Banjalučani "našli lijek" za Široki: "Plus sedam" u Boriku, crveno-plavi se približavaju Ligi 6!

Važna pobjeda domaćih, za nastavak puta ka Ligi 6

Košarka liga BiH 16. kolo Borac Široki Brijeg  Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović

Nakon dva poraza, od čega je jedan bio u Banjaluci, banjalučki Borac uspio je da savlada Široki, u zaostaloj utakmici 16. kola Lige BiH:

BORAC – ŠIROKI 88:81
(27:21, 27:15, 15:20, 19:25)

U prvom dijelu Lige BiH, banjalučka ekipa poražena je u dvorani Pecara rezultatom 86:75, a potom je rivalu morala da čestita i tokom januarskog ABA 2 "balona" u Banjaluci, kada je bilo 75:67 za Hercegovce.

Ove večeri, ipak, "druga priča"...

Banjalučani su početkom februara za kratko vrijeme doživjeli dva debakla – od Igokee u polufinalu Kupa RS i onda od Sparsa u ligi BiH.

Krenula je, međutim, nakon toga serija pobjeda koja traje već sedam mečeva.

Krenulo je od duela sa Promom iz Donjeg Vakufa, a potom su redom pobjeđivani Helios, Sloboda Užice, Studentski centar, Čapljina, Kakanj i večeras Široki.

Vodio je Široki, na nešto manje od tri minuta do kraja treće četvrtine, rezultatom 16:20.

Od tog momenta pa do kraja, veći dio meča protekao je u znaku izabranika Dragana Nikolića, koji su u narednih 7-8 minuta kreirali seriju 28:9 i odmakli na razliku od 15 poena (44:29).

Do tog trenutka, domaći sastav je pogodio osam šuteva za tri poena, od 12 koliko je uputio!

Inače, u prvom dijelu domaćin je postigao 54 poena, primio 36, a maksimalnu prednost, od 24 poena, imao je nakon stotinjak sekundi igre u trećem kvartalu, zakucavanjem Nikole Tanaskovića (60:36).

Izvor: Promo/KK Borac Banja Luka

Presingom je Široki uspio da minus smanji na samo osam poena (78:70) na tek nešto više od četiri minuta do kraja.

U međuvremenu je na tribine zbog druge nesportske lične greške morao Džonatan Dejvis, ali je domaćin, ipak, i bez američkog beka uspio da odbije dalje napade Širokog i upišu veoma bitnu pobjedu u trci za Ligu 6.

Domaći tim je predvodio Nikola Tanasković sa dabl-dabl učinkom (26 poena i 15 skokova), dok je drugo ime bio Aljoša Janković sa 14 poena i sedam skokova.

Kod gostiju, dabl-dabl učinak imao je Jure Zubac (20 poena i 10 skokova), a Rašan Dejvis je postigao 21 poen i tome dodao osam asistencija,

I jedne i druge sljedeće nedjelje očekuje četvrti ABA 2 "balon" koji će se održati na Zlatiboru.

Banjalučani će na srpskoj planini, u posljednja tri kola, igrati protiv Rabotničkog, Lovćena 1947 i Mladosti.

Širokobriježani će, takođe, odmjeriti snage sa predstavnicima Crne Gore i Srbije, a posljednji rival biće im Spars.

U ovom trenutku, banjalučki klub je na drugom mjestu drugorazrednog regionalnog takmičenja, dok su Širokobriježani na osmoj poziciji.

BORAC: Knežević 13, Leskol 2, Kočić, Đumić 4, Tanasković 26, Dejvis 13, Marković, Radukić 10, Ljuboja, Reljić 6, Janković 14. Trener: Dragan Nikolić.

ŠIROKI BRIJEG: Dejvis 21, Čolak 12, Buljević, Drežnjak 9, Mandić 9, Marušić, Čović 3, Zubac 20, Bošnjak, Šušak, Damjanović 3, Vujanović 4. Trener: Damir Vujanović.