Partizan dobio regionalni derbi. Savladali su podgoričku Budućnost.

PARTIZAN ODBRANOM "UDAVIO" BUDUĆNOST! Željkov tim slavio u drami, Avramović rešio regionalni derbi Izvor: MN PRESS

Regionalni derbi je dobio Partizan! Fantastičnom igrom u poslednjoj deonici su prelomili meč protiv Budućnosti.

Na krilima Alekse Avramovića su uspeli da savladaju podgorički tim - 75:66 (20:13, 21:17, 12:18, 22:18).

Ključ je bio u drugoj polovini četvrte četvrtine gde je plejmejker crno-belih sa ukradenim loptama pokrenuo ekipu, a tim Željka Obradovića je defanzivom "udavio" rivala.

Započeo je Partizan meč odlično. Avramović je dirigovao na obe strane terena, odbranom je "gušio" protivnike, a u napadu pogađao za prvu osetniju prednost (9:2). Ledej je u tim momentima počeo polako da se pokazuje povratak u onu staru formu koja ga je krasila u prethodnom periodu (20:13).

Zatim je usledio pravi trojkaški obračun, Glas i Smailagić na jednoj, Micov i Atić na drugoj strani (32:28), a onda je u poslednja dva minuta prvog poluvremena zablistao Partizan.

Ledej je pogodio trojku, a Smailagić potvrdio sjajnu igru u prvih 20 minuta odličnom igrom u reketu. Mladi centar je dao 14 poena u tom delu igre i za njega gosti nisu imali rešenje. Za razliku od njega Panter se namučio pa je na pauzu otišao sa svega dva poena, ali je i pored toga srpski tim imao dvocifreno vođstvo (41:30).

Ušli su crno-beli u velike probleme u napadu po povratku na parket. Nisu uspevali da nađu ritam, poene su davali uglavnom sa linije penala, a gosti su to koristili da priprete (46:45). Panter je dobio treću ličnu, a Glas je iskoristio šansu, dao sedam poena za dva minuta igre i vratio vođstvo pred poslednji kvartal (53:48).

Nastavili su se problemi srpskog tima u ofanzivi, a Budućnost je na polovini poslednjeg kvartala imala tri napada za izjednačenje ili vođstvo (58:56). Promašili su dva otvorena šuta, Kuruks je zatim blokirao Micova, a onda je Avramović ukrao loptu i pokrenuo svoj tim (63:56).

Ti potezi su ujedno bili i prelomni za pobedu koja je na kraju bila i ubedljivija nego što je izgledalo u jednom trenutku.

PARTIZAN: Kuruks 3 (5sk), Ledej 11 (6sk), Zagorac 1 (5sk), Avramović 17 (6 uk.l, 5as), Koprivica 2, Dangubić, Smailagić 20 (7sk), Miletić, Mur 3, Glas12, Madar 4

BUDUĆNOST: Kobs 16 (5as, 6 izg.l), Atić 4, Šehović, Micov 11 (5sk), Barović, Sili 21, Nikolić 1, Kuridža 5, Vajli 3, Popović 5

Postanite deo MONDO SPORT zajednice na Viberu.

KRAJ

Utakmica je gotova, Partizan je pobedio - 75:66.

22:39

37' - AVRAMOVIĆ!

Partizan ponovo ima osetniju prednost (65:56).

Briljira Avramović koji sa dve ukradene lopte donosi prevagu i prednsot svom timu.

22:32

35' - DVA PROMAŠAJA GOSTIJU

Imala je Budućnsot dva otvorena šuta za vođstvo (58:56).

Partizan je uspeo to da preživi i da zadrži prednost, a Željko je ljut na svoje izabranike zbog načina na koji igraju u poslednjih nekoliko minuta, posebno u napadu.

22:27

33' - OBRADOVIĆ JE PONOVO BESAN

Željko Obradović je tražio tajm-aut posle serije gostiju (56:53).

Micov je prvo dao trojku uz zvuk sirene, Smailagić je promašio, a Kobs poentirao za seriju gostiju, što je iznerviralo Obradovića. Odmah je reagovao i vidno ljut je davao savete svojim izabranicima.

22:24

32' - MAJSTORIJA MURA

Partizan uvećava prednost (56:48).

Odličan potez Mura, iznudio je faul i pogodio, zatim je dao i dadatno bacanje. Sili forsira na drugoj strani i promašuje.

22:19

30' - GLAS ODLIČAN!

Zahvaljujući Gregoru Glasu Partizan u poslednju deonicu ulazi sa vođstvom (53:48).

Avramović je ukrao loptu Kobsu, a Glas pogodio trojku. Obradović je vidno iznerviran, dva loša faula koja šalju protivnika na liniju penala. Glas je zatim pogodio tešku trojku i to preko ruke.

22:14

28' - PANTER NA MUKAMA

Partizan ima vođstvo (47:45).

Veliki problem za crno-bele je igra u napadu. Uz sve to najbolji strelac Kevin Panter ne može da pronađe šut. Dao je samo dva poena, oba sa penala (0/6 iz igre). Obradović ga je poslao na klupu posle treće lične greške. Sili je zatim pogodio trojku. Glas je bio polovičan  sa linije penala.

22:07

26' - PARTIZAN SE MUČI U NAPADU

Ušao je Partizan u male probleme kada je napad u pitanju (44:40).

Jedine poene iz igre za crno-bele za pet minuta dao je Avramović. Na drugoj strani je Kobs poentirao pod faulom i dao je dodatno bacanje.

22:02

22' - SPORIJI TEMPO

Samo jedan poen viđen je u prva dva minuta treće deonice (41:31).

Partizan se muči da nađe put do koša, dok je Popović bio polovičan sa penala.

21:46

Ovo su neki od najzanimljivijih detalja u dosadašnjem toku meča.

21:45

STRELCI NA POLUVREMENU

Ovako izgleda lista strelaca na poluvremenu.

PARTIZAN: Kuruks, Panter 2, Ledej 7, Avramović 9, Koprivica 2, Dangubić, Smailagić 14, Miletić, Mur, Glas 3, Madar 4

BUDUĆNOST: Kobs 6, Atić 3, Šehović, Micov 5, Barović, Sili 11, Nikolić, Kuridža 3, Vajli, Popović 2

21:43

20' - POLUVREME

Partizan posle prvih 20 minuta vodi - 41:30.

Ledej je pogodio trojku, posle čega je Smailagić iskoristio veliku visinsku prednost za lake poene. Poslednji napad u četvrtini imao je Kobs, promašio je. Crno-beli imaju veliko vođstvo.

21:39

18' - TROJKAŠKI OBRAČUN

Partizan i dalje vodi (32:28).

Posle trojki crno-belih su Atić i Micov uzvratili istom merom, pa je tako razlika manja nego što je bila pre par minuta (34:28).

21:34

16' - TROJKE ZA "+10"

Partizan je uzvratio na pravi način i stekao dvocifrenu prednost (30:20).

Prvo je trojku dao Glas, posle čega i Smailagić. Džikić se iznervirao i tražio tajm-aut.

"Ljudi, ne može ovako. Oni imaju dobre igrače, ne možete da ih ostavite same na šutu za tri. Ne može tako, oni su dobri", poručio je Džikić prilikom minuta odmora.

21:30

15' - OBRADOVIĆ REAGUJE

Budućnost je smanjila zaostatak (24:20).

Nekoliko promašenih otvorenih šuteva, posle čega Micov ostaje sam i poentira lako pored Kuruksa. Loša odbrana Rodionsa je iznervirala Obradovića koji je odmah reagovao tajm-autom.

21:25

12' - PARTIZAN ODLIČAN

Nastavlja se dobra igra Partizana (24:18).

Crno-beli su za sada znatno bolji rival. Agresivni su na lopti, konstantno vrše presing i to daje rezultat. Smailagić pravi ogromne probleme u reketu Budućnosti.

21:21

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Posle prve četvrtine Partizan ima vođstvo - 20:13.

Smailagić je imao sjajno zakucavanje, dok je na drugoj strani Sili taj koji drži goste u igri.

21:13

7' - LEDEJ ZAKUCAVA!

Partizan ima prednost (11:7).

Budućnost je uzvratila udarac, ali je na to odgovor imao Ledej koji je sjajno zakucao.

21:07

4' - SERIJA AVRAMOVIĆA!

Avramović se razigrao i uvećao vođstvo Partizana (9:2).

Ukrao je loptu, pa dao trojku, a Džikić je odmah tražio minut odmora. Za to vreme je Aleksa tražio još veću podršku sa tribina.

21:03

2' - DOBAR POČETAK PARTIZANA

Partizan je dobro započeo meč (4:2).

Koprivica je prvi postigao koš, zatim je Avramović poentirao, a prvi koš za goste delo je Popovića.

20:59

ZAGORAC KAPITEN

Protiv Lietkabelisa je Nemanja Dangubić bio kapiten, sada je ponovo Rade Zagorac sa kapitenskom trakom.

Izvor: Printscreen/Arena Sport

20:55

PETORKA PARTIZANA

Petorka Partizana: Avramović, Panter, Dangubić, Ledej, Koprivica

20:21

DŽIKIĆ OPET PRED GROBARIMA

Aleksandar Džikić će ponovo igrati pred "Grobarima", samo što ovog puta neće biti u ulozi trenera Partizana, već stratega protivnika, Budućnosti.

"Naš sledeći protivnik u regionalnoj ligi je u svojim ambicijama vrlo jasan, povukli su poteze koji to nedvosmisleno potvrđuju. Kvalitet njihovog sastava je činjenično stanje, rade pod vodstvom trenera kojeg žele sve ekipe, to je valjda svima jasno. Znamo da nas čeka teška i zahtevna utakmica, pred najvećim brojem navijača pred kojima ćemo igrati ove sezone", rekao je Džikić.

20:03

OBRADOVIĆ HVALI PODGORIČANE

Trener Partizana Željko Obradović je imao samo reči hvale na račun protivnika.

"Čeka nas izuzetno važna utakmica protiv tima koji igra izvanredno. Imaju kvalitet na svim pozicijama, bez obzira što im nedostaju neki igrači. To pokazuje snagu koju imaju i za to je zaslužan moj kolega, naš nekadašnji trener Džikić", poručio je Obradović u najavi utakmice.