Bogdan krenuo da sipa, pa stao - sa njim stala i Atlanta: Embid uništio Hokse pod košem, radio im šta je htio! (VIDEO)

Autor Nikola Lalović

Bogdan i Atlanta krenuli sjajno, pa stali. Imamo preokret u seriji!

bogdan-bogdanovic-nba-atlanta-hoks-filadelfija Izvor: TANJUG/AP PHOTO/JOHN BAZEMORE

Preokret! Poslije uvodne pobede Atlante u seriji protiv Filadelfije sada su se Seventisiksersi u potpunosti vratili.

Poslije trijumfa u gostima koji je zapečatila trojka Bogdana Bogdanovića. Hoksi sada gube sa 2:1, a poraženi su i na domaćem terenu.

ATLANTA - FILADELFIJA 111:117 (20:28, 36:33, 19:34, 36:32)

Držala se Atlanta do poluvremena, taman dok je Bogdan Bogdanović bio u meču. On je do poluvremena ubacio 15 poena, a onda je do kraja meča dodao još sao 4. Završio je utakmicu sa 19, a Filadelfija je u trećoj četvrtini preokrenula rezultat u svoju korist.

Džoel Embid je imao nevjerovatnu utakmicu i zamalo je stigao do tripl-dabla. Uz 27 poena dodao je 9 skokova i 8 asistencija, a Tobajas Heris je imao 22 poena i 8 skokova. Ben Simons, Furkan Korkmaz, Set Kari i Dvajt Hauard su takođe bili dvocifreni.

Kod Atlante blistao je Trej Jang, ali nije uspio da donese svom timu trijumf. Imao je 28 poena uz 8 asistencija, a pratio ga je Džon Kolins sa 23 poena i 7 skokova. Klint Kapela se napadački nije istakao, ali je došao do 16 skokova.

Naredni meč se igra u Atlanti i tu će Hoksi imati šansu da izjednače.