Treća pobjeda Sparsa na domaćem terenu: Leotar poražen pred okršaj sa Borcem, sjajna partija beka iz Crne Gore!

Spars je večeras stigao do treće pobjede u sezoni, dok je Leotar uknjižio drugi neuspjeh. Meč je obilježio bek Sarajlija Mašan Vrbica.

košarka liga bih spars leotar  Izvor: Screenshot

Sarajevski Spars, jedan od tri predstavnika BiH u ABA 2 ligi, stigao je do pobjede nad Leotarom u jednom od derbija petog kola Lige BiH:

SPARS – LEOTAR 82:70 (16:13, 24:17, 22:19, 20:21)

Trebinjci su u posljednja tri kola zabilježili isto toliko pobjeda, međutim večeras su bili nemoćni da naprave nešto ozbiljnije u duelu sa Sarajlijama, koji su meč prelomili u finišu druge i proj polovini treće četvrtine.

Poslije polaganja centra Leotara Đorđija Ninkovića za 34:30, domaći tim je iskreirao seriju 24:6 za plus 22 (58:36) na nešto više od četiri minuta do kraja meča, čime je praktično riješeno pitanje pobjednika.

U sarajevskoj ekipi briljirao je crnogorski bek Mašan Vrbica, koji je pred početak ove sezone došao u Spars iz Lovćena 1947.

U pobjedi Sarajlija, Vrbica je učestvovao uz 24 poena, uz samo jedan promašaj iz igre (11/12), dok je u Leotaru prvo ime bio plejmejker Dejan Šakotić sa 18 poena.

U šestom kolu, predstojećeg vikenda, Spars će gostovati u Bratuncu, dok će Leotar u dvorani "Miloš Mrdić" ugostiti banjalučki Borac.