Ostali bez trenera, a onda i bez bodova: Slavlje Posušja u Sarajevu

Košarkaši Posušja upisali gostujući trijumf protiv Sparsa.

posušje savladalo spars u gostima 85:83 Izvor: Promo/KK Posušje

Košarkaši Sparsa porazom su završili 2021. godini.

Iako su u duelu sa Posušjem do odlučujućih 10 minuta meča držali sve u svojim rukama, nisu uspjeli da sačuvaju 12 poena prednosti s kraja treće četvrtine, u kojoj su imali čak i "plus 20" (49:29), te su zabilježili već peti poraz u 11 utakmica.

SPARS - POSUŠJE 83:85 (24:17, 23:12, 21:27, 15:29)

Posušje je ovim trijumfom stiglo na diobu četvrte pozicije, sa skorom 6-4 koliko ima i Bratunac.

Junak pobjede gostiju, koji su na tri minuta pred kraj meča imali rezultatski zaostatak, bio je Ivica Sirić, koji je ubacio 26 poena. Zapažen učinak imali su i Dontej Karuters sa 24 poena i devet asistencija, te Entoni Vigins, koji je dodao dva poena manje, ali i 12 skokova.

U poraženom timu po 17 poena ubacili su Urban Durnik i Remi Abel, Imran Polutak zaustavio se na 14, a Mašan Vrbica na 11 poena.

Podsjetimo, na dan utakmice protiv Posušaka, Sarajlije su ostale bez trenera Zorana Kašćelana.

Lider je banjalučki Borac, sa maksimalnih devet pobjeda.