U ABA će "prštati" i u borbi za opstanak – velika pobjeda Borca! Kad je bilo najvažnije, Malinin tim razbio u Sloveniji

Nikad ljepši rođendan perspektivnog srpskog trenera!

ABA liga Krka Borac Čačak 74 94 Izvor: MN PRESS

Pobjeda koja ostavlja Borac u životu i potpuno "otvara" borbu za opstanak u ABA ligi!

Krka – Borac 74:94 (24:18, 18:26, 22:27, 10:23)

Borac je stigao u halu "Leon Štukelj" sa četiri pobjede i na pretposljednjem mjestu, koje vodi u baraž za opstanak protiv tima iz Druge ABA lige. Pribijeni uz zid, Čačani su odigrali maestralno i prišli na samo pobjedu zaostatka za Krkom, Zadrom i Splitom, ali i uz manje odigranih utakmica.

Na pet kola do kraja sve je potpuno otvoreno, a najzaslužniji za to je Amerikanac Brajs Džons, koji je bio lider Borca u Novom Mestu sa 20 ubačenih poena, uz šut za tri poena 4/6, četiri asistencije i tri ukradene lopte.

"Znali smo da je Krka odigrala dosta utakmica u kratkom periodu i nismo odustajali i kada su imali 10 poena prednosti u drugoj četvrtini. Radili smo na pobjedi cijelu utakmicu. Hvala igračima što su mi priredili najbolji mogući rođendanski poklon. Znam da je i Krki teško, zajedno se borimo da izbegnemo to 13. mjesto na tabeli i želim im sreću", rekao je Marinović.

Trener Borca ima niz razloga za zadovoljstvo, a svakako će mu veoma prijati činjenica da je njegov tim sredinom treće serije napravio ekspresnu seriju 10:0 za minut i po i nepovratno pobjegao Krki na veliku prednost, 62:48.

Borac će do kraja igrati u Čačku protiv Igokee, FMP-a, Zadra i Cibone, a u gostima protiv Zadra i Splita, s tim da će joj automatski biti upisana pobjeda protiv eliminisane Primorske.

Krka: Štergar, Kamfor 26, Stipčević 13, Vrabac 2, Barič 2, Kosi, Škifič 7, Škedelj 8, Lapornik 2 (7 sk), Rebec.

Borac: Smit 13 (6 sk), Sanadze 16, Miletić 6, Gavrilović, Kočović 5, Nerandžić 8, Karapandžić, Novaković 9, Džons 20, Todorović 11, Čarapić 6.