Lebron mora ispočetka - sad se igra do 2! NBA šampion opet pao, slijedi drama na Zapadu

Finiks zadaje očekivano mnogo problema braniocima titule.

nba plej of finiks lejkers 2 2 Izvor: Tanjug/AP/Mark J. Terrill

Lejkersi su bili na dvije pobjede od plasmana u polufinale Zapada, ali sada su i na dva poraza od eliminacije iz plej-ofa!

Lejkersi - Finiks 92:100 (24:23, 26:31, 15:27, 27:19)

Pored neprijatnog poraza u utakmici u kojoj su se Sansi u većem dijelu pitali za rezultat, veliki problem za aktuelnog prvaka je i povreda Entonija Dejvisa, koji je povrijedio preponu u toku meča i nije mogao da nastupi do kraja.

I dok je sjajni centar bio na terenu, Lejkersi su imali ogromne probleme sa jednim od najboljih timova u ligi, koje je perfektno vodio plejmejker Kris Pol, sa 18 poena i devet asistencija.

Lebron je dao sve od sebe, dao je 25 poena, ali uz jako loš šut (1/7 za tri) i uz veliki broj izgubljenih lopti (šest). Lejkersi su imali prednost od 11 poena prije poluvremena (36:25), ali su Sansi preokrenuli i u trećoj četvrtini "pregazili" domaće.

Serija se sada vraća u Arizonu, a naredni meč biće odigran u noći između utorka i srijede. Ko pobedi igraće u polufinalu Zapada protiv Denvera ili Portlanda. I u toj seriji je 2:2.

Finiks: Krauder 17, Bridžis 11, Ejton 14, Pol 18, Buker 17, Kaminski, Kreg 5, Džonson 5, Pejn 13.

Lejkersi: Dejvis 6, Džejms 25, Dramond 5, Šruder 8, Metjuz 6, Moris 3, Kuzma 11, Gasol 12, Herel, Karuzo 10, Meklemor 6.