fiba liga šampiona igokea ostende prva utakmica

Igokea "razbila" Ostende u drugom poluvremenu - za vođstvo u baražu FIBA LŠ: Partija sezone Nikole Tanaskovića!

Igokea je savladala belgijskog predstavnika razlikom od 15 poena i povela u plej-in seriji za mjesto među osam najboljih timova u FIBA Ligi šampiona.

fiba liga šampiona igokea ostende prva utakmica  Izvor: FIBA Champions League

Igokea je povela protiv Ostendea u plej-inu FIBA Lige šampiona!

Marko Barać je, u odsustvu prvog trenera Dragana Bajića, upisao četvrtu pobjedu na klupi "igosa" u isto toliko utakmica - njegovi igrači savladali su Belgijance rezultatom 87:72 i došli na korak od plasmana među 16 najboljih timova u elitnom FIBA takmičenju!

Druga utakmica igraće se 12. januara u Belgiji, a ukoliko bude bilo potrebe za tim, dva tima će se ponovo sresti u Laktašima 18. ili 19. januara.

U ovom meču, trener Barać nije mogao da računa na dva igrača pod košem. Nije bilo Dalibora Ilića, Stefana Đorđevića i Dešona Stivensa, ali je zato večeras sjajni Nikola Tanasković učinio da se, u velikoj mjeri, ne osjeti odsustvo pomenutog trojca!

Prošlosezonski član KK Borac Banjaluka je Belgijancima ubacio čak 21 poen, a da će ovo biti njegovo veče, moglo je da se nasluti već u prvoj četvrtini.

Ušao je sa klupe i za veoma kratko vrijeme postigao osam poena, a odličnu partiju krunisao je sjajnom blokadom nad prvim strijelcem belgijske ekipe Levijem Rendolfom u smiraj utakmice.

Sjajno ga je pratio Markel Starks sa 16 poena, postigavši šest vezanih poena sa poludistance u trenucima kada se lomio meč, dok je sjajnu rolu imao i Marko Jošilo, koji je za kratko vrijeme u trećoj dionici vezao tri trojke i poveo ka dvocifrenoj prednosti.

Ukupno je uknjižio 13 poena, kao i Džejms Robinson, koji je posljednji "dvocifreni" igrač u dresu Igokee na ovom meču.

Tim iz Aleksandrovca će naredne takmičarske obaveze imati u subotu, 8. januara, kada će od 17.00 časova ugostiti FMP u okviru 15. kola ABA lige.

20:11

Završen je meč, pobjeda Igokee!

Igokea je povela protiv Ostendea u plej-inu FIBA Lige šampiona, 87:72 za tim Marka Baraća protiv Ostendea!

20:08

Radanov za 83:66

Precizan je Aleksa Radanov sa linije za slobodna bacanja, igra se pretposljednji minut meča u Laktašima.

20:05

Robinson pogađa jedno od tri bacanja...

... i vodi Igokeu, nakon faula Dušana Đorđevića, do najveće prednosti na utakmici (79:66), koju potom uvećava Aleksa Radanov!

Sve je gotovo u ovoj utakmici, Igokea na dva i po minuta do kraja ima plus 15... a onda brutalna blokada Tanaskovića nad Rendolfom kojom kruniše sjajnu partiju večeras!

20:02

Ne staje Starks - opet poludistanca i opet poeni!

Mora, poslije novih koševa američkog igrača, Dario Đerđa da traži minut odmora.

Igokea ide ka pobjedi, rezultat je 78:66.

20:00

Opet Starks - za plus deset!

Uzima Amerikanac novi šut sa poludsistance i pogađa, za 76:66, na nešto više od četiri minuta do kraja meča!

19:57

Odličan Starks za plus osam

Solo akcija američkog plejmejkera, 72:64.

Odmah potom je četvrti ful napravio Taj Voler, te je postao prvi igrač na terenu sa četiri prekršaja.

19:56

Ostende je na minus 6

Uz faul je pogodio Levi Rendolf, a onda iskoristio i dodatno bacanje.

70:64 na 6.35 do kraja.

19:53

Igokea bez poena iz igre

Prošlo je dva minuta i 15 sekundi u posljednjoj četvrtini, a Igoeka nema poen iz igre.

Jedini koš za domaće u ovom kvartalu postigao je Džejms Robinson, iskoristivši jedno slobodo bacanje za 69:61.

19:47

Počelo je odlučujućih 10 minuta protiv Ostendea

19:46

Završena je treća dionica

Bila je ovo najbolja četvrtina za Igokeu kako napadački, tako i defanzivno!

Postigao je tim Marka Baraća 29 poena, a primio samo 17, za plus devet pred posljednjih 10 minuta.

Rezultat je 68:59.

19:44

Ne staje Jošilo!

Nova trojka prvotimca Igokee, sada je 68:56 za Igokeu!

19:43

Još jednom Jošilo!

Plus 12 ima Igokea - 65:53!

19:42

Plus devet - najveća prednost Igokee!

Anemičan je bio Žile u odbrani, a kaznio je to Jošilo trojkom za plus devet - 62:53!

19:40

Dobar napadački ritam Igokee

Trenutno je 59:53 na 3.39 do kraja pretposljednje četvrtine.

Tanasković je nastavio sjajnu seriju, pogodio je uz faul a onda iskoristio i dodatno slobodno bacanje.

19:36

"Pocijepao" je mrežicu Talić!

Trojkom Talića, Igokea dolazi do plus pet (52:47), u ovoj četvrtini je 13:5 za "igose"!

19:35

19:32

Treći faul za Volera

Novi problem za Marka Baraća - poslije Talića, i Amerikanac ima tri lične greške.

19:31

Prve poene u drugom dijelu postiže Starks - pa "brutalni" Tanasković!

Dvojkom Amerikanca, sada je 41:42, a odmah potom Talić pravi treći faul.

Košem Bausea, Ostende dolazi do 41:44, onda pomenuti Talić pogađa za nivo minus od jednog poena, a potom sjajni Tanasković zakucavanjem i jošp jednom dvojkom dovodi Igokeu do plus tri - 47:44.

Tanasković čini sve da se odsustvo Dalibora Ilića i Stefana Đorđevića ne primijeti u velikoj mjeri!

19:28

Počelo je drugo poluvrijeme

19:14

19:14

Kraj prvog poluvremena, plus tri za Ostende

Nakon druge četvrtine, rezultat je 39:42.

Prvo je Jošilo smanjio na 39:40, potom je Tanaskovič napravuio faul nad Đorđevićem koji ne koristi nijedno od dva slobodna bacanja, međutim loptu u fazi napadača hvata Trofonten i poenima zaključuje prvo poluvrijeme.

19:08

Drugi put na meču plus tri za Ostende

Na ulasku u posljednji minut rezultat je 37:40 nakon dva iskorištena bacanja Pjera-Antoana Žilea.

19:06

Tanasković je prvi "dvocifreni" u Igokei

Poslije asistencije Jošila, pgodio je Tanasković za 37:33, ali Bratanović je znao kako da odgovori u narednom napadu za 37:35, da bi odmah potom, nakon dva promašaja Talića, Trofonten postigao trojku za novo vođstvo Ostendea.

Belgijanci vode 37:38, a Igokei je stao šut za tri poena - posljednjih pet pokušaja nije bilo materijalizovano poenima.

19:02

Sada serija Igokee - 35:31

Domaćin poslije koševa Radanova ima plus od četiri poena, 35:31 na nešto više od četiri minuta do kraja drugog kvartala.

19:00

Ostende je nakratko poveo

Poeni ispod koša za Demitriusa Kongera, za 29:31.

Dugo je Igokea bila bez poena, a onda je Stefan Fundić pogodio za novi egal.

18:56

Izjednačenje - 29:29

Pogodio je sada Van der Vurst, sada Marko Barać mora da zatraži tajm-aut.

18:55

Mini-serija Ostendea

Trojku je iz kornera pogodio Jantunen, a onda u narednom napadu Ostendea i Rendolf postiže poene za 29:27.

Mini-serija Belgijanaca 5:0 nakon tajm-auta.

18:52

A sada je i plus 7!

Za tri poena sada je pogodio je Robinson, mora trener Ostendea Dario Đerđa da zatraži minut odmora!

18:51

Prvi put na meču Igokea ima plus 4

Trojku je na otvaranju druge dionice postigao Taj Voler, na semaforu je 26:22 za ekipu iz Aleksandrovca.

18:49

Sjajna trojka Robinsona!

"Fintirao" je američki plejmejker Servasa Bajšerta i pogodio dalekometnu trojku za minimalno vođstvo Igokee poslije prve četvrtine - 23:22 je u Laktašima.

18:47

Tanasković nastavlja seriju

Krilni centar Igokee postiže već svoj osmi poen, za 20:20.

Preostalo je da se odigra još 30 sekundi u prvoj četvrtini.

18:43

Odličan Nikola Tanasković

Veoma dobru rolu igra Nikola Tanasković, ušao je sa klupe i za manje od dva poena pogodio šest poena za domaće.

Sada je 18:17 za Igokeu.

18:42

"Koš za koš" u ovim trenucima - 11:13

Prednost je ponovo na strani Ostendea, 11:13.

Darko Talić je morao da se preseli na klupu zbog dvije lične greške.

18:39

9:7

Novi poeni Bratanovića - pa novi koševi Starksa.

Još pet minuta i osam sekundi do kraja prve četvrtine.

18:37

7:5

Pogađa Igokea iz kontre, prvi poeni Markela Starksa, prvo vođstvo "igosa" večeras.

18:37

Nekoliko neiskorićenih napada na obje strane

Predugo je stajalo 3:3 na semaforu, a onda je prve poene na meču uknjižio Haris Bratanović za 3:5, dok je za Igokeu u narednom napadu poentirao Stefan Fundić.

18:35

Počelo je trojkama - 3:3

Prvi poeni na meču postignuti su van linije od 6.75 metara poena. Za Ostende je pogodio Olivije Trofonten, dok na drugoj strani uzvraća Taj Voler.

18:33

Sve je spremno za početak utakmice!

17:50

Marko Barać i večeras na klupi

U odsustvu prvog trenera Dragana Bajića, koji je nedavno morao da bude podvrgnut hirurškom zahvatu, ekipom Igokee će sa klupe i večeras komandovati njegov pomoćnik Marko Barać, pod čijom komandom je ekipa uknjižila tri ubjedljive pobjede.

Prvo je savladana Krka (59:72), zatim PAOK (64:75) i na kraju Borac iz Čačka (61:88).