Crveno-bijeli odlično odigrali derbi u Ljubljani, pa saznali da je Budućnost izgubila u Baru. Sada je u njenim rukama prvo mjesto pred plej-of!

Sada se Zvezda pita! Zablistala u derbiju, pa čula sjajnu vijest: Pobjeda u Ljubljani otvorila put ka prvom mjestu! Izvor: MN PRESS

Velika pobjeda Crvene zvezde u Ljubljani!

Ekipa Dejana Radonjića rutinski je trijumfovala protiv Cedevita Olimpije (89:72) uz sjajnu partiju Ognjena Dobrića, a onda je nakon desetak minuta ta pobjeda postala još veća.

Paralelno sa utakmicom u Ljubljani, Mornar je pobijedio Budućnost u Baru (100:92) i zadržao šansu da se plasira u plej-of. Taj rezultat jako je bitan za Zvezdu, jer joj vraća potpunu kontrolu u borbi za prvo mjesto.

Nakon trijumfa u Sloveniji i pada Budućnosti, crveno-bijeli će sigurno biti prvi pred plej-of ako u preostale dvije utakmice pobijede u gostima Krku (utorak) i Zadar (naredne nedjelje).

U takvu poziciju Zvezdu je postavio današnji odličan nastup u Sloveniji, gdje je Dobrić dao čak 26 poena i odigrao najbolji meč sezone. Izuzev prve četvrtine, crveno-bijeli su imali potpunu kontrolu rezultata u preostale tri. Iako je odlični plejmejker Cedevita Olimpije Kendrik Peri konstantno odgovarao Beograđanima i ubacio 29 poena (uz šut za tri 6/9), crveno-bijeli su konstantno imali odgovore i sprečavali domaće da ih ugroze i zaprijete.

Prije svega, Zvezda je kontrolisala rezultat čvrstom odbranom, iz koje se u posljednjoj četvrtini razvila velika prednost, kojom je meč i završen. Uz Dobrića, istakli su se i Džordan Lojd sa 21 poenom i Dejan Davidovac sa 13, a dobar napadački ritam crveno-bijelih najavio je Branko Lazić, uzastopnim trojkama na početku meča.

Crveno-bijeli imaju dupli razlog za zadovoljstvo dok se spremaju za nastavak slovenačke turneje, a Cedevita Olimpija sada će morati da u preostale dvije utakmice pobijedi Cibonu i Megu.

18:59

Kraj i u Crnoj Gori, dobra vest za Zvezdu!

Mornar je pobedio Budućnost 100:92, ostao u igri za plej-of i omogućio Zvezdi da se pita za prvo mesto!

Crveno-beli će završiti ligaški deo na čelu tabele ako u preostale dve utakmice pobede u gostima Krku (utorak) i Zadar (ponedeljak).

Odlično veče za Zvezdu, nakon što je ubedljivo savladala Cedevita Olimpiju u Ljubljani 89:72!

18:53

Mornar vodi pred poslednji minut

Delavale je promašio "otvorenu" trojku za potpuni prilključak Budućnosti u finišu.

Na minut i po do kraja, Mornar vodi 98:91!

18:48

Drama u Crnoj Gori!

Budućnost je serijom 15:4 stigla na "minus 6" u poslednjim minutima u Baru. Domaćin vodi 96:90 na tri i po minuta do kraja!

Podsetimo, pobeda Mornara čuva domaće "u životu" i vraća Zvezdu u poziciju da se sama pita za prvo mesto, dok bi Budućnost trijumfom "overila" prvo mesto i automatski izbacila Mornar iz plej-ofa!

18:44

Sada svi čekaju rezultat iz Bara!

Tamo na pet minuta do kraja Mornar vodi 94:85!

Konačan rezultat tog meča zakružiće "težinu" Zvezdine pobede u Ljubljani!

Ostanite uz MONDO!

18:42

Dobrić "overava" Zvezdinu pobedu - 70:89!

Odličan nastup Zvezdinog beka zaokružen je trojkom za velikih 18 razlike. Još 28 sekundi do kraja, posle čega će svi pratiti meč u Baru!

18:41

Teška scena: Žestok pad Kendrika Perija!

Najbolji igrač Cedevita Olimpije krenuo je na snažan prodor i pao pod konstrukciju koša, udarivši glavu o zaštitni deo!

Meč je nakratko bio prekinut, ali srećom plejmejker je sam otišao na klupu.

18:38

U Baru Mornar vodi ubedljivom razlikom - plus 15!

Sjajni Džejkob Pulen pogađa, a Mornar vodi protiv Budućnosti - 90:75!

Još sedam i po minuta do kraja u Crnoj Gori.

18:36

Zvezda kontroliše sve - 80:64!

Dobrićevom sjajnom igrom večeras (21 poen), Zvezdina klupa dala je mnogo veći doprinos od Cedevite - 29:12.

To je jedan od najvažnijih razloga zašto crveno-beli vode 80:64 u 37. minutu. Lengston Hol i Dejan Davidovac povećali su prednost srpskog tima lakim poenima posle kontranapada.

Još četiri minuta do kraja, a trener Cedevita Olimpije Jurica Golemac traži tajm-aut da zaustavi poniranje svoje ekipe.

18:26

Sjajna utakmica Ognjena Dobrića!

Zbunjeno se odvijao napad crveno-belih, ali je ipak završen trojkom odličnog beka za vođstvo Zvezde 69:59 i seriju 10:0.

Još osam minuta do kraja utakmice u hali "Stožice", dok u Baru Mornar vodi protiv Budućnosti 78:71 u trećoj četvrtini.

ognjen dobric

18:20

Dobrić sjajno završava i treću četvrtinu!

Borbeni bek ubacio je trojku za Zvezdino vođstvo 63:56, a onda je i presekao dodavanje Blažiča i omogućio Beograđanima imaju "plus 7" pred poslednjih 10 minuta.

18:18

U Crno Gori - vodi Mornar!

Dok se u Ljubljani završava treća četvrtina, u Baru je počeo 25. minut. Mornar vodi 65:57 protiv Budućnosti.

18:10

Peri ne da Cedeviti Olimpiji da se preda!

Iako je početkom treće četvrtine Zvezda stekla maksimalnih "plus 17" zakucavanjem Ognjena Dobrića (49:32), ni to nije obeshrabrilo plejmejkera domaćih Kendrika Perija.

Sam je vratio Cedevitu Olimpiju u meč i sa čak 27 ubačenih poena održava Ljubljanče na dostižnom minusu.

Zvezda u 28. minutu vodi 55:49!

17:47

U Baru "tesno" pred poluvreme

Budućnost na parketu Mornara vodi 50:46 na dva i po minuta do poluvremena.

17:46

Dobrić u poslednjoj sekundi, za "plus 12"!

Odlična rola Ognjena Dobrića u prvom delu meča! Njegovom trojkom, Zvezda je u poslednjoj sekundi pred poluvreme stekla najveću prednost - 44:32.

Bio je to njegov deseti poen i predvodi crveno-bele posle četvrtine koju su dobili rezultatom 24:9.

Zvezda je napravila velike probleme Ljubljančanima u ovom periodu, potpuno im zaustavila napad, pa su među domaćima samo dvojica postigla više od dva poena - Kendrik Peri 15 i Jaka Blažič devet.

17:42

Zvezda ima mirnu prednost pred poluvreme

Cedevita Olimpija postigla je samo sedam poena za devet minuta druge četvrtine, a Beograđani su to iskoristili da preuzmu kontrolu.

Poenima Džordana Lojda sa linije penala, Radonjićev tim je poveo 39:30 u 19. minutu.

17:35

Zvezda je sada u naletu - 25:32

Trojkom Korija Voldena, crveno-beli su sredinom druge četvrtine poveli za sada maksimalnih "plus 7" (32:25). Crveno-beli su poveli u svom prvom napadu u drugoj četrvtini i od tog zakucavanja Ognjena Kuzmića su konstantno u prednosti.

17:20

Kendrik Peri u odličnom ritmu, Cedevita opet vodi

Eksplozivni plejmejker najzaslužniji je što domaći vode posle 10 minuta košarke - 23:20. Ubacio je 12 poena u uvodnom kvartalu, uz tri trojke.

Uzbudljiv početak meča u "Stožicama", dok Budućnost vodi u Baru na startu crnogorskog derbija 25:14.

17:17

Tehnička Radonjiću, Zvezda se vratila

Tehnička klupi Crvene zvezde zbog prigovora Dejana Radonjića, ali taj trenutak nije usporio njegov tim. Nalet Zvezde krunisao je Ognjen Dobrić, polaganjem posle kontre za vođstvo 20:18 u devetom minutu.

Borbeni bek crveno-belih ušao je sa klupe i dao važnih sedam poena.

17:10

Bolji start Cedevite

Spektakularna trojka Kendrika Perija - o tablu, uz prekršaj, zaokružila je bolji početak domaćih u petom minutu. Nadmudrio je Korija Voldena, pa postavio rezultat 15:9.

Sa druge strane, crveno-beli poentiraju samo za tri poena - Branko Lazić ubacio je dve trojke, a Volden jednu,

U toku je peti minut.

17:00

Utakmica je počela!

15:50

Sastavi u Ljubljani

Treneri su odabrali ovih 12 za današnji meč:

CEDEVITA OLIMPIJA: Radović, Peri, Hokpins, Duščak, Murić, Blažić, Braun, Hodžić, Džons, Dimec, Marinković, Rupnik.

ZVEZDA: Hol, Volden, Lojd, Uskoković, Davidovac, Lazić, Rit, Radanov, Dobrić, Simonović, Kuzmić, Noko

15:15

Ovako je prošle sezone bilo u Ljubljani

U takmičarskoj 2019/20, Crvena zvezda je početkom decembra izgubila u Ljubljani.

Cedevita Olimpija pobedila je u tom meču 75:64, a najbolji među herojima domaćih bili su Marko Simonović (16 poena), kao i još dvojica bivših igrača Zvezde, Jaka Blažič i Maik Cirbes.

Podsetite se kako je izgledao taj duel.

14:36

Nekoliko sati pred meč, igrači Zvezde izašli su na trening u dvorani Stožice.

13:52

Njemu se igra!

13:20

Crnogorski derbi važniji nego ikad

Nekoliko objava ranije čitali ste o značaju današnjeg meča Mornara i Budućnosti u Baru, koji nosi zaista niz kurioziteta.

- Budućnost ima šansu da pobedom "overi" prvo mesto i da izbaci Mornar iz trke za plej-of, a zanimljivo je da je u sredu baš ona sačuvala šanse Barana da uđu u doigravanje, jer je pobedila Igokeu.

- Možda je nekome promaklo da Mornar ove sezone ima prednost u međusobnim duelima protiv šampiona Crne Gore, jer su ta dva tima bili rivali i u Evrokupu. Trenutni skor je 2:1 za Barane.

- Ajzeja Vajthed, jedan od najvažnijih igrača Mornara, povredio je rame u prethodnom meču protiv Cedevite Olimpije i crnogorski mediji navode da je već otišao.

13:00

Zvezdino pojačanje za Sloveniju - Lendri Noko

Kamerunski centar nije imao pravo nastupa u sredu jer je to bio zaostali meč iz prvog dela sezone, kada nije bio registrovan za Zvezdu.

Danas neće biti prepreke da nastupi i da ojača "reket" Beograđana u hali "Stožice, nakon što je bio jedan od heroja uzbudljive pobede protiv Igokee.

12:52

Ovako izgleda tabela na dan odluke

Standings provided by SofaScore LiveScore

12:45

Od 17 igra se i u Baru, evo zašto je taj derbi bitan

U Crnoj Gori se takođe od 17 igra važan meč Mornar - Budućnost i mogao bi da da sve odgovore.

Budućnost bi pobedom sigurno ostala prva do kraja ligaškog dela i obezbedila bi sebi prednost domaćeg terena kroz plej-of. Istovremeno, eliminisala bi Mornar iz trke za dogiravanje i ozvaničila ulazak Igokee i Cedevita Olimpije, bez obzira na dalje rezultate tima iz Laktaša i Ljubljane.

Sa druge strane, Mornar bi pobedom ostao u borbi za ulazak u plej-of i igrao bi u poslednjem kolu meč sezone, "biti ili ne biti" protiv Igokee. Baranima će danas posao otežati loša forma, uzastopni porazi u prethodnim mečevima od Partizana, FMP-a i Cedevite Olimpije, kao i povreda jednog od dvojice lidera, Ajzeje Vajtheda.

12:30

Cedevita Olimpija hoće da se osveti Zvezdi

Cedevitu Olimpiju veoma je zaboleo poraz u sredu u "Pioniru". Imali su utakmicu protiv Zvezde u svojim rukama, 25 sekundi pre kraja vodili su tri poena prednosti, a onda su Lazić, Volden i Simonović doneli preokret i važnu pobedu srpskom timu.

S obzirom na to da u završnici nije bilo prenosa, o čemu se oštro oglasila i TV Arena sport, Ljubljančani su "okačili" na svoje društvene mreže video snimak finiša, u kojem smatraju da su ih sudije oštetile.

Ovako je to izgledalo.

12:25

Zvezda traži pobedu da stigne Budućnost

Iako trener crveno-belih Dejan Radonjić ponavlja da je njegov tim "siguran na drugom mestu", jasno je da u Zvezdi i dalje nadaju da mogu i do pozicije "Broj 1". Da bi se to dogodilo Zvezda mora da pobedi u sve tri utakmice do kraja (Cedevitu Olimpiju danas, Krku u utorak i Zadar naredne nedelje), a uz to i da se nada današnjem porazu Budućnosti od Mornara.