Igokea je poražena rezultatom 85:64 i izjednačio u seriji na 1:1. Za dva dana nas očekuje majstorica u Aleksandrovcu.

Rendolf Izvor: FIBA

Košarkaški Igokee su poraženi u drugom meču plej-ina za plasman u TOP 16 fazu FIBA Lige šampiona od Ostendea rezultatom 85:64. Ostende je ovom pobjedom izjedančio rezultat u seriji na 1:1 te nas u četvrtak (20.01) očekuje i posljednji duel ove dvije ekipe.

Ostende - Igokea 85:64 ( 30:12, 20:12, 17:20, 18:20)

"Igosi" su loše otvorili utakmicu te su nakon pet minuta igre gubili rezultatom 30:5. Do kraja prve četvrtine su uspjeli smanjiti na 30:12.

Druga četvrtina nije donijela promjene u igri gostiju te je Ostende na poluvrijeme otišao sa prednosti od 50:24.

U trećoj dionici igre Igokea je počela bolje da igra. Na samo početku su napravili seriju 7:2, a kasnije i miniseriju od 5:0. Rezultat nakom tri četvrtine je glasio 67:44 za Ostende.

U zadnjoj četvrtini Igokea je nastavila sa boljom igrom te u jednom trenutku prišla na  minus 15, ali bolje od toga nije išlo.

Najefikasniji u redovima domaćih je bio Rendolf sa 21 poenom. Konger je dodao 20, But 18, Brajma 17, Bujšart 4 te Žile i Januten po dva poena.

Kod Igokee najefikasniji je bio Starks sa 16, Tanasković je zabio 11, Ilić 10, Stivens 8, Radanov 6 i Talić po 6, Valer 4 i Jošilo 3 poena.

U slučaju prolaza dalje Igokea će u idućoj fazi takmičenja igrati u grupi sa Unikahom, Klužom te boljim iz duela Apoel - Prometej.

Za više detalja sa utakmice kliknite na "Razvoj događaja"

21:48

Utakmica je završena!

Ostende je slavio rezultatom 85:64 i izjednačio u seriji na 1:1.

74:59

Deveti poen za Ilića, šesti sa linije za slobodna bacanja.

21:37

Igokea na minus 16

Igokea je prišla na minus 16, trener Ostendea reaguje tajmautom. Trenutni rezultat je 74:58.

21:33

Peta trojka za Igokeu

Tanasković pogađa šut za tri poena. Učinak Igokee za tri poena 5/23. Ostende vodi sa 73:53.

Završena je treća dionica igre

Ostende nakon tri četvrtine vodi rezultatom 67:44. Igokea je ovu dionicu igre riješila u svoju korist sa 20:17.

21:22

Odlična treća četvrtina za Buta

But upisuje nova tri poena, Robinson promašuje šut za tri poena.

Nova trojka Rendolfa

Sedamnaesti poen za Rendolfa za 61:37, s druge strane Starks pravi grešku u koracima.

21:11

But vezao brzih šest poena

Ostende ponovo ima ubjedljivu prednost, rezultat je 58:35. Novi tajmaut za Igokeu, treći na ovom meču.

21:04

Dobro otvaranje gostiju

Igokea je na početku drugog poluvremena napravila seriju 7:2.

21:02

Počelo je drugo poluvrijeme

Prvi napad za Igokeu i pogodak Ilića za tri poena.

Izvor: FIBA Champions League

20:48

Tri izuzetno raspoložena domaća igrača

Konger je u prvom poluvremenu postigao 16, Rendolf 14 i Brajma 12 poena. Najefikasniji kod Igokee je i dalje Starks sa osam poena.

Izvor: FIBA

20:46

Očajno prvo poluvrijeme Igokee

Igokea je i u drugoj četvritni postigla samo 12 poena. Ostende na pauzu ide sa vođstvom od 50:24.