Nikolićeve psovke "probudile" Banjalučane: Preokret Borca za "stotku" i 6/6 u sezoni!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Banjalučki Borac zadržao maksimalan učinak u Drugoj ABA ligi uprkos zaostatku na poluvremenu protiv Pelistera.

Druga ABA liga Borac - Pelister 101-86 Izvor: ABA liga/Dragana Stjepanović

Burno je bilo na tajm autu Borca krajem prvog poluvremena, trener Dragan Nikolić urlao je i psovao na svoje igrače koji su ispustili veliku prednosti i dozvolili protivniku da se odlijepi.

Nakon psovki tokom minuta odmora možemo samo da nagađamo šta je Nikolić rekao svojoj ekipi, na poluvremenu, ali je upalilo!

Borac je u trećoj četvrtini stigao do velikog preokreta koji mu je na kraju donio "stotku" protiv Pelistera – 101:86.

Banjalučani su tako upisali šestu pobjedu u isto toliko mečeva ove sezone i nastavili sa odličnom formom.
Poveo je Pelister pet razlike na startu treće dionice, ali je Borac nakon 63:63 zaigrao mnogo bolje i nakon trojke Pažina napravio seriju 10:0 kojom se odlijepio.

Makedonska ekipa vše nije mogla da drži priključak, razigrao se i Kaningem koji je završio meč sa 24 poena i prednost Borca je rasla do konačnih 101:86.

Osim Kaningema, Kenić je postigao 17 poena, Knežević je dao 15, a Boldvin i Pažin po 13.

Kod makedonske ekipe Malešević je postigao 24, a Kesar je dodao 18 poena.

Sljedeći meč košarkaši Borca igraju protiv Osijeka u petak od 21 čas.