Odlična partija Džanana Muse: Bh. košarkaš ubacio 33 poena u pobjedi Breogana nad Valensijom

Autor Haris Krhalić

Musa je igrao 37 minuta, za dva poena je šutirao 6/8, za tri 4/7, te je pogodio svih devet slobodnih bacanja.

Fantastična partija Džanana Muse Izvor: Twitter/David Sardinero

U 14. kolu španske ACB lige Breogan je u gostima slavio nad Valensijom s 97:98, a naš reprezentativac Džanan Musa odigrao je sjajnu utakmicu.

Valensija –Breogan 97:98 (19:29, 17:21, 14:25, 47:23)

Musa je briljirao protiv evroligaša u susretu u kojem je njegova ekipa bila autsajder, a već na poluvremenu je ubacio 18 poena. Kapiten Breogana je na kraju susret završio sa 33 poena, 10 skokova i četiri asistencije.

Susret je završio sa indeksom korisnosti 44 čime je postao najbolji igrač 14. kola španskog prvenstva.

Musa je ove sezone ubacio 239 poena za Breogan, odnosno 18,4 poena po utakmici.

Uz Musu u pobjedničkom sastavu istakao se i Tre Bel-Hejnd sa 18 poena, dok je u poraženom sastavu najbolji bio Klemen Prepelič s 24 koša.

Treba dodati kako je ekipa Valensije u posljednjoj četvrtini ubacila čak 47 poena, ali ni to nije bilo dovoljno za pobjedu.