Igokea ponovo slavila u "gradu košarke", Zadrani ne znaju protiv Bajićeve ekipe!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Peta pobjeda u sezoni za ekipu Dragana Bajića i peta uzastopna u međusobnim duelima sa Zadranima.

aba liga igokea pobijedila zadar 77 64 Izvor: ABA League/KK Zadar/Zvonko Kucelin

Igokea se definitivno budi nakon serije poraza.

Poslije pobjede nad Megom, košarkaši Igokee upisali su još jednu, i to u "gradu košarke"!

Ekipa Dragana Bajića predvođena šuterski raspoloženim Antabijom Volerom, slavila je u dvorani Krešimir Ćosić sa 77:64 nanijevši Zadru četvrti poraz u nizu u ABA ligi.

Iako je promašio prva četiri pokušaja za tri poena, Voler je na kraju pogodio pet trojki, od toga četiri u drugom poluvremenu, te sa 19 poena predvodio svoju ekipu koja je uspjela da nadoknadi i deset poena minusa u prvom poluvremenu.

Još jedan dobar meč odigrao je Dalibor ilić, koji je upisao 16 poena i pet skokova, dok domaćima nije bilo dovoljno ni 18 poena odličnog Kartera.

Prvo poluvrijeme proteklo je u vođstvu Zadra, pošto je Igokea nakon lošeg ulaska morala svo vrijeme da ganja rezultat.

Samo tri poena postigla je Igokea u prvih pet i po minuta, a domaći su trojkom Mavre odmakli na 14:6.

Dobra dionica Ilića i njegova dva zakucavanja donijeli su Igokei smanjenje zaostatka na 16:12 i tim rezultatom završena je prva dionica.

Zadar je u drugoj četvrtini imao plus deset, bilo je 26:16, međutim, Igokea je uzvratila, a potom trojkom Starksa smanjila za 32:30 na kraju prvog poluvremena.

Nova trojka gostiju na otvaranju drugog poluvremena donijela im je i prvo vođstvo na meču – 33:32.
Šest poena prednosti imala je Igokea sredinom ovog perioda, ali i poslije 30 minuta igre, nakon što je Jošilo pogodio za 55:49.

Vratio se Zadar trojkom kartera za smanjenje zaostatka na 59:58, međutim, uslijedila je serija Igokee 7:1, koju je ovjerio Voler trojkom za 66:59.

Amerikanac u redovima Igokee počeo je meč sa četiri promašene trojke, ali ih je do kraja pogodio pet, a ta peta bila je na nešto manje od tri minute do kraja za 70:61, kojom je najavljen trijumf Igokee.

Potvrda je stigla već u narednom napadu kada je Radanov iz kontre pogodio "dva plus jedan", Igokea je otišla na 73:31 i sve je bilo gotovo u dvorani Krešimir Ćosić.

Igokea je rutinski završila posao i na kraju slavila 77:64, što je treća vezana pobjeda kluba iz Aleksandrovca u Zadru. Ekipa Dragana Bajića slavila je i na posljednja dva međusobna duela u Laktašima, tako da Zadrani ne znaju za pobjedu protiv Aleksandrovčana na posljednjih pet mečeva, odnosno od decembra 2018.

ZADAR - IGOKEA 64:77 (16:12, 16:18, 17:25, 15:22)

ZADAR: Karter 18, Marčinković 6, Paponja, Brala 2, Vuković 5, Bursać 7, Junaković 7, Buljan, Drežnjak 7, Mavra 10, Luković 2

IGOKEA: Vulić, Starks 10, Robinson, Tanasković 4, Radanov 8, Jošilo 9, Talić 1, Ilić 16, Stivens 1, Voler 19, Fundić, Đorđević 9