Ostao je još jedan meč, za uživanje

Sve je to normalno - Srbija je na Eurobasketu: Petrušev briljirao na debiju, "orlovi" prosto zgromili Gruziju! Izvor: MN PRESS

Srbija se plasirala na Evropsko prvenstvo, pošto je u gostima pobedila Gruziju. Sada joj ostaje meč sa Švajcarskom, ali on neće imati rezultatski značaj.

Gruzija - Srbija 66:92 (10:13, 21:24, 20:28, 15:27)

Srbija sada ima dve pobede više od Švajcarske pred njihov međusobni duel u nedelju od 13 sati, tako da ne može da padne na poslednje mesto. "Orlovi" su se ovako revanširali Gruziji za poraz u Beogradu od pre godinu dana, kada je bilo 90:94.

U A timu je konačno debitovao Filip Petrušev zaista fantastičnom patrijom. Bio je najefikasniji igrač tima sa 27 poena, uz šut za dva 8/12, a za tri 2/3, uz to je imao i šest skokova i dve asistencije i ukupni indeks od 30.

Selektor Igor Kokoškov nije bio sa timom, pošto ima obaveze u Evroligi, a umesto njega je utakmicu vodio Dejan Milojević.

Vrlo dobra, zrela i odgovorna partija Srbije. Može se reći da su ispunjeni osnovni ciljevi, zaustavljeni su najbolji igrači iskusne Gruzije, a "orlovi" su dobru igru u odbrani iz prvog poluvremena naplatili i odličnom u napadu u drugom.

Meč je prelomljen maltene krajem treće četvrtine, a selektori oba tima su u drugom delu četvrte uveli igrače koji obično imaju manje priliku da igraju.

Ako se po jutru dan poznaje, nema zime za budućnost reprezentacije.

Odličan je bio i Danilo Anđušić, koji igra sezonu karijere, kako u klubu, tako i u reprezentaciji. Večeras je postigao 22 poena, šutirajući trojke 5/6. Nikola Rebić je doprineo konačnom slamanju protivnika sa tri trojke u četvrtoj četvrtini, odnosno 11 poena ukupno.

Što se tiče samog meča, počelo je jako tvrdo i sa jako malo poena. Gruzija je odmah ušla u probleme sa penalima, Srbija je bila sigurna sa slobodnih bacanja i brzo povela 2:11. Bilo je to negde sredinom prve četvrtine, nakon čega je domaćin napravio seriju 8:0 i vratio se u meč.

Gledali smo posle toga ujednačen duel, Gruzija nije odustajala od šuta za tri, ali je promašila prvih 12 šuteva van linije za tri. Tom egalu "kumovao" je i slab šut "orlova", samo 3/12 iz igre. Sredinom druge deonice domaćin je poveo 16:15, a onda je Milojević uzeo tajm-aut.

Nakon toga je Srbija povratila prednost, 18:20, pa 18:24, i nekako je čuvala, a igralo se tada i dalje na jako mali broj poena. Tek u finišu prvog poluvremena smo videli po trojku na obe strane, a "orlovi" su na veliki odmor otišli sa +6, 31:37.

Šta je falilo u prvom, stiglo je u drugom poluvremenu. Sa velikim samopouzdanjem je zaigrala Srbija u napadu i stekla dvocifrenu prednost, koja je samo rasla, da bi na kraju deonice dostigla i 14 poena. Treba reći i da se početkom drugog poluvremena povredio gruzijski Amerikanac Koner Majkl Frenkamp, koji je bio važan deo ekipe.

Poslednja deonica bila je maltene formalnost, tako da je Milojević pružio priliku svima da igraju, a jedino se Luka Ašćerić, Marko Radovanović i Marko Luković nisu upisali u strelce.

Gruzija: Frenkamp 10, Burjanadze 10, Bokolišvili 3, Šermadini 20, 8sk, Sanadze 15, 5sk, Korsantija, Phevadze, Berišvili 3, Lobjanidze, Bekauri, Bakradze 3, Londaridze 2.

Srbija: Petrušev 27 (10/15 iz igre, 2/3 za tri), 6 sk, Dangubić 5, Jaramaz 6, 4as, Raduljica 6, 5sk, Apić 4, Ašćerić, Simanić 2, Avramović 9, 5sk, Radovanović, Anđušić 22, 5as, Rebić 11, Luković.

Meč protiv Švajcarske igra se u nedelju od 13 sati.

17:53

Kraj! Srbija se plasirala na Eurobasket

Naplaćeni su svi računi, meč je završen!

66:92 (10:13, 21:24, 20:28, 15:27)

17:50

39' Petrušev ponovo!

Pogađa trojku sada, njegov 27. poen, kakva partija!

17:49

38' Rešeno je sve ovde

Anđušić je prekinuo mali nalet Gruzije trojkom! Gruzija igra na Šermadinija, ali ga čuva Petrušev, na drugoj strani Simanić se upisuje. 58:84

Anđušić ima 22 poena, Petrušev je na 24.

17:47

37' Gruzija daje poene sa penala

Milojević je uzeo tajm-aut, upozorio je igrače da ne treba da vraćaju Gruziju u igru, a Antonić je dodao da ne treba žuriti jer rival igra zonsku odbranu. Bakradze daje jedan od dva penala. 58:78

17:41

35' Raspad Gruzije

Raspala se odbrana Gruzije, Avramović daje koš, pa Anđušić trojku! 54:78

Biće da je ovde sve rešeno…

17:39

33' Fantastični Petrušev!

Sada je zakucao posle tajm-auta, a posle dobre odbrane i Apić! Sjajno! 54:73

17:37

33' Smeši nam se Euro

Odlično deluje igra dva na dva Srbije u napadu. Prvo Raduljice sa Avramovićem, a posle i sa Petruševim, nakon čega je iznuđen faul. Tajm aut za Gruziju. 54:69

17:34

32' Sudije "briljiraju", ovo je stvarno smešno

Sanadze je udario Avramovića šakom u lice, ovaj je pao, a sudije su Srbinu dodelile tehničku grešku! Nije da ima uticaja, ali opet jedno loše podsećanje na suđenje u FIBA takmičenjima.

Videlo se iz nekoliko uglova da je postojao kontakt po licu. A sada je posle bacanja nakon "flopinga" Gruzija dobila nov napad. U identičnoj situaciji u prvom poluvremenu Srbija nije. Neverovatno, ali istinito.

Razmena koševa inače, 54:67

17:29

Kraj treće četvrtine!

Avramović ulazi i daje koš među trojicom! To je najveća prednost Srbije 51:65

17:26

29' Reeebiiiić! Sjajno samopouzdanje Srbije u napadu

Šermadini daje dva penala, a onda Avramović asistira Rebiću za tri! 51:63

17:25

29' Avraaaamooviiiiić!

Burjanadze daje oba penala i Gruzija ponovo prilazi, ali Aleksa Avramović prekida nalet trojkom! 49:60!

17:22

28' Gruzija uzvraća udarac

Petrušev preko Šermadinija vraća +10 za Srbiju, ali na drugoj strani Burjanadze daje koš uz faul Simanića. Pogađa dodatno bacanje 48:55

17:19

27' Sanadze vratio Gruziju u igru

Sanadze je vezao pet poena, koš iz kontre, a onda i trojku, Gruzija opet prilazi na -8, Dejan Milojević traži tajm-aut. 45:53

17:17

26' Srbija odmah zaustavlja Gruziju

Anđušić daje trojku "iz inata", trebalo je da bude uz faul. Gruzija se vratila na -8, ali Srbija očas posla vraća +13 40:53

17:16

25' Gruzija se vratila, Srbija nekako čuva prednost

Novi promašaj Gruzije za tri, a onda opet novi ofanzivni skok i koš Sanadzea. Delovalo je pomalo smešno kako su srpski reprezentativci ostali ukopani. Dangubić je promašio trojku, Srbija šutira za tri u ovoj četvrtini 3/4.

Petrušev daje koš iz situacije jedan na jedan protiv Sanadzea, odlična igra leđima. Gruzija uzvraća trojkom, a Dangubić daje koš. 40:50

17:12

22' Daaaangubiiiić!

Frenkamp je povređen i morao je da izađe, a Dangubić pogađa novu trojku! 33:46! Zuros traži tajm-aut. Fantastičan početak.

17:10

21' Jaraaamaaaaz

Sanadze pogađa posle dva skoka u napadu i to uz zvuk sirene, nije dobra odbrana. Ipak, Jaramaz pogađa za tri! Sjajan početak i prvi put dvocifrena prednost za Srbiju! 33:43

17:08

21' Sjajan početak drugog poluvremena!

Srbija ima prvi napad, Anđušić pogađa "dno mrežice", nova trojka za Srbiju! 31:40

16:56

Šta kažu brojke?

Srbiju predvodi debitant Petrušev, koji je vratio poverenje za mesto startera i postigao 16 poena. "Dvocifren" je i Anđušić sa 10 poena. Raduljica je dao četiri, Jaramaz tri, a Rebić i Apić po dva. Srbija iz igre šutira 11/30, od čega 9/22 za ddva i 2/8 za tri. Srbija ima 21 skok..

Na drugoj strani, Giorgi Šermadini je dao 12 poena, a Frenkamp 10. Gruzija je uporno šutirala za tri, ali je samo jednom pogodila, za 1/13. Domaćin je napravio 18 skokova.

Nije loša igra Srbije za sada. Prvo poluvreme obeležili su brojni prekidi, dugačke pauze zbog pregledanja snimka. Gruzija je imala problema sa penalima i ličnim greškama, a Srbija je bila odlična sa slobodnih bacanja, 13/16.

16:52

Kraj prvog poluvremena

Igrao se poslednji minut. Šermadini je fauliran i pogađa oba bacanja, a na drugoj strani Petrušev pogađa trojku! Nakon toga Frenkamp pogađa, a Anđušić vraća četiri sekunde pre kraja poluvremena. Dobro je, 31:37

16:49

19' Konačno trojke!

Lepa kombinacija Anđušić – Petrušev i to je pogodak. Dobra odbrana, ali je Bokolišvili pogodio trojku uz zvuk sirene. Onda i Srbija daje svoju prvu trojku! 27:32
Gruzija za tri šutira 1/13, Srbija 1/7. To je tajm-aut. Još 71 sekuna do kraja poluvremena.

16:47

18' Gruzija prilazi, Srbija odbija napad

Frenkamp je pogodio oba penala, na drugoj strani Petrušev jedan, a onda Šermadini pogađa sa "svoje" pozicije. Petrušev promašuje za tri, nijedan tim do sada nije dao trojku, igra se 17 minuta i šest sekundi. Šermadini potom biva fauliran i pogađa oba bacanja, a Jaramaz konačno daje koš. 24:27

16:43

16' Koš po koš, Srbija vraća prednost

Gruzija gubi loptu posle greške u koracima, a onda Srbija ostaje bez nje lošim dodavanjem. Kakav festival grešaka na obe strane. Posle toga Gruzija opet promašuje trojku, 0/10 je šut, a onda Raduljica nekako, posle ofanzivnog skoka ubacuje loptu u koš. 18:24

Nijedan tim nije postigao trojku do sad.

16:41

15' Srbija povratila prednost, nekako

Srbija se odbranila, a onda je u kontri zabeležila dva skoka u napadu i koš! Petrušev je sada "dvocifren" sa 10 poena. Ali, odmah posle sledi faul. 18:22

16:40
16:39

15' Koš za koš i "klackalica" u Tbilisiju

Rebić je fauliran i pogađa oba penala. Srbija šutira 9/11 sa penala, što znači da je samo četiri koša dala iz igre. Odbrana je na nivou, ali se baš mučimo u napadu. Šermadini na drugoj strani je došao u situaciju iz koje ne promašuje.

Anđušić je u sledećem napadu lepo pročitao odbranu i iznudio faul pri šutu za tri. Pogađa sva tri – 18:20

16:36

14' Evo preokreta

Jaramaz je dobio tehničku grešku posle pregledanja snimka, koje je trajalo baš, baš dugo. Sanadze je dobio dva bacanja, pogodio je oba, a onda je Srbija imala sreće pod košem, nakon čega je Gruzija promašila još jednu trojku. Na drugoj strani Petrušev promašuje pod košem.

Frenkamp je ušao i pogodio i to je prvo vođstvo Gruzije – 16:15.

Tajm-aut Milojevića.

16:32

13' Baš malo poena, serija grešaka

Sanadze je promašio trojku, a Korsantija pravi faul u napadu i to je četvrti timski penal za Gruziju već posle malo više od dva minuta. Posle toga serija promašaja Srbije, ali je čudno što igrači kao da ignorišu skok u napadu. Bez promena rezultata. 12:15

16:29

12' Konačno koš za Srbiju

Anđušić je krenuo na polaganje, a Burjanadze je simulirao faul i zaradio tehničku grešku. Njegova treća lična greška i mora da izađe. Anđušić je promašio, a tu je trajao prekid jer je Milojević tražio objašnjenje zašto je Gruzija dobila pose.d

Posle toga Gruzija gubi loptu, a Apić pogađa sa poludistance na asistenciju Petruševa. Dobra saradnja naših centara. 12:15

16:25

11' Gruzija je na pola koša

Pogađa Burjanadze, utakmica je "egal" 12:13

16:24

Loš šut "orlova"

Srbija iz igre šutira 3/12 (0/2 za tri), a u prednosti je zahvaljujući penalima, koje šutira 7/8. Petrušev ima osam poena.

Osim toga, Gruzija nas je nadskakala 12:9. Srbija mora da popravi šut i ofanzivni skok, ali i da nametne tempo.

16:22

Kraj prve četvrtine

Dangubić je prekinuo seriju Gruzije, a onda su oba tima imala po nekoliko promašaja. Srbiji fale skokovi u napadu, oba tima su napravila nekoliko izmena. Srbija je i dalje u bonusu u poslednjem minutu, a odbranu igra prilično daleko i uspešno. Ipak, kontra nije uspela, jer je Dangubić udario rukom u tablu iz trka. Pomalo haotičan finiš četvrtine, Srbija je imala dovoljno vremena za šut, ali je Rebić napravio korake. Gruziji je ostalo 2,7 sekunde za poslednji napad, ali ništa od toga. 10:13

16:18

7' Probudila se Gruzija

Frenkamp daje sa poludistance i prekida "post" Gruzije, koja posle toga seče loptu, a Šermadini pogađa iz kontre i smanjuje prednost. Na drugoj strani, Raduljica pravi faul u napadu. Isplatila se promena odbrane Gruziji. Nakon toga Šermadini ponovo pogađa, pa Sanadze 10:11.

Ubrzala je Gruzija igru, to joj više odgovara, treba da se uspori ovo. Mini-serija Gruzije 8:0.

16:13

6' Gruzija potpuno zaustalvjena, raste prednost Srbije

Petrušev daje oba penala za 2:9. Gledaćemo još penala, odavno je Gruzija izašla iz bonusa, a ima duže od četiri minuta. Posle još jednog promašaja Šermadinija, Petrušev pogađa pod košem – 2:11.

Tajm-aut za Gruziju.

16:12

6' Odlična odbrana Srbije

Srbija iz igre šutira trenutno 1/6, a sa penala 5/6. Gruzija insistira na trojkama, ali "orlovi" igraju dobru odbranu.

16:10

5' Srbija penalima čuva prednost

Serija promašaja Gruzije, Jaramaz krade loptu, ali je fauliran u kontri. Pogodio je drugo bacanje. Samo jedan koš iz igre za Srbiju u prvih pet minuta. 2:7

16:08

4' Gruzija već u problemu sa penalima

Šermadini je napravio faul u napadu, što je već četvrti timski Gruzije za manje od tri minuta. Na drugoj strani Anđušić pogađa. 2:6

16:06

2' Raduljica opet sa penala

Šermadini pravi faul na Raduljici, koji pogađa oba. Penali su već problem za Gruziju, a efikasna slobodna bacanja su sjajan način da se uđe u meč. 0:4

16:05

2' Petrušev postiže prve poene na meču

Počeo je meč, Gruzija je imala prvi napad, ali Burjanadze promašuje trojku. Na drugoj strani, Petrušev je blokiran, ali hvata ofanzivni skok i biva fauliran. Pogađa oba penala i to je vođstvo Srbije, 0:2