split partizan

Partizan ima 2/2 i pravog vođu - Zeka Ledeja: Crno-bijeli osvojili i Split, Amerikanac opet pokazao da je pravi!

Crno-bijeli ostvarili još jednu pobjedu na startu ABA lige.

split partizan  Izvor: MN PRESS

Partizan se trijumfalno vraća sa turneje po Dalmaciji. Poslije trijumfa u Zadru, ekipa Željka Obradovića pobijedila je i u Splitu:

Split - Partizan 59:69 (15:17, 9:21, 19:15, 16:16)

Amerikanac Zek Ledej ponovo je pokazao da će biti vjerovatno najveća individualna snaga crno-bijelih ove sezone, jer je radio prave stvari na obhe strane terena, šutirao trojke bez promašaja (3/3) i jednom takvom "ovjerio" pobjedu u posljednjem minutu.

Splićanu su se kroz tri četvrtine mučili sa katastrofalnim šutem za tri (1/21 u jednom trenutku), Beograđani su konstantno kontrolisali rezultat, a onda je Toni Perković u posljednjem kvartalu "vezao" tri trojke i nagovijestio uzbudljiv kraj.

Međutim, kada se Split primakao na 56:62 na šest minuta do kraja, reagovao je Kevin Panter trojkom, a prije svih Alen Smailagić, velikim zalaganjem u odbrani i važnim doprinosom u napadu, u kojem se večeras pridružio Ledeju sa 12 poena i pet asistencija.

Željko Obradović imaće na šta da ukaže svom timu posluhe večerašnje utakmice (prije svega na 15 izgubljenih lopti i 12 ofanzivnih skokova Splita), ali jasno je da će ovaj tim samo da raste i da se očekuje da u nedjeljama koje dolaze igra sve bolje i bolje. U skladu s tim, i večerašnji trijumf protiv Splićana bio je mirniji nego onaj u prvom kolu protiv Zadra.

Crno-bijeli se poslije večerašnje utakmice vraćaju u Beograd sa turneje po primorju, a narednu utakmicu odigraće pred svojim navijačima, u subotu 9. oktobra u Štark areni protiv debitanta u Prvoj ABA ligi, Studentskog centra.

SPLIT: Perković 17, Kedžo 9, Runjić, Žganmec 5, Ukić 5, Vuko 3, Čampara, Bajo, Džons 6, Meklin 8, Barič 6.

PARTIZAN: Panter 7, Ledej 15, Zagorac 6, Avramović 4, Koprivica 2, Dangiubić, Smailagić 12, Miletić, Mur 9, Glas 7, Trifunović, Madar 7.

18:11

Kraj utakmice, Partizan je pobedio 69:59

18:09

Ledej trojkom stavlja tačku na utakmicu

3/3 šutira trojke Amerikanac u Splitu, a ovom je izvesno "overio" miran trijumf Beograđana.

Na 46 sekundi do kraja, crno-beli vode 69:56.

18:04

Dva minuta do kraja "plus 10" za Partizan

Split u nekoliko napada nije uspeo da smanji dvocifreni zaostatak - Bajo promašio dva bacanja, Ukić nije pogodio za tri, a onda ni Perković iz dva pokušaja - za tri, pa za dva.

Partizan se odbranio i sada ima mirnu situaciju na tačno 2 minuta do kraja.

18:00

Panter reaguje i vraća mirnu prednost

Zajedno sa Madarom, Kevin Panter najavljuje ipak mirniju završnicu za crno-bele, pogotkom za 66:56 u 36. minutu

Split reaguje tajm-autom.

17:56

Perković "vezao" tri trojke

I jedni i drugi pogađaju trojke - bivši igrač Cedevite Toni Perković je "vezao" tri, a između njih je Gregor Glas pogodio jednu iz ugla.

Partizan sada vodi 62:56, a do kraja je još šest minuta.

17:52

Sjajna reakcija Smailagića

Odlična reakcija Partizanovog centra - ukradena lopta, bacanje u aut, pa asistencija za Mura i lake poene.

Beograđani vode 59:47 u 33. minutu.

17:46

Ukićeva spektakularna trojka za kraj 3/4

Lepa finta Mura, pa spektakularna trojka Roka Ukića uz zvuk sirene.

Veteran je uz zvuk sirene šutirao sa devet metara i pogodio o tablu, za rezultat 43:53 posle tri četvrtine. Čim je pogodio, Željko Obradović je ušao u teren, da objasni svojim igračima gde su pogrešili.

Spit šutira trojke 3/28.

17:38

Smailagić zablistao u 3/4

Bivši NBA igrač ubacio je šest poena na startu drugog dela, a onda je i Zek Ledej ubacio trojku za 47:33. Posle toga je ponovo bio precizan, za svoj "dabl-dabl" učinak od 12 poena i 10 skokova, a najviše lopti je uhvatio baš u ovoj deonici.

Odličan nastup mladog Beograđanina u Splitu.

U toku je 26. minut.

17:17

Poeni u prvom delu

SPLIT: Perković 2, Kedžo 6, Žganec 5, Vuko 3, Čampara 2, Džons 2, Meklin 2, Barič 2.

PARTIZAN: Panter 5, Ledej 9, Zagorac 6, Avramović 2, Smailagić 4, Mur 3, Glas 4, Madar 5.

17:14

Poluvreme u Splitu

Hvata se za glavu trener Splita Subotić dok njegovi igrači promašuju sve sa distance (1/20 za tri poena). Na drugoj strani, Avramović je mirno poentirao za "plus 14" (38:24) pred poluvreme. Trojke gađaju 1/21.

17:10

Jako loš šut Splita, Partizan mirno kontroliše meč

Madar je posle kontre položio loptu u koš postavio 32:22 za crno-bele u 17. minutu.

Splićani su u seriji promašaja i za tri šutiraju 1/18

Željko Obradović

16:58

I Gregor Glas ubacuje trojku za crno-bele

Slovenački novajlija takođe je pogodio sa distance, za vođstvo Beograđana 26:20 u 13. minutu.

Podsetimo, on je potpisao za crno-bele neposredno uoči početka sezone, nakon što je zadovoljio na pripremama.

16:53

Partizanov kapiten vraća vođstvo

Zagorac "vezuje" dva pogotka na kraju prve i početkom druge četvrtine, crno-beli sada vode 19:15. U toku je 11. minut.

16:49

- Kraj prve četvrtine, 17:15 za Partizan -

16:49

Greška Mura, pa izjednačenje

Dalas Mur je izgubio loptu u ranoj fazi napada,. Nejc Barič mu je uzeo loptu i lako poentirao posle kontre za izjednačenje - 15:15.

Split je u seriji 10:0 poenima bivšeg košarkaša Primerske.

16:45

Još jedna trojka Pantera, Split reaguje

Amerikanac je ponovo pogodio sa distance, a onda je Kedžo pokrenuo domaće i na tom talasu su smanjili zaostatak na 11:15.

Karlo Žganec je posle ofanzivnog skoka iznudio dva bacanja, a Obradović je uoči 10. minuta zatražio tajm-aut.

16:38

Madar ubacuje još jednu trojku

Sunce mu je išlo u oči, ali Izraelac je pogodio za Partizanovih "plus 8" u 5. minutu (11:3).

Trener Splita Srđan Subotić reagovao je tajm-autom.

16:34

Panterov sjajan početak - trojka uz faul

Partizan vodi 5:0 na startu utakmice, a Amerikanac sa srpskim pasošem pogodio je sa distance uz prekršaj. Odličan potez šutera crno-belih.

Odmah mu je odgovorio Tanko Vuko, takođe trojkom, za 3:5.

U toku je 3. minut utakmice.

Kevin Panter
Izvor: YouTube/Tivibu Spor

16:17

Obradovićeva poruka pred meč

"Očekuje nas duel protiv ekipe koja je pre dva dana odigrala odličnu utakmicu protiv Cibone. Takvog protivnika očekujemo i sutra, stoge će biti potrebno da odigramo veoma dobro tokom svih 40 minuta. Mi smo uradili analizu naše utakmice sa Zadrom i nastavili da radimo na unapređenju naše igre. To i jeste naše opredeljenje, da se prvenstveno bavimo sobom i svojom igrom, naravno, uz maksimalan respekt prema svakom protivniku", istakao je trener crno-belih Željko Obradović uoči utakmice.