Morača i dalje neosvojiva za Igokeu, Bajićev tim upisao 11 poraz na isto toliko gostovanja Budućnosti!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Igokea bila u dobrom ritmu svega 10 minuta.

aba budućnost igokea 81-68 Izvor: Aba-liga.com/KK Budućnost VOLI

Nakon velike pobjede nad Crvenom Zvezdom, Igokea je savladana od Galatasaraja u Ligi šampiona, a onda upisala još jedan poraz, na mjestu gdje se to i očekivalo!

Budućnost je sa 81:68 savladala Igokeu u Morači i tako joj nanijela 11. poraz na isto toliko gostovanja u Podgorici.

Samo deset minuta ekipa Dragan Bajića bila je u ritmu, imala je dvocifrenu prednost 24:12 poslije prve četvrtine, ali su poeni Jagodić-Kuridže pokrenuli domaće u čijim redovima je briljirao američki trio Kobs-Rid-Sili.

Preokret je stigao već do kraja druge četvrtine, poslije poena Kobsa ekipa Budućnosti je sa 39:34 otišla na odmor, a u nastavku rutinski išla ka trijumfu.

Imala je Budućnost i plus 17 poslije trojke Silija na početku posljednje dionice, a sve što je Igokea uspjela je da se još jednom spusti na jednocifren zaostatak – 69:60.

Denis Džerom Sili sa 21 poenom predvodio je Budućnost do pobjede 81:68, a njegovi sunarodnici Rid i Kobs donijeli su još 34 podgoričkom timu. Prvi je postigao 18, drugi 16 poena.

I kod Igokee prednbjačili su Amerikanci. Robinson je dao 13, Starks 12, a Voler 10 poena.