Dvostruka pobjeda Igokee poslije drame u Laktašima!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Košarkaši Igokee umalo da ispuste ogromnu prednost protiv Nimburka, ali su ipak stigli do važne pobjede i boljeg međusobnog skora pred posljednje kolo.

fiba liga šampiona igokea nimburk Izvor: FIBA Champions League

Košarkaši Igokee savladali su Nimburk rezultatom 76:69 u petom kolu FIBA Lige šampiona i tako napravili veliki korak ka plasmanu u naredni krug.

Ekipa Dragana Bajića sada je bodovno izjednačena sa Nimburkom, ali ima bolji međusobni skor sa češkom ekipom koja je u prvom meču slavio sa četiri razlike, pa je trenutno druga sa skorom 2-3.

Aleksandrovčani će u posljednjem kolu igrati protiv PAOK-a, a čak i u slučaju poraza mogu da obebzbijede prolaz u "plej-in", ukoliko Nimburk izgubi od Galatasaraja.

Do bolje situacije u odnosu na češku ekipu, odnosno "dvostruke pobjede" Igokea je stigla poslije prave drame u posljednjoj četvrtini u kojoj je imala čak 16 poena prednosti, a onda dozvolila gostima da smanje na samo četiri poena razlike.

Jošilo je izgubio loptu, a Hruban pogodio za 73:69 i u tom trenutku Nimburk je imao bolji međusobni skor.

Čovjek odluke je, međutim, bio Antebija Voler koji je pogodio trojku za 76:69 40-ak sekundi prije kraja i ispostaviće se riješio sve dileme.

Igokea se do kraja odbranila, a onda i sačuvala loptu za pobjedu, koja ih može odvesti unaredni krug.

Bila je ovo timska pobjeda Igokee u kojoj su petorica igrača imali dvocifren broj poena, a predvodio ih je Jošilo sa 14.

Na drugoj strani Harding je bio najefikasniji na meču sa 15 poena, a Rivers je postigao 17.

FIBA LIGA ŠAMPIONA -  5. KOLO

Igokea - Nimburk 76:69

Galatasaraj - PAOK (srijeda, 18.00)

Standings provided by SofaScore LiveScore

PRVO POLUVRIJEME:

Uspjela je Igokea da se vrati iz velikog zaostatka 9:18 i serijom 11:0 okrene rezultat u svoju korist, ali su je greške u finišu druge četvrtine skupo koštale.

Pet poena u istom napadu postigli su košarkaši Nimburka nakon tehničke za Aleksu Radanova I trenera Dragana Bajića, da bi nakon izgubljene lopte domaćih Džerik Harding pogodio trojku za 41:37 I natjerao Bajića da zove tajm aut.

Dešon Stivens je smanjio na samo dva poena zaostatka, ali je Harding novom trojkom donio Nimburku vođstvo 44:39, kojim se i otišlo na odmor.