Kakav triler u Trebinju! Leotar srušio Mladost trojkom Krtinića sa devet metara uz zvuk sirene! (VIDEO)

Košarkaši trebinjskog Leotara u triler završnici savladali su Mladost iz Mrkonjić Grada u četvrtom kolu prvenstva Bosne i Hercegovine.

Leotar - Mladost, košarkaška liga BiH, 4. kolo Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Nakon poraza u Donjem Vakufu od ekipe Proma, koji je prekinuo seriju pobjeda trebinjske ekipe, izabranici Marka Ičelića su se vratili na pobjednički kolosijek.

Ipak do trijumfa, trećeg u sezoni, Trebinjci su došli uz mnogo muke u dvoboju sa mrkonjićkom Mladosti.

LEOTAR - MLADOST 90:87 (22:18, 23:22, 21:23, 24:24)

Mrkonjićani su pružili žestok otpor domaćinu, koji je nakon prvog poluvremena imao "plus četiri" i nikako nije uspijevao da se odlijepi na osjetniju razliku iako je vodio gotovo cijelu utakmicu.

Do samog kraja vodila se velika borba, ekipe su uglavnom bile izjednačene, a u posljednjih 60 sekundi ušlo se sa minimalnom prednošću gostiju iz Mrkonjić Grada nakon pogodaka Gojka Sudžuma.

Uzvratio je Dejan Šakotić za novo izjednačenje (85:85), Sudžum je potom bio siguran sa linije slobodnih bacanja za drugo vođstvo Mladosti.

Božo Đurasović je uspio da svojim 25. košem ponovo vrati rezultat u egal takođe nakon dva sigurno izvedena penala, pa je Mladost imala devet sekundi za posljednji napad (87:87).

Minut odmora uzeo je trener Tihomir Mustapić da posavjetuje svoje igrače, ali oni nisu bili precizni izvan linije 6.75.

Lopte se dokopao Stevan Krtinić, koji je trojkom sa devet metara u posljednjim trenucima osigurao pobjedu hercegovačkom timu za veliko slavlje u Trebinju.

Najefikasniji u trebinjskom taboru bili su Božo Đurasović sa 25 poena, Dejan Šakotić je zabilježio 18 pogodaka, tri manje uknjižio je Marko Raičević, a pomenuti Krtinić je meč završio sa 10 koševa.

Kod ekipe Mladosti, David Maran je uknjižio 20, Gojko Sudžum je ubacio poen manje, a dvocifren učinak od po 16 koševa ostvarili su Ninoslav Milošević i Miljan Marković, dok je Milan Munižaba ubacio 10 poena.