Krupa se izvukla na kraju, Željezničar sve dalje od borbe za titulu

Fudbaleri Krupe uspjeli su osvojiti bod na svom terenu protiv Širokog Brijega, dok je Tuzla siti na "Tušnju" savladala Željezničar i udaljila ga od borbe za šampionsku titulu.

Krupa - Široki Brijeg 1:1, Tuzla siti - Željezničar 2:0 m:tel Premijer liga BiH 21. kolo Izvor: Promo/FK Krupa

Dva meča 21. kola m:tel Premijer lige BiH odigrana su od 14 časova, Tuzla siti slavila je na "Tušnju" protiv Željezničara 2:0, dok su Krupa i Široki Brijeg podijelili bodove odigravši 1:1.

Krupa je imala gol za ostatka do samog finiša, a onda je uspjela da izjednači, te bi ovaj bod mogao mnogo da znači ekipi iz Krupe na Vrbasu u borbi za opstanak.

Brz kontranapad prethodio je golu Širokobriježana. Stipe Jurić precizno je asistirao Ivanu Ikiću, koji je postigao gol za vođstvo gostiju u 54. minutu.

Držali su fudbaleri Širokog Brijega prednost do samog kraja, kada je dosuđen jedanaesterac za domaće. Iako je gostujući čuvar mreže Dario Miškić pročitao šut Nikole Dujakovića, nije uspio da ga odbrani, pa je Krupa stigla do vrijednog remija.

Izvor: Fena/FK Željezničar

Tuzla siti bila je bolja u duelu sa Željezničarom, te nastavila sa dobrim izdanjima od dolaska Husrefa Musemića na klupu, istovremeno udaljivši Sarajlije od borbe za titulu.

Željezničar je prvi zaprijetio preko Juričića, a već u narednom napadu dosuđen je kazneni udarac za domaće. Golman Sarajlija Šehić pred svojim golom srušio je Edina Rustemovića, a precizan sa 11 metara bio je Petar Mišić.

Pokušavali su gosti jalovim napadima stići do izjednačenja, a ne da nisu uspjeli u tome, nego su u smiraj meča primili još jedan gol. Za konačnih 2:0 u 90. minutu pogodio je Dejan Maksimović.