Radonjić pogađao samo trojke, Pešić sa tribina gledao poraz Igokee u Železniku!

Autor Goran Arbutina

Bek FMP-a svih 18 poena postigao iza linije 6,75 metara.

eba liga fmp igokea 89-81 Izvor: aba-liga.com/FMP

Igokea je poslije prave drame pobijedila Borac u prvom kolu ABA lige, ali nije uspjela da upiše novi trijumf u duelu sa još jednim predstavnikom Srbije.

FMP je u Železniku slavio rezultatom 89:81 u meču u kojem je nekoliko puta ispuštao dvocifrenu prednost, a onda ponovo dolazio do ubjedljivije prednosti.

Drugu utakmicu za redom ekipa Dragana Bajića primila je 89 poena, a ovog puta to ju je koštalo prvog poraza.

Uoči utakmice direktor ABA lige Milija Vojinović uručio je poklon dugogodišnjem kapitenu "pantera" Filipu Čoviću za čak 201 odigrani meč u regionalnom takmičenju.

Najbliži egalu košarkaši Igokee su bili su krajem treće četvrtine kada su prišli prvo na 56:53, a onda i na 64:60, ali se FMP izvukao iz ove situacije trojkom Vujičića bukvalno u posljednjem sekundu treće dionice.

Upravo trojke bile su jedno od glavnih oružja domaćih, „panteri“ su postigli 12 trojki, a polovinu od toga postigao je Marko Radonjić.

Bek FMP-a je pogađao u izuzetno važnim trenucima, a zanimljivo je da je bio precizan samo u šutu za tri poena, pa je meč završio sa tih 18 poena.

Imao je Radonjić i tehničku grešku u posljednjoj četvrtini nakon koje je Igokea pokušala da vrati neizvjesnost, uspjela da smanji u posljednjem minutu na 86:80 i imala priliku da smanji zaostatak na jedan posjed.

Međutim, Nevels je ukrao loptu Voleru dvadesetak sekundi prije kraja i izbori faul, da bi domaći u penal-završnici u posljednjim sekundama sačuvali prednost za pobjedu 89:81, prvu u novoj sezoni ABA lige.