Francuska je u polufinalu Olimpijskih igara!

Gober zakucao Italiju, poslao Francuze na Dončića: Drama u finišu, ali Luvavu je uhvatio ključnu loptu! Izvor: TANJUG/AP PHOTO/ERIC GAY

Kakav smo meč vidjeli u polufinalu muškog košarkaškog turnira u Tokiju! Nakon što je Slovenija deklasirala Njemačku, a SAD ubjedljivo dobila Španiju, treći putnik u polufinale je Francuska.

U nevjerovatnoj završnici na kraju je Italija na -5 dvadesetak sekundi do kraja imala dva šuta za tri i priliku da se vrati u meč, ali poslije promašaja Timoti Luvavu je uhvatio loptu ispod koša i pogocima sa linije penala donio trijumf svom timu.

FRANCUSKA - ITALIJA 84:75 (20:25, 23:17, 21:12, 20:21)

Odlično su krenuli Italijani, do poluvremena držali egal sa ekipom Francuske, ali kada ih je stao šut tim Vensana Kolea je uspio da se odlijepi. Ipak serijom 12:2 na startu četvrte četvrtine uspjeli su Italijani da preokrenu rezultat i izjednače na 66:66, ali na kraju nije bilo snage za senzaciju.

Francuzi su bili sigurni u završnici i predvođeni Goberom, Furnijeom i Batumom zakazali su duel sa Slovenijom u polufinalu.

Kod pobjednika Rudi Gober je bio nadomak dabl-dabla sa 22 poena i 9 skokova, Evan Furnije je imao 21 poen, a Nikola Batum 15 poena i 14 skokova.

Kod Italijana Fontekio je imao 23 poena, Danilo Galinari 21 poen i 10 skokova, a Ahile Polonara 15 poena i 7 skokova.