"Panteri" nastavljaju da gaze! Stefanovićev tim blista, loše prvo poluvrijeme, pa demonstracija sile u Železniku!

Autor Haris Krhalić

FMP je ostvario novu pobjedu u ABA ligi, svoju desetu u 12. kolu.

fmp zadar 93 77 aba liga Izvor: MN PRESS

FMP nastavlja da briljira u ABA ligi. U 12 odigranih mečeva imaju 10 pobjeda. Najnoviju su ostvarili u Železniku.

Na svom terenu su lako i ubjedljivo savladali Split - 93:77 (27:26, 16:24, 26:10, 24:17).

Ekipa Nenada Stefanovića je meč prelomila u trećoj četvrtini. Poslije prvih 20 minuta su imali zaostatak (43:50), a onda su napravili veliki preokret. Sve je počelo serijom od čak 20:4 (63:54).

FMP pobedio Split
Izvor: Youtube/ABA

U nastavku su gosti na sve načine pokušavali da se vrate u meč, ali im to nije pošlo za rukom. FMP nije ispuštao vođstvo od momenta kada su poveli i rutinski su priveli meč kraju.

Najefikasniji kod pobjednika bili su Marko Radonjić (19) i Geret Nevels (18, 7sk). Na drugoj strani je najbolji bio Darko Bajo (18, 7sk).

Inače, meč je odigran u Železniku, iako je trebalo da se igra u Hrvatskoj. Gosti su pitali FMP za zamjenu domaćinstva, jer su bili u Beogradu poslije meča sa Megom, a "panteri" su im izašli u susret i napravili su zamjenu.