Povratak Igokee na pobjednički put: "Plus 5" u Železniku, ali do pobjede lakše nego što se očekivalo!

Samo dva i po minuta do kraja, "igosi" su bili 15 koraka ispred FMP-a (72:87)

ABA liga 20. kolo FMP Igokea 82 87 Izvor: ABA liga/KK FMP/Lazar Vasić

Nakon dva vezana poraza u Laktašima, od Budućnosti i Tenerifea, košarkaši Igokee vratili su se danas na pobjednički put.

U 20. kolu regionalnog takmičenja, trijumfovali su u Železniku nad FMP-om i napravili korak naprijed ka plej-ofu:

FMP – IGOKEA 82:87
(20:21, 21:29, 17:28, 24:9)

Iako to to rezultat možda i ne pokazuje, izabranici Dragana Bajića stigli su lakše od očekivanog do trijumfa nad "panterima".

Pred start posljednje četvrtine, imali su prednost od 20 poena (58:78), dok je na dva i po minuta do kraja meča pisalo 72:87, a FMP je do isteka preostalog dijela samo ublažio neminovan poraz.

Domaći sastav ovog popodneva nije imao rješenje za Stivena Greja, koji je postigao 19 poena, od čega pet trojki. Drugi strijelac tima bio je Edin Atić sa 12 poena, dok su tri igrača postigla po deset – Darko Talić, Dalibor Ilić i Stefan Pot.

Kod FMP-a, Džejlen Hends se zaustavio na 21 poenu, Stefan Đorđević je imao 15, a Stefan Lazarević 14 poena.

U ovom trenutku, bh. šampion nalazi se na drugom mjestu uz učinak od 15 pobjeda i četiri poraza, dok je tim iz Železnika na devetoj poziciji, uz omjer 6-12 i do kraja sezone predstoji mu borba za izbjegavanje pretposljednje, 13. pozicije, koja vodi u doigravanje za opstanak.