Borac bolji od Širokog: Borik neosvojiva tvrđava, crveno-plavi i dalje bez poraza u sezoni!

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Borca su na domaćem terenu savladali Široki rezultatom 82:73.

borac široki 82 73 prvenstvo bosne i hercegovine Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović

U okviru 5. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine košarkaši Borca porazili su Široki u dvorani „Borik“, pred stotinjak navijača, rezultatom 82:73 (18:19, 34:24,15:12,15:18).

Ovo je bila treća pobjeda Borca u isto toliko utakmica, dok je Široki nakon četiri pobjede doživio prvi prvenstveni poraz.

Prva četvrtina nije donijela mnogo uzbuđenja, igralo se se koš za koš. Širokobriježani su prvu četvrtinu okončali rezultatom 18:19 u svoju korist.

Košarkaši Borca su puno bolje ušli u drugu četvrtinu, te miniserijom od 6:0 otišli na +5. Do kraja ove četvrtine Borac je bio bolji tim na terenu te zasluženo otišao na predah sa +9 (52:43).

U prvom poluvremenu Borac je ubacio 12 trojki, a gosti samo tri.

Borac je i treću dionicu riješio u svoju korist, te je u jednom trenutku vodio sa 16 razlike, ali su gosti serijom 6:0 uspjeli da smanje zaostatak.

Rezultat je nakon treće četvrtine glasio 67:55.

Četvrta četvrtina je donijela bolju igru gostiju koji su u par navrata prišli na šest poena zaostatka, ali nisu imali snage za potpuni preokret.

Najbolji igrač domaćih je bio Aljoša Janković sa 21 poenom i 11 skokova. Kapiten Draško Knežević postigao je 17, Srđan Gavrić 14, Đorđe Pazin 9 te Stefan Kenić 8 poena.

Kod gostiju se istaknuo Ive Ivano sa 18 koševa. Josip Bilinovac je dodao 16, Mateo Čolak 14, Mikaelin Skot 13 i Nikola Miletić 6 koševa.

Košarkaši Borca u idućem kolu gostuju kod četveroplasiranog Leotara, dok Široki dočekuje zenički Čelik.