Nekarakteristično ubedljiv poraz Zvezde

ZVEZDA RAZMONTIRANA U UTAKMICI ZA ZABORAV: Panter se vratio na teren koji poznaje, a onda zatrpao koš bivšeg kluba! Izvor: MNPRESS

Nekarakteristično visok poraz Crvene zvezde u Evroligi ove sezone, bez obzira što je igrala bez Korija Voldena i Duopa Rita.

Šampionu Srbije rezultat ništa nije značio, Milanu je bio ključan, što se i videlo na terenu.

Na kraju, Zvezda - Milano 72:93 (12:22, 24:25, 15:28, 23:18)

Zvezdu već u četvrtak čeka duel sa Makabijem, koji tek neće imati rezultatskog značaja, a onda u nedelju sledi važan meč sa Cedevita Olimpijom u ABA ligi.

Olimpija Milano sada ima 20 pobeda i čeka rezultate ostalih utakmica da vidi da li je obezbedila plej-of, a možda i domaći teren.

Što se tiče same utakmice, njen početak je dosta ličio na onaj protiv CSKA u Moskvi od prošle nedelje. Zvezda duže od četiri minuta nije dala nijedan poen, Milano je iskoristio poklon i malo po malo došao do desetak poena razlike, što je domaćin posle jurio do kraja poluvremena.

Posebno je Zvezda bila slaba u defanzivnom skoku i skoku uopšte, videlo se da fali Rit. Ipak, početkom drugog poluvremena probudio se i Panter. Bivši igrač crveno-belih je promašio svoja prva četiri šuta za tri, a onda je sledećih pet dao bez promašaja i na kraju imao 23 poena.

Koliko god se Zvezda držala u drugoj četvrtini, u trećoj su stvari otišle dođavola, a Olimpija je sa +11 otišla na +24 i praktično rešila meč pre poslednje deonice. Etore Mesina nije dozvoljavoa da opadne tempo nijednog trenutka, a maksimalna razlika gostiju bila je 29 poena.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Džordan Lojd sa 22 poena.

Nema se zaista mnogo više šta reći o ovoj utakmici, Zvezdu čeka jako važan duel sa Cedevita Olimpijom i borba za domaći teren u plej-ofu ABA. Ovu utakmicu niko neće pamtiti, nema ni razloga za to, a šampion Srbije verovatno je mislima već na parketu sa Ljubljančanima.

Standings provided by SofaScore LiveScore

20:37

Kraj!

72:93 (12:22, 24:25, 15:28, 23:18)

20:34

39' Samo se čeka kraj

Ulazimo u poslednje minute meča, biće zanimljivo videti večerašnje rezultate, jer oni mogu odrediti poredak među osam. Još dva minuta do kraja, 68:91

20:27

37' Utakmica za zaborav

Milano je u jednom trenutku imao 29 poena prednosti, 58:87, Zvezda je krenula da pokušava da umanji razliku, ali bez uspeha. Još tri i po minuta do kraja, rezultat je 63:89.

Odavno je ovde rešeno pitanje pobednika.

20:21

33' Biće da je ovde sve gotovo

Poslednja četvrtina je počela trojkom Dobrića, ali je onda Milano uzvratio sa četiri vezana poena. Panter je promašio prve četiri trojke, a onda dao sledeće četiri bez promašaja. 54:80.

Slobodno se može reći da je ovde sve gotovo, jer Milano uopšte ne popušta tempo, njemu je ova utakmica jako važna, jer se bori i za plej-of i za prednost domaćeg terena.

20:15

Kraj treće četvrtine

Delovalo je da je Zvezda pronašla recept da pokuša da se vrati, ali je treća četvrtina bila najgora do sada, a prednost Olimpije otišla je sa 11 na 24 poena. 51:75. Još 10 minuta.

20:09

27' Potpuni potop

Hol pogađa trojku posle tajm-auta, njegov peti poen. Olimpija vraća sa pet vezanih poena i to je već 44:69. Drži Mesina sve vreme visok tempo, ne dozvoljava bilo kakvo opuštanje.

20:04

24' Nije dobro uopšte

Ništa tajm-aut nije doneo, Rol pogađa trojku, ali je "vraća" Lojd, što su prvi poeni Zvezde iz igre u ovoj deonici, nakon više od tri minuta. Ledej ipak daje još jednu trojku, a posle promašaja, Panter daje još jednu trojku!. 64:41

Novi tajm-aut Radonjića.

19:59

22' I opet loš početak deonice

Drugo poluvreme počelo je košem Ledeja, posle čega je usledilo nekoliko promašaja na obe strane, a onda je Panter dao dva penala, a onda ukrao loptu i dao lake poene. Radonjić zove tajm-aut. Opet brzo, opet jeftino. 35:53

19:48

Pogledajte kako je bilo u Pioniru

19:47

Govor brojki, Zvezda opet daruje rivala

Prvo poluvreme ove utakmice dosta je ličilo na ono iz duela sa CSKA prošle nedelje. Zvezda je rivalu svojim greškama prosto poklonila desetak poena razlike, a onda se probudila i gledali smo ravnopravan meč. Ipak, neke stvari moraju da se promene. Crveno-beli nemaju nijedan ofanzivni skok, a Olimpija ih ima 9.

Osim toga, Zvezda šutira 4/9 sa penala, a ima samo šest asistencija, naspram 12 Milanovih.

Najefikasniji u Zvezdi je Lojd sa 12 poena i on je jedini "dvocifreni" u domaćem timu. Simonović je postigao 7, a Dobrić 6 poena.

U Olimpiji, Ledej je najefikasniji sa 9 poena, Panter ima 8, Hajns 7, a Datome 6 poena.

19:41

Kraj prvog poluvremena

Prišla je Zvezda na 46:44, ali je Olimpija imala poslednji napad, tako da je Panter sa osam metara vratio dvocifrenu prednost. 36:47

19:37

19' Sad Panter "teroriše" domaćina

Posle koša Hajnsa, Simonović pogađa trojku! Zanimljivo je da Olimpija pušta veterana da šutira. Problem za Zvezdu je i građenje skoka, ponovo kao prošle nedelje. Šilds nekako daje trojku, a Lojd koš, samo da bi Panter usamljen dao još jednu trojku. 33:44

19:34

17' Repriza utakmice protiv CSKA do sada

Lojd vraća trojku! Njegov deseti poen, ovo je bio lepo postavljen i izgrađen napad. Vrti se Zvezda oko tih 10 razlike, što je otprilike razlika koju su "poklonili" rivalu u prvoj četvrtini. Slično smo gledali i prošle nedelje protiv CSKA. 28:37

19:31

16' Olimpija se čuva trojkama

Hajns pogađa, a na drugoj strani Lojd ide na prodor i pogađa. Ipak, Džef Bruks pogađa trojku, bio je sam na šutu. Tajm-aut 25:37

19:30

15' Opet se Zvezda kasno budi

Lojd pronalazi MJK-a, koji pogađa "zicer", prvi laki poeni Zvezde večeras! Na drugoj strani i Panter se upisuje u strelce. Simonović ide na prodor, koristi to što je rival van bonusa - 23:32

19:29

14' Olimpija je van bonusa

Dobra stvar je što je Milano izašao iz bonusa manje od tri minuta od početka četvrtine. Sada je Jagodić Kuridža dobio "na poklon" slobodna bacanja, ali je pogodio samo drugo. 19:30. Zvezda je promašila četiri bacanja do sada.

19:26

13' Dobrić vraća nadu

Konačno! Dobrić pogađa prvu trojku za Zvezdu, ali Ledej uzvraća. Bio je sam na šutu, ovo mu je treća trojka. Na drugoj strani opet pogađa "Kobra"! 18:30

19:24

12' "Blickrig" Olimpije, Zvezda je u problemu

Datome daje trojku i Milano stiče ozbiljnu prednost, ali stiče se utisak ni krivi ni dužni. Nije istina, naravno, ali Zvezda je promašila neke otvorene šuteve, penale, a i loše zagrađuje, i Tarcuskis vraća loptu u obruč. 12:27

19:21

Kraj prve četvrtine

Zvezda je zaigrala bolje i u napadu i odbrani, prišla na 12:17 ali je onda "štucnula", a sjajni Milano poslednji minut završio serijom 5:0 i na prvi odmor otišao sa dvocifrenom razlikom – 12:22

19:16

8' Lojd!

Lojd pokazuje da je trenutno igrač koji je možda u najboljoj formi u Zvezdi. Sada je pogodio iz ulazaq uz dodatno bacanje i razlika je smanjena na 9:15

19:15

8' Zvezda nepotrebno greši

Kuzmić je fauliran, ali je promašio oba bacanja. Jeste početak, ali svaki poen je važan. Zvezda se malo opustila i u odbrani, isterala je goste iz reketa, ali Hol faulira Šildsa pri šutu za tri. Dve nepotrebne greške na oba kraja terena u kratkom razmaku.

Šilds je dao dva od tri – 6:15

19:13

7' E, sad imamo utakmicu

Zvezda je odbranila napad, a onda Hol pogađa "flouter". Ledej odgovara trojkom. Davidovac pogađa, nešto je tečniji napad crveno-belih trenutno. 6:13

19:10

5' Prvi poeni Zvezde

Hajns pogađa jedno bacanje i Olimpija ima dvocifrenu prednost – 0:10. Lojd konačno postiže koš, posle četiri minuta i 45 sekundi. 2:10

19:07

5' Jako loš početak Zvezde

Micov se upisuje u poene, a Zvezda se stvarno muči u napadu, imala je samo jedan izgrađeni napad, sve ostalo su bili individualni pokušaji. Ledej pogađa trojku i Milano dolazi do 0:7. Prva četiri minuta nisu postigli nijedan jedini poen. Šut iz igre je 0/7.

Radonjić uvodi Hola umesto Uskokovića. Micov sa penala pogađa oba puta. 0:9

19:04

2' Opet spor početak

Zvezdi je trebalo osam sekundi da izgubi loptu: osvojila je podbacivanje, ali je Noko napravio faul u napadu nad Hajnsom. Isti igrač posle pogađa prve poene za goste. Uskoković je šutirao trojku, a onda se Noko "revanširao" Hajnsu, jer je iznudio faul.

Milano igra sjajnu odbranu na Lojdu, koji je morao da šutira za tri, ali je promašio. Zvezda se odbranila, ali ima problema da pronađe rešenje za odbranu gostiju. Prva dva minuta bez poena za domaćina. 0:2