Surova partija Luke Dončića - uništio je Karija: 39 poena za 28 minuta, pogađao je sve! (VIDEO)

Veliki majstori imali obračun, ali ovoga puta Kari nije mogao ništa.

luka-doncic-39-poena-stef-kari-dalas-golden-stejt-nba-video Izvor: Tanjug/AP Photo/Jeff Chiu

Stef Kari je postigao još pet trojki i nastavio da ispisuje istoriju NBA lige u aprilu, ali je Luka Dončić takođe u vrhunskoj formi i to je pokazao prethodne večeri.

Dalas je razbio Golden Stejt u gostima 133:103, a slovenački košarkaš je imao blistavo veče!

U pobjedi koja je uključila Maverikse u borbu za peto mjesto Zapada, sve je bilo riješeno do poluvremena kada su gosti imali više od 30 poena prednosti, dok su samo u posljednjoj četvrtini skinuli nogu sa gasa i dopustili Voriorsima malo da ublaže sramotu.

Dončić je igrao tek 28 minuta i postigao čak 39 poena (15/23 iz igre), pa je uz to imao još šest skokova i osam asistencija.

Pogledajte!

Kad mu je veče, Luka Dončić ne staje...
Izvor: YouTube/ Dallas Mavericks

Da ga je kojim slučajem Rik Karlajl ostavio na terenu i kada je sve bilo jasno - oborio bi sopstveni rekord postavljen prije dva mjeseca protiv Pelikansa (46 poena), međutim biće još prilika, od njega tek sada treba očekivati "ludačke" partije.

Stef Kari je imao 27 poena, Mulder 26, a Vigins 15, dok su Fini-Smit, Hardavej i Meli bili najveća pomoć Dončiću sa po 13 poena.

Igrali su i srpski košarkaši - Smailagić i Marjanović su dali po dva poena, dok je Bobi i isključen.

Prethodne noći na parket je izlazio i Aleksej Pokušvski koji je u pobjedi Oklahome nad Bostonom (119:115) ubacio 12 poena, a imao je još šest skokova i četiri asistencije.