Sedma uzastopna pobjeda Borca: "Fenjeraš" se nije dao, ali je ipak položio oružje

Borac bez poraza, Vrijednosnice Osijek bez pobjede - tako će ostati i nakon 7. kola Druge ABA lige, odnosno trećeg "balona".

borac - vrijednosnice osijek 89:78 druga aba liga 7. kolo Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović

Kao apsolutni favorit, Borac je dočekao meč 7. kola protiv Vrijednosnica Osijek, jedinog hrvatskog predstavnika u Drugoj ABA ligi i opravdao je tu ulogu.

Posljednji meč za Banjalučane i Osječane u trećem "balonu" sezone počeo je u dijametralno suprotnom raspoloženju s obzirom da su "crveno-plavi" upisali svih šest pobjeda, dok je tim iz Osijeka zabilježio isto toliko poraza i jedina je ekipa na Jadranu koja ne zna za trijumf.

BORAC - VRIJEDNOSNICE OSIJEK 89:78 (30:20, 15:20, 19:16, 25:22)

Borac je nametnuo visok ritam od samog starta meča, na šta gosti nisu imali odgovor.

Istina, bili su Osječani ravnopravan rival u prvih sedam minuta meča, a onda je tim Dragana Nikolića napravio seriju 11:2, te prvi put stigao do nešto osjetnijeg vođstva (25:16).

Vidjelo se već u prvih 10 minuta da nas očekuje efikasna četvrtina, a obilježio ju je sjajni Draško Knežević, koji je za osam i po minuta provedenih na terenu ubacio čak 15 poena.

Na prvu pauzu otišlo se s prednošću "crveno-plavih" 30:20.

Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović

Ipak, i na ovom meču viđen je pad Banjalučana. Samo tri postignuta poena za pet minuta doveli su hrvatski tim na samo poen "minusa" (33:32), zbog čega je morao da reaguje Nikolić. Iskusni stručnjak pokušao je kao i na prethodnom meču sa Pelisterom da "razdrma" svoj tim.

I uspio je, ponovo. Agresivnom igrom košarkaši Borca vrlo brzo su, serijom 9:0, stigli do dvocifrenog plusa.

Ali, do poluvremena ponovo period bolje igre Osijeka, koji na pauzu odlazi sa pet poena zaostatka, 45:40.

Većim dijelom i treća četvrtina bila je izjednačena, ali su je košarkaši Borca ipak riješili u svoju korist rezultatom 19:16, da bi u četvrtom kvartalu hrvatski tim ostao bez snage, te je meč konačno prelomljen.

U 34. minutu Banjalučani su imali maksimalnu prednost od 15 poena (75:60), a iako su igrači Osijeka po ko zna koji put na ovom meču zaprijetili, ovaj put nisu uspjeli da se približe dovoljno blizu da bi sedmi uzastopni trijumf "crveno-plavih" došao pod znak pitanja.

Knežević je susret okončao sa 20 poena, jedan manje imao je Dijante Boldvin, raspoloženi Radoš Šešlija dodao je 16, a Stefan Kenić 10 poena.

Šime Lovre Lisica predvodio je hrvatski tim sa 15 poena, dok je Anjarbani Makoj ubacio 13.