, a onda Jaramaz daje još jednu trojku! Nakon toga Peri pravi korake, crno-beli imaju napad za izjednačenje, ali Jaramaz pravi faul u napadu! Neverovatno! 40:37

Golemac traži tajm-aut da pripremi poslednji napad u prvom poluvremenu za svoj tim. Još 28 sekundi do kraja.

19:41

19' Partizan prilazi, ali je Jaka nemilosrdan!

Dangubić pogađa sva tri bacanja, Partizan ponovo prilazi, baš kao i na kraju prve četvrtine. Jaka Blažič ulazi i polaže, prosto je nezaustavljiv večeras!

Na drugoj strani, Tomas prodire, a Džons ga faulira. 0/2 sa penala. 40:34

19:37

8' Tri slobodna za Dangubića

Nova prilika da Partizan smanji razliku, ali to će uraditi posle tajm-auta Jurice Golemca.

19:36

18' Dugo nijedan tim nije dao poen

Posle skoro dva minuta bez poena, Braun daje oba bacanja. Vratio se Jaramaz i odmah prolazi na polaganje. 38:31

19:33

16' Domaćin kontroliše rezultat

Blažič je dao dva bacanja, a onda je Perkins ostao sam i pogodio. Uzvraća Murić, Cedevita Olimpije potpuno kontroliše rezultat 36:29

19:31

15' Proradila malo odbrana Partizana

Blažič postiže šestu trojku za Cedevita Olimpiju, a onda Rašon Tomas pravi faul u napadu! Opet kretanje u bloku i to je, nažalost, jedna od prepoznatljivih stvari u timu crno-belih ove sezone. Odbrana do sada kako-tako funkcioniše, ali napad nikako da proradi, jer crno-beli samo troše posede.

Lopta je otišla u aut šest sekundi pre isteka napada, Trifunović je promašio ceo obruč, ali je Perkins uhvatio loptu i maltene iza table pogodio! 32:25

19:28

14' Pejdž sprečava paniku

Posle tajm-auta Pejdž pogađa trojku, jako važni poeni za Partizan u osetljivom trenutku. Posle dobre odbrane, Tomas promašuje, što je najveća boljka crno-belih ove sezone – odsustvo konstantnosti u igri, što se potvrdilo i posle nove odbrane i još jedne izgubljene lopte. Ostaje 29:23

19:25

12' Opet stao Partizan

Blažič je fauliran pri šutu za tri i pogodio je dva bacanja. On je ubedljivo najbolji igrač ekipe. Na drugoj strani Perkins je promašio čist šut za tri. Neće pa neće.

Partizan se dobro držao u odbrani, ali je Murić pronašao rupu i ostao sam pod košem – 29:20.

Novi tajm-aut Filipovskog.

19:22

11' Tempo ne opada

Druga četvrtina je počela poenima Tomasa, posle asistencije Jankovića. Lepo su se snašli Partizanovi visoki igrači.

Blažič uzvraća trojkom iz igre dva na dva – 25:20

19:21

Šta kažu brojke?

Cedevita Olimpija trojke šutira 4/8, a Partizan samo 1/6. Crno-beli su bolji u skoku za sada, ali imaju tri izgubljene lopte u četvrtini. Manje nego što su umeli ove sezone, ali ipak previše.

19:19

Kraj prve četvrtine

Hopkins i Jaramaz su razmenili trojke, Tomas je ušao u igru, napravio blok Trifunoviću i to je potpuni "egal" – 20:18 pred poslednji minut.

Partizan je odbranom prilično raširio napad Cedevita Olimpije, Peri je promašio trojku, ali je lopta otišla u aut, da bi isti igrač bio fauliran. Dao je oba penala, to je njegov 9. poen, uz dve asistencije.

Partizan je brzo završio svoj napad promašajem Perkinsa, a onda je i Zagorac iz trka – 22:18

19:15

8' Domaćin zaustavio seriju

Seriju zaustavlja Peri "flouterom", posle čega Partizan ne koristi napad, a onda Blažič na gotovo identičan način daje koš. Na drugoj strani, Veličković pokazuje koliko znači kada je zdrav i spreman na igru. 17:13

19:12

6' Partizan u seriji!

Zagorac je dao koš uz faul, a onda i dodatno bacanje, to je serija 8:0 Partizana! 13:10

19:11

5' Evo Partizana

Mozli je otvorio prostor u reketu za Zagorca, koji ulazi i polaže, to je pet poena Partizana za četiri i po minuta igre.

Usledila je dobra odbrana, a onda je Jaramaz fauliran pod košem i daje oba – 13:7

19:08

4' Budućnost već "dvocifrena"

Mozli je pogodio jedno od dva bacanja, ponovo se muči u napadu. Peri daje novu trojku! 13:3!

19:05

3' Domaćin već napravio razliku

Jaka Blažič zakucava, Partizan ne koristi još jedan napad, a onda Peri prolazi kao da je sam i polaže. Filipovski već traži tajm-aut. 10:2

19:04

2' Jak početak domaćina

Džons je pogodio trojku, a onda Veličković iz okreta, pogađa preko ruke i najavljuje da je i dalje u dobroj formi.

Džons daje još jednu trojku, ali promašuje dodatno bacanje, krenulo je jako. 6:2