belgija srbija košarka

Šok za Srbiju u Belgiji! "Orlovi" ispustili pobjedu u drami - sami sebe pobijedili!

Reprezentacija Srbije ispustila 14 poena prednosti i šokantno izgubila u Monsu!

Sve dobro što su uradili za pola sata košarke, reprezentativci Srbije prosuli su u posljednjoj četvrtini! Nestala je struja u 33. minutu, a srpski tim nije mogao da dođe sebi, pa je u posljednjih 10 minuta dao samo šest poena, a primio čak 19!

Belgija - Srbija 73:69 (13:21, 16:20, 25:22, 19:6)

Iako je bekovski tandem Miloš Teodosić (14) - Aleksa Avramović (19) vodio "orlove" kroz čitav meč, u završnici su došli na naplatu propusti i promašaji za tri poena u situacijama kada je Sam Van Rosom kažnjavao sve greške "orlova".

Teodosić je do završnice ubacio četiri trojke, a onda je promašio dva šuta u posljednjem minutu, što su Belgijanci iskoristili da ostvare iznenađujući trijumf. Nažalost, i Avramoviću je pala koncentracija dok je meč odmicao, pa je 12 sekundi prije kraja u napadu za izjednačenje bacio loptu u aut, prebacivši Tea na polovini terena.

Bio je to poklon koji je iskusni Van Rosom prihvatio i donio Belgiji drugu pobedu u kvalifikacijama za Mundobasket, pa je ona poslije novembarskog ciklusa prva na tabeli sa skorom 2-0, dok su "orlovi" na skoru 1-1.

U finišu utakmice važan koš postigao je i večeras zapaženi Filip Petrušev (16 poena), izjednačio je na početku posljednjeg minuta, ali to je bilo sve od Srbije u meču koji je u 33. minutu bio prekinut zbog nestanka struje.

Reprezentacija Srbije će naredni meč igrati 25. februara protiv Slovake u Beogradu, pa tri dana kasnije protiv istog rivala na gostujućem terenu.

17:23

Kraj utakmice, poraz Srbije u Belgiji

17:19

Kakva greška Avramovića...

U trenutku se zbunio srpski bek i u napadu za izjednačenje prebacio Miloša Teodosića prejakim dodavanjem na polovini terena.

Belgija vodi tri razlike i ima loptu na 12 sekundi do kraja.

17:17

Petrušev pogađa, Van Rosom odgovara!

Teo je asistirao Filipu u reketu, a on je posle okreta izjednačio na početku poslednjeg minuta - 69:69.

Nažalost, Sem Van Rosom ponovo je vratio prednost Belgiji - trojkom za 72:69!

Teo je pokušao da odgovori na to trojkom, ali nije pogodio...

17:15

Drama u Monsu - Belgija vodi

Emvema je u velikom naletu. Sada je pogodio i trojku za 69:67, na šta "orlovi" nisu imali odgovor, iako su pokušali Teodosić i Dangubić.

17:12

Nije dobro, Belgija prvi put povela!

Žan Mark Emvema utrčao je u reket Srbije i praktično bez otpora doneo domaćinu prvu prednost - 66:65.

Srećom, Filip Petrušev je odmah reagovao i vratio prednost "orlovima" - 67:66.

Filip Petrušev

17:09

Srbija potpuno stala, Teodosić ne može sam!

Belgija je u velikom naletu i njen najboljih igrač Sem Van Rosom poveo je seriju 10:2, posle koje je vođstvo našeg tima smanjeno samo na poen!

"Orlovi" na četiri minuta i 15 sekundi pre kraja imaju prednost 65:64, a selektor Pešić vraća Jagodić Kuridžu u igru.

17:03

Meč je nastavljen posle nekoliko minuta

Svetlo se vratilo, a vratili su se i igrači na teren. "Orlovi" imaju punu kontrolu utakmice i ostaje samo da privedu posao kraju.

16:57

PREKID!

Meč je prekinut zbog nestanka struje u dvorani. Navijači su uključili svetla na telefonima i napravili žurku u dvorani, dok su ekipe kraj terena.

Ostaje da se vidi da li će i kada biti rešen ovaj problem.

Meč je prekinut u 31. minutu, pri vođstvu Srbije 63:54.

Izvor: Sport Klub/Printscreen

16:49

Srbija ponovo "gazi" u Belgiji!

Trojka Nemanje Dangubića za "plus 12", što je razlika koja je bila i na poluvremenu. "Orlovi" vode 61:49 i ponovo se pitaju za sve u Monsu.

Treća četvrtina završena je vođstvom našeg tima 63:54.

16:43

Problemi na startu 3/4

Nije dobro počeo nastavak. Sam Van Rosom dao je trojku i pokrenuo Belgijance u seriju kojoom su prišli na samo posed zaostatka (38:41).

Srećom, Aleksa Avramović je reagovao u 24. minutu i "probudio" orlove u nastavku, pa je od tada krenula njihova serija. U još jednom naletu srpskog tima, Teodosić je vratio mirnu prednost Pešićeve selekcije - 52:44.

U toku je 26. minut.

16:17

Sjajna igra srpskog tima u Belgiji

"Orlovi" na poluvremenu vode 41:29 i potpuno kontrolišu meč u Monsu. Aleksa Avramović (13), Filip Petrušev (10) i Miloš Teodosić (9) vode ekipu i donose joj sigurno vođstvo na pauzi.

Ta trojka je do sada dala više poena od Belgijanaca.

16:10

Bravo Aleksa!

Avramović ubacuje svoju prvu trojku, a 13. poen na meču, za vođstvo Srbije 35:22! Odličan nastup eksplozivnog beka!

Još dva minuta do poluvremena.

15:59

Petrušev pogađa za "plus 10" Srbije

Iako je naš tim sporije krenuo u drugom delu, još jedan pogodak Filipa Petruševa doneo je "orlovima" vođstvo 23:13 i miran ulazak u drugi kvartal.

Posle tri minuta druge četvrtine, rezultat je 23:15 za naš tim.

15:49

I Teodosić je uhvatio ritam - "vezao" dve trojke

Kapiten je ušao u igru i naterao Belgijance da pozovu tajm-aut. Pogodio je trojke jednu za drugom i sačuvao Srbiji vođstvo.

Na kraju prve četvrtine, "orlovi" vode 21:13.

15:41

Avramović sada asistira - igra odlično!

Nakon što je ubacio četiri poena, "kombo" Srbije Aleksa Avramović dva puta je asistirao Filipu Petruševu i razigrao ga odmah nakon što je centar ušao u igru.

Srbija vodi 13:7, a Avramoviću je i za treću asistenciju u nizu falio pogodak Nemanje Dangubića, koji nije iskoristio "otvoreni" šut za tri poena.

U toku je 7. minut.

15:38

Aleksa Avramović daje energiju "orlovima"

Borbeni bek ukrao je loptu domaćima, pa zakucao posle kontranapada. Takođe, poentirao je i Jagodić Kuridža u reketu, uz prekršaj.

Srbija vodi 7:4 u 6. minutu.