Široki preko Borca do maksimalnog učinka, Sparsi drže korak

Širokobriježani i Spars drže vrh tabele poslije nepotpunog trećeg kola.

Liga BIH Široki - Borac 86:75 Izvor: Bruce Bennett/Guliver/Getty Images

Košarkaši Širokog savladali su Borac 86:75 i upisali treću pobjedu u isto toliko mečeva Lige BIH.

Borac je držao egal do kraja druge četvrtine koja je završena rezultatom 36:36, a onda je Široki serijom 13:4 stvorio osjetnu prednost.

Poenima Tanaskovića sa slobodnih bacanja Borac je smanjio na 75:68 četiri minute prije kraja, ali nije uspio da vrati neizvjesnost u meč i na kraju je upisao poraz 86:75.

Dario Drežnjak sa dabl-dabl učinkom 20 poena i 12 skokova predvodio je domaći tim,dok je Mate Mandić ubacio 18 poena.

Kod Borca najefikasniji su bili Tavarijus Šajn sa 20 poena, te Nikola Tanasković koji je upisao 17 poena i 10 skokova.

Spars je sa 94:78 savladao Slobodu na svom parketu i zadržao se na diobi prvog mjesta, a prvo ime meča bio je Almir Hasandić sa 25 poena.

Kakanj je bio bolji od Bosne 91:85, a Promo je sa ubjedljivih 76:58 savladao posljednjeplasirani Čelik.