Šok za Megu u Beogradu! Amerikanac u posljednjoj sekundi donio pobjedu Hrvatima! (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Zadar je u dramatičnoj završnici postigao koš za pobjedu preko Džastina Kartera.

Mega Zadar 70 72 ABA liga Izvor: MN PRESS

Kakva utakmica. Preokreti, triler završnica i na kraju pobjeda Zadra protiv Mege.

U Beogradu je hrvatski klub odnio bodove - 70:72 (16:24, 16:22, 26:11, 12:15).

Poslije drame je trijumf gostima donio Džastin Karter košem iz teške pozicije, u padu, u posljednjoj sekundi. Neposredno prije toga je Skuči Smit pogodio za izjednačenje.

Mega je tokom većeg dijela meča jurila zaostatak, pred kraj prvog poluvremena je to iznosilo maksimalnih "-16" (30:46). Međutim, u drugom poluvremenu su zaigrali mnogo bolje, stigli minus, čak su u nekoliko navrata u posljednjem kvartalu imali i vođstvo, ali nisu uspjeli da ga zadrže.

"Prvo poluvrijeme je sa naše strane bilo mlako, prije svega u defanzivi. U drugom smo pokazali reakciju, ali u tim posljednjim minutima, uprkos korektnoj odbrani, nismo imali snage da prelomimo meč u našu korist", rekao je trener srpskog tima Vladimir Jovanović.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Boriša Simanić (12, 3sk), dok je na drugoj strani Karter bio najbolji (25, 8sk, 5as).