Široki i dalje maksimalan u novoj sezoni: Sparsi poklekli na "Pecari"

Na otvaranju četvrtog kola košarkaške lige Bosne i Hercegovine, Široki je na "Pecari" bio bolji od sarajevskog Sparsa.

Široki - Spars, liga BiH, 4. kolo Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović

Četiri od četiri!

Takav je učinak košarkaša Širokog u novoj sezoni prvenstva Bosne i Hercegovine.

Poslije pobjeda nad Slobodom, Posušjem i Mladosti iz Mrkonjić Grada, izabranici Danijela Jusupa su u premijernoj utakmici četvrtog kola savladali i sarajevski Spars rezultatom 80:72 (23:20, 22:13, 16:21, 19:18).

Samo u prvoj četvrtini gostujući tim je na krilima raspoloženog Amerikanca Remija Abela imao prednost i bio ravnopravan takmac hercegovačkoj ekipi, da bi u samom finišu domaćin trojkom Josipa Bilinovca osigurao prednost od tri pogotka (23:20).

U drugom kvartalu su Širokobriježani stegnuli odbranu i vrlo brzo stekli dvocifrenu prednost, pa se na odmor u poluvremenu otišlo sa "plus 12" (45:33).

Međutim, početkom trećem perioda Sarajlije su se probudile i brzo smanjile zaostatak na pet poena, pa je Jusup morao da reaguje i pozove tajm-aut, nakon kojeg je Široki ponovo preuzeo konce igre u svoje ruke i opet se odlijepio na osjetniju razliku.

Ipak, domaćin nije uspio da "prelomi" meč, pa se u posljednjih 10 minuta ušalo sa prednošću Širokog od sedam razlike (61:54).

Do sredine odlučujućeg kvartala, razlika je ponovo narasla na dvocifrenu (+13), čime je Široki praktično ovjerio četvrtu ovosezonsku "recku", a gostima iz Sarajeva nanio drugi poraz.

U širokobriješkom taboru, najefikasniji su bili Ive Ivanov sa 19, Josip Bilinovac sa 18, Luka Božić sa 13 i Mate Vučić sa 12 koševa, dok su kod Sarajlija najbolji bili Urban Durnik sa 20, Remi Abel je postigao 16, a Trej Mening 13 pogodaka.