Ubjedljiv trijumf crveno-bijelih na početku serije za titulu.

Crvena zvezda razbila Megu - na korak do titule! Crveno-bijeli šampionski ušli u finale za titulu! Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je furiozno krenula po titulu!

Ekipa Dejana Radonjića deklasirala je Megu na startu finalne serije i šampionski zaigrala u duelu protiv tima Vladimira Jovanovića.

Crvena zvezda - Mega 98:69 (31:17, 26:20, 21:19, 20:13)

Crveno-bijeli su imali kontrolu od početka do kraja, konstantno povećavali razliku do 30 razlike na pet minuta do kraja, a sve su počeli sa 11 ofanzivnih skokova u prvih 11 minuta.

Iz drugih i trećih pokušaja Zvezda je veoma brzo postigla skoro 20 poena, Ognjen Dobrić pogađao je trojke uz zvuk sirene u prvom poluvremenu, Branko Lazić u drugom, a Mega ni na koji način nije uspjela da odgovori favoritu.

Nakon potpune dominacije crveno-bijelih, u petak će imati priliku da "dvokorakom" osvoje titulu i da završe sezonu sa tri trofeja.

Sa druge strane, Mega je doživjela najteži poraz ove sezone, a njeni lideri Filip Petrušev i Marko Simonović bili su veoma malo primjetni u prvoj finalnoj utakmici svog kluba u Superligi.

ZVEZDA: Hol 2 Lazić 9, Dobrić 20, Kuridža 12, Noko 10, Lojd 9, Uskoković, Davidovac 8, Rit 3, Radanov 15, Simonović 6, Kuzmić 4

MEGA: Petrušev 5, Novak 5, Simonović 8, Kazalon 16, Milosavljević 6, Tepić6, Kljajević, Momirov 3, Cerovina 3, Matković 10, Simanić 7, Langović

21:42

- Kraj utakmice, pobeda Zvezde 98:69 -

21:39

I dalje raste prednost Zvezde - 93:63!

Iako Dejan Radonjić preslišava Davidovca kraj klupe, njegov tim nastavlja da dominira na parketu. Trojke su pogodili on i Kuridža, a crveno-beli u 36. minutu vode "plus 30".

21:31

Navijači Zvezde dozivaju Petruševa sa "MVP, MVP"

Jako loš meč igra najkorisniji igrač ABA lige ove sezone, pa ga navijači Zvezde provociraju dovicima "MVP, MVP" i uz to "slave" njegove pogođene penale.

21:20

Snažno kucanje Matkovića

Najatraktivniji potez košarkaša Mege - Karlo Matković zakucao je preko Dobrića, vrativši loptu na potiljak pri zakucavanju.

Na kraju treće četvrtine, Zvezda vodi 78:56.

21:19

Nije dobro - povreda Džordana Lojda!

Zvezdin bek pogodio je trojku, pa doskočio na nogu saigraču i očigledno trpeo veliki bol.

Odmah je izašao iz igre i to u prvoj utakmici u kojoj je zaigrao za crveno-bele u plej-ofu.

21:15

Milosavljević opet pogađa, pogađa i Radanov

Razmenili su trojke bekovi Mege i Zvezde, a Radanov je potom iznudio u prekršaj Matkovića na polaganju.

Crveno-belih na startu 29. minuta vode 75:51.

21:08

Crveno-beli potpuno dominiraju - plus 25!

Igrači Zvezde u ovim trenucima razbijaju goste... Energija, fokus, čvrstina - sve je drastično na strani domaćina u "Pioniru".

Filip Petrušev izgubio je loptu bacivši je sebi u nogu, Jagodić Kuridža potom je poleteo preko njega i položio, a onda je Dobrić pogodio za "plus 25" - 65:40!

U toku je 25. minut, a Dragan Milosavljević pogodio je trojku za Megu, mada je pitanje koliko će ona prekinuti ovakvo stanje stvari.

20:50

20:29

Potpuna dominacija crveno-belih - 19 razlike

Iako je tek 14. minut meča, Zvezda je već postigla čak 41 poen, uz 17 skokova, od čega 11 u napadu. I Džordan Lojd se "upisao" u ovom plej-ofu, a za Megu je trojku postigao bivši Zvezdin igrač Boriša Simanić

20:21

Bomba Ognjena Dobrića, sa 9 metara!

Uz zvuk sirene, iz natrčavanja!

Spektakularna trojka Zvezdinog beka. Zaista puca od samopouzdanja ovog proleća. Ubacio je za prvih 10 minuta utakmice čak 15 poena!

20:20

Zvezda je ubacila 28 poena, a Momirov najlepši koš!

Ognjen Dobrić je pogodio trojku, pa je poentirao i posle teškog prodora, za vođstvo 28:13.

A onda je Momirov u poslednjem napadu Mege u 1/4 dao trojku uz prekršaj Davidovca...

20:17

Bolji početak Zvezde - prvo dvocifreno vođstvo

Crveno-beli su krenuli bolje i poenima Dobrića, Kuridže, Lazića i Noka poveli 21:11, pa 23:12 u devetom minutu.

19:45

Startne petorke

ZVEZDA: Hol, Lazić, Dobrić, Kuridža, Noko

MEGA: Novak, Milosavljević, Kazalon, Petrušev, Simonović

19:35

I Lojd u Zvezdinom timu

Bek crveno-belih prvi put je u sastavu kd kraja maja i pobede u finalu ABA lige protiv Budućnosti.

Ostaje da se vidi koliko će ga Dejan Radonjić koristiti večeras.