Igokea sigurnim korakom kroz Novo Mesto: Plus 13 protiv Krke, za kraj obaveza u ABA u 2021. godini!

Ekipa kojom je večeras komandovao Marko Barać upisala je rutinski trijumf nad predstavnikom Slovenije.

aba liga 13. kolo krka igokea  Izvor: ABA liga j.t.d/Krka/Drago Perko/kosarka.si

Ekipa Igokee m:tel, bez prvog trenera Dragana Bajića, trijumfom na gostovanju u Novom Mestu završila je obaveze u ABA ligi u 2021. godini.

KRKA – IGOKEA M:TEL 59:72 (9:23, 18:19, 20:15, 12:15)

Dvocifrenu prednost u dvorani "Leon Štukelj" ekipa koju je večeras predvodio pomoćni trener Marko Barać stekla je već nakon prve dionice.

Igokea je sjajno ušla u meč, te tri minuta prije kraja prve četvrtine došla do plus deset (8:18) nakon sjajnog zakucavanja Dalibora Ilića i asistencije Džejmsa Robinsona.

Poslije tajm-auta Dalibora Damjanovića pa do kraja te dionice, slovenački tim je postigao još samo jedan poen, a Igokea sedam, za velikih plus 16 pred drugu četvrtinu (9:23).

U istom ritmu počeo je i drugi kvartal. Poenima Dešona Stivensa, gosti su poslije dva minuta došli do plus 17 (12:29), a onda na petnaestominutnu pauzu otišli pri plusu od 15 poena (27:42).

Rutinski je Igokea zadržala kontrolu i nad igrom i nad rezultatom i tokom drugog poluvremena.

Izvor: ABA liga j.t.d/Krka/Drago Perko/kosarka.si

Jedini što je Damjanovićeva ekipa u drugih 20 minuta uspjela da uradi jeste da pred start posljednje dionice zaostatak smanji na deset poena (50:60).

Ozbiljniji atak je izostao, dok je Igokea znala kada da pojača tempo, te je na kraju lako stigla do sedme pobjede u sezoni i sa pozitivnim omjerom (7-6) ulazi u drugi dio ABA lige.

U gostujućem sastavu, najviše poena postigao je Antabija Voler (11), devet je upisao Džejms Robinson, dok su po četiri poena postigla četiri igrača Igokee - Markel Starks, Aleksa Radanov, Dalibor Ilić i Stefan Fundić.

Za Krku je Rok Stupčević postigao 12 poena, a jedan manje Templ Gibs.

Do kraja godine, Igokea će još u srijedu gostovati u Solunu ekipi PAOK-a u posljednjoj utakmici grupne faze FIBA Lige šampiona.

Predstavnik BiH već je stekao pravo nastupa u plej-inu, u kojem će, u zavisnosti od ishoda meča u Grčkoj, u baražu za mjesto među 16 najboljih igrati protiv Strazbura ili Ostendea.

KRKA: Gibs 11, Stipčević 12, Špan, Stavrov 2, Medved, Kosi 3, Stipaničev, Škedelj 4, Lapornik 9, Macura 9, Klobučar, Tomas 9. Trener: Dalibor Damjanović.

IGOKEA M:TEL: Vulić, Starks 8, Robinson 9, Tanasković 6, Radanov 8, Jošilo 3, Talić 5, Ilić 8, Stivens 6, Voler 11, Fundić 8, Đorđević. Trener: Marko Barać.