Ivanović promašio Zvezdinu pobjedu: Radonjiću protiv Mege falila šestorica i jedan koš za trijumf

Mega savladala crveno-bijele u provjeri u Beogradu.

kk crvena zvezda izgubila od mege u prijateljskoj utakmici Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda doživjela je prvi poraz na pripremama za novu sezonu.

Košarkaški Mege savladali su u svojoj hali "Mega fektori" crveno-bijele rezultatom 74:73, u utakmici u kojoj je bek gostiju Nikola Ivanović u posljednjim trenucima meča imao šut za pobjedu.

Mega Basket – Crvena zvezda mts 74:73 (18:20, 20:7, 13:29, 23:17)

Ekipa Vladimira Jovanovića je u prvom poluvremenu imala 11 poena prednosti, Zvezda je u trećoj četvrtini preokrenula, a onda je u burnoj završnici odluka pala u posljednjem napadu.

Zvezda je u ovom meču nastupila bez šestorice igrača, jer su odsustvovali Eron Vajt, Nejt Volters, Ognjen Dobrić, Dejan Davidovac, Stefan Lazarević i kapiten Branko Lazić.

Sa druge strane, zavidnu minutažu su dobili i najmlađi među crveno-bijelima, Marko Gušić i Nemanja Popović koji su bili dio tima od deset igrača na ovom meču.

Najefikasniji u redovima Mege su bili Karlo Matković sa 18 poena i Nikola Jović sa 16, dok su u Zvezdi najviše poena postigli Nikola Kalinić i Maik Cirbes - po 13.

Mega Basket: Bogavac, Smit 3 (6 asistencija), Jović 16, Kočović 1, Kazalon 11, Đurišić 2, Cerovina 11, Simanić 8, Vujić, Matković 18 (9 skokova), Balcerovski 4 (8 skokova).

Crvena zvezda mts: Uskoković 4, Mitrović 9 (5sk, 4as), Gušić, Kalinić 13 (5as, 4ul), Holins 8, Simonović 4, Ivanović 9 (5sk), Popović 8, Kuzmić 5 (4sk), Cirbes 13 (7sk).