Autor Nikola Lalović

Djelovalo je u jednom momentu da bismo mogli da vidimo senzaciju, ali Amerikanci su onda prebacili u petu brzinu.

Australija razbijala Ameriku pa stala: Drim-tim se probudio, pa gazio do finala! Izvor: TANJUG/AP PHOTO/ERIC GAY

Košarkaški tim Sjedinjenih Američkih Država je ipak u finalu Olimpijskih igara u Tokiju. Ekipa Grega Popoviča je u polufinalnom meču sa Australijom gubila 15 razlike, ali je na kraju došla do ubjedljive pobjede.

Pri rezultatu 41:26 u drugoj četvrtini "drim-tim" se probudio i napravio seriju 25:4  i preokrenuo meč. U drugom poluvremenu "Bumersi" nisu mogli ništa i ubjedljivo su poraženi.

SAD - AUSTRALIJA 97:78 (18:24, 24:21, 32:10, 23:23)

U finišu meča nije bilo nikakve neizvjesnosti pa su svi dobili priliku da zaigraju, a Amerikance je do još jedne pobjede vodio sjajni Kevin Durent sa 23 poena i 9 skokova. Devin Buker je dodao 20 poena, a Kris Midlton i Džru Holidej po 11.

Kod Australije Peti Mils je imao 20 poena, a Dante Eksum 14. Nekadašnji centar Partizana Džok Lendejl se zaustavio na 11 uz 6 skokova, dok je doskorašnji član Crvene zvezde Duop Rit dobio šansu u finišu i zabilježio tri poena.

Drugo polufinale je na programu od 13 časova i tu će Slovenija predvođena Lukom Dončićem probati da dobije Francusku.