Drama riješena u posljednjim sekundama

Partizan herojski pobijedio kad je najvažnije! Živi nada u Evrokupu, trijumf koji bi mogao da okrene sezonu! Izvor: MN PRESS

Velika pobjeda Partizana! 71:69 (22:24, 13:24, 17:8, 19:13)

Gubio je Partizan 18 razlike u jednom trenutku u prvom poluvremenu, na kraju je imao 22 izgubljene lopte, ali je uspio da nadoknadi sve i slavi u vrlo neizvjesnoj završnici, na ivici žileta.

Partizan sada ima dvije pobjede, isti skor ima i Trento, dok Metropolitan ima tri pobjede. Kombinacija do kraja ima zaista mnogo, nije nerealno očekivati i da bi crno-bijelima trijumf nad francuskom ekipom bio dovoljan za prolaz, ali o tom potom.

Stvarno je na poluvremenu djelovalo kao da je meč riješen, ali je onda uslijedila treća četvrtina i odlična odbrana Partizana, uz vrlo malo sreće.

Ređali su se promašaji Lokomotive, a Partizan je lagano "krckao" prednost, da nije pravio greške, gubio lopte i izlazio, mogao je i ranije da slavi.

Tomas je večeras odigrao možda i najbolju utakmicu u dresu Partizana, kada se vidi značaj utakmice, mnogo više od 23 poena i osam skokova. Blistao je u odbrani, sjekao je lopte, zaustavljao rivale i stvarno energetski poveo tim.

Treba pomenuti i Erika Miku, koji do večeras nije pokazao ništa posebno, ali je u ovoj utakmici bio odličan, pogotovo u odbrani.

Partizan: Mika 8, 6sk, Zagorac, Pejdž 8, Dangubić, Jaramaz 11, Veličković 9, Perkins 9, 5sk, 4as, Janković 3, Tomas 23, 8sk, Trifunović, Mozli 6sk.

Lokomotiva: Vilijams-Gos 5, Kamings 5, Hervi 15, 12 sk, Motovilov 6, Kalnijetis 2, Iljnickij, Kuzminskas 2, Linč 10, Marcijuk, Kroford 16, Gordon 7, Jemčenko 1.

22:22

Kraj!

Perkins je vodio loptu, trošio je vreme, dobijao blokove, i na kraju utrčao pod koš i pogodio ispod koša! Lokomotiva je imala još 4 sekunde, ali je promašila 71:69

22:20

Još 17 sekundi!

Još 17 sekundi do kraja, tajm-aut Filipovskog da pripremi napad za pobedu. 69:69

22:17

40' Nerešeno!

Hervi zakucava 66:69, ovo je bilo rutinski. Perkins pogađa trojku, nerešeno! 69:69

Još 32 sekunde do kraja, tajm-aut za Pašutina.

22:16

39' Kidanje živaca

Sudije pregledaju snimak da odluče čija je lopta i lopta je za Partizan, ovo je napad za vođstvo! Prvo na meču.

Perkins je bio sam na "kapici", ali je promašio, Tomas je osvojio loptu, ali je ispao u aut.

22:12

39' Jaaaaraaaamaaaazz!

Trojka! Pola koša prednosti za Lokomotivu 66:67

Jop 89 sekundi do kraja meča!

22:10

38' Kakva drama

Pejdž pogađa, kakva drama! 2:13 sekundi do kraja meča, opet je na jedan posed, 63:65.

Hervi pogađa i tajm-aut za Filipovskog, 63:67

22:09

37' Tomas je nezaustavljiv

Tomas sa poludistance! Sad je koš razlike – 61:63. Ipak, Linč je siguran, a onda još jedna izgubljena lopta

22:07

36' Toooomaaaaas!

Kontra, Tomas je ukrao loptu i dodao Jankoviću, koji polaže! 59:63

Sjajna partija Rašona Tomasa večeras!

22:06

35' I dalje bez poena iz igre u ovoj sekvenci

Gos faulira Perkinsa pri šutu za tri, lepa prilika da se približi domaćin. Pogodio je dva od tri – 57:63

22:05

35' Opet greške

Gordon ide na liniju za slobodna bacanja, a Filipovski vraća Jaramaza, a na terenu su i Pejdž i Perkins. Lokomotiva vraća 8 poena prednosti, Jaramaz promašuje pa pravi faul. 55:63

22:02

34' Konačno poen za Partizan

Konačno poeni za Lokomotivu, Gordon jedan sa bacanja. Lokomotiva je fokusirala odbranu na Pejdža, koji je udvojen svaki put kad primi loptu. Tomas pogađa samo jedno bacanje i konačno se pomerio: 55:61.

Opao je tempo utakmice.

22:00

34' Jeftine greške umesto lakih poena

Perkins pravi grešku u koracima, ovakve greške mogu skupo, skupo da koštaju crno-bele. Dobra odbrana Tomasa na Motovilovu, dugo su oba tima bez koša, Partizan duže od dva minuta. 54:60

21:58

33' Sad se lomi utakmica

Kroford pogađa iz teške pozicije, a na drugoj strani je Partizan odigrao dobar napad, ali je lopta izašla iz koša. Jaramaz je ostao sam na trojci, ali je promašio – neće pa neće! 54:60

Važna faza meča.

21:55

32' Napeto, koš za koš

Partizan je imao prvi napad u poslednjoj četvrtini, ali je Perkins dodao "jako i nikome". To je 18. izgubljena lopta crno-belih večeras.

Na drugoj strani pogađa Lokomotiva, a uzvraća Tomas! 54:58

Odmah potom je Tomas ukrao loptu, krenuo u kontru, ali se sapleo i pao. To je 19. izgubljena lopta Partizana

21:52

Kraj treće četvrtine

Malo sreće za Partizan, izašlaa je lopta dva puta iz koša Herviju, ali je otišla u aut. Pejdž je morao da izađe iz igre zbog posekotine na obrazu.

Ipak, u poslednjem minutu nije iskoristio napad domaći tim. Srećom, odbrana Partizana deluje u ovim trenucima kao sat. Nema koša, 30 sekundi do kraja.

Partizan je imao 15 sekundi za poslednji napad, Perkins je prodro, ali nije pogodio. 52:56

Mogao je Partizan i da vodi da je imao malo više sreće.

21:47

29' Sjajni Mika u trećoj četvrtini

Opet Mika hvata ofanzivni skok i daje koš! 52:56, opet tajm-aut za Lokomotivu.

Da je bio malo bolji šut Partizana, do sada bi već vodio.

21:46

29' Lokomotiva se sada budi

Kroford postiže trojku, Mika pogađa "flouter", traje borba. Na drugoj strani Linč daje uz faul, ali promašuje dodatno bacanje. Ostaje 50:56

21:45

28' Približavaju se crno-beli

Mika pogađa i Partizan prilzi na 48:52!

Nisu u potpunosti crno-beli naplatili dobru igru, moglo je da bude i bolje, ali ovako nije loše. Kao da su našli recept kako se igra protiv Lokomotive.

21:42

16' Odlična odbrana crno-belih

Mika je imao jeftino prodatu loptu, Motovilov je istrčao i dao lake poene. Pre toga je ruski tim dao samo dva poena u četvrtini.

Ipak, Mika pogađa oba bacanja, a onda gosti prave faul u napadu i izlaze iz bonusa! Jaramaz je promašio, ali Partizan je ubeležio samo dva ofanzivna skoka posle toga. Nisu crno-beli imali sreće. Dosta brz tempo za sada 46:52

21:39

25' Povratak Partizana

Hervi pravi faul u napadu, to je njegov četvrti i odmah izlazi napolje. Posle toga faulove prve Kroford i Motovilov. Zagorac šutira za tri, ali lopta izlazi iz koša! Ovo je važan period igre. Opet odbrana Partizana, ali ništa od kontre crno-belih.

Kamings fulira Jaramaza, to je četvrti timski Lokomotive. Tomasu se otvorio prostor i polaže! 44:50

21:35

23' Evo Partizana!

Nova kontra Partizana i prilazi na 42:50. Bolja kontrola skoka i brze kontre. Bilo bi još bolje da nema toliko izgubljenih lopti.

Pašutin uzima tajm-aut.

21:34

23' Partizan kao da se trgnuo

Jaramaz postiže trojku i Partizan prilazi na 40:50! Igra se dosta brže, crnobeli su agresivniji u odbrani, što je rezultiralo i serijom promašaja Lokomotive.

21:32

22' Poluvreme se nastavilo gde je stalo prvo

Lokomotiva ima prvi napad i odmah Hervi ostaje pod košem i zakucava preko Mike, koji je sada prvi put na terenu večeras.

Na drugoj strani Zagorac pravi korake, što je 12. izgubljena lopta Partizana. Posle odbrane crno-belih, Tomas istrčava kontru i zakucava. Prvi laki poeni domaćina večeras. 37:50

21:19

Šta kažu brojke?

Partizanov najveći problem je šut – 4/14 za tri i 9/15 za dva. Rašon Tomas je postigao 12 poenaa, Novica Veličković 9, Markus Pejdž 6, a Ognjen Jaramaz 5.

Džordan Kroford je dao 12 poena za Lokomotivu, koja je i nadskakala Partizan 18:14. Ali, više od brojki govori kako prosto igra bolje.

21:17

Kraj prvog poluvremena

Janković se bori pod košem, dva puta je fauliran, pa je otišao na liniju za slobodna bacanja i pogodio jedno od dva. Usporio se tempo utakmice. Partizan se dobro odbranio i dobio napad do kraja poluvremena. Jaramaz je "rešio" Gordona, ali je promašio trojku. 35:48

21:11

19' Peeeejdž!

Pejdž daje trojku, Kuzminskas oba bacanja, pa onda Pejdž još jednu! Pašutin zaustavlja to tajm-autom. 34:48

21:09

18' Nove greške Partizana, jako loše izgleda

Ne uspeva sada Partizan da probije odbranu Lokomotive, a posle blokade Linča na Veličkoviću, sjajno koristi kontru. Ovo je potpuna dominacija gostiju u svim segmentima igre. Posle toga, novi faul u napadu crno-belih. Potpuno poraženo deluju domaći košarkaši. 28:44

21:06

7' Gos siguran, Lokomotiva ima svoju najveću prednost

Filipovski mora ponovo da traži tajm-aut 28:44

21:06

17' Partizan i dalje stoji

Hervi je siguran sa penala. Partizan je dao samo šest poena za šest minuta četvrtine. 28:42

Čeka se da se domaćin nekako trgne.

21:03

16' Raste prednost Lokomotive

Kroford pogađa za tri, raste prednost za Lokomotivu. Partizan posle toga opet "prosipa" napad, ali Lokomotiva nije iskoristila kontru. Ipak, Motovilov daje oba penala 26:40

21:01

15' Konačno poeni Partizana

Tomas daje konačno koš za Partizan, posle skoro četiri minuta u deonici poeni za crno-bele. Ali, Kamings pogađa trojku.

Ipak, Tomas na drugoj strani pogađa uz faul, on je do sada najraspoloženiji u redovima Partizana sa 10 poena. 26:35

20:59

14' Nikako da se trgne domaćin

Za sada 2/9 trojke Partizana za sada. Zagorac pravi grešku u koracima, sada Filipovski izmenama pokušava da promeni nešto na terenu. To je dvocifrena prednost za goste 22:32

20:56

12' Loša sekvenca Partizana

Perkins promašuje, tajm-aut kao da nije pomogao Partizanu da se trgne. Kroford ne promašuje 22:30.

20:54

11' Jeftine greške Partizana

Kroford košem otvara drugu četvrtinu, ali pravi neke glupe greške u napadu. Sada su u kontri zasmetali jedan drugom dvojica i otvorili kontru rivalu, što koristi Gordon za 22:28.

Filipovski je pobesneo i traži tajm-aut.

20:50

Kraj prve četvrtine!

Posle dobre odbrane, igrači Lokomotive su imali sreće, tako da se lopta odbila do Vladislava Jemčenka, koji je dao jedno od dva bacanja. Posle toga Perkins odmah pravi faul u napadu, maltene ispod svog koša. Tomas ipak koristi preostalo vreme. 22:24

20:48

10' Partizan opet prišao na poen razlike

Odbranio se Partizan, a na drugoj strani pogađa Tomas iz jako teške pozicije! Opet je "pola koša" 20:21

20:46

9' Lokomotiva čuva prednost

Dobru odbranu igra Partizan protiv "ubica" iz Lokomotive, ali promašuje šut za tri u seriji. Na drugoj strani pogađa Gos pod faulom i daje dodatno. Na drugoj strani Perkins siguran sa penala 18:21

20:43

8' Velika borba

Partizan nije iskoristio dva napada, što je Lokomotiva iskoristila da trči u kontre, ali nije sve iskoristila. Filipovski pravi tri promene, ušli su Perkins, Tomas i Zagorac. 14:18

20:41

6' Lokomotiva prekida seriju Partizana

Hervi prekida seriju Partizana trojkom, a onda Veličković daje oba bacanja. Gledamo finu košarku za sada. 14:16

20:40

6' Serija Partizana!

Linč pravi faul u napadu, a Jaramaz probija i rešava jedan na jedan. To je sada pola koša! 12:13
Partizan je napravio seriju 7:0

20:39

6' Veeeeeeličković

Veličković daje trojku! To je njegov sedmi poen, sam maltene drži Partizan u igri. 10:13

20:38

5' Problemi u napadu, ali tu je Veličković

Hervi pogađa iz reketa, dobar napad Lokomotive. Veličković prodire i pogađa, to je njegov četvrti poen. Sjajno je kapiten Partizana odigrao prošli meč, a i sada deluje kao da je u dobroj formi. 7:13

20:36

4' Raste prednost gostiju

Kamings pogađa oba bacanja, a onda Dangubić gazi aut-liniju. Srećom, Kalnijetis pravi faul u napadu. Važno je da Partizan dobro počne i uđe u ritam, pre svega zbog samopouzdanja. Pejdž gubi loptu, a Kroford lako pogađa iz polukontre. 5:11

20:33

2' Počelo je žestoko!

Linč je postigao prva četiri poena za Partizan, koji ponovo ima problema u napadu, ali led probija Veličković. Kroford uzvraća trojkom, a Jaramaz vraća! 5:7