igokea - ostende treća utakmica plej-in fiba liga šampiona uživo

Nevjerovatan pad Aleksandrovčana kada je bilo najvažnije.

igokea - ostende treća utakmica plej-in fiba liga šampiona uživo Izvor: FIBA

Kakav poraz i oproštaj Igokee od FIBA Lige šampiona!

Na nepunih šest minuta do kraja meča, Igokea je vodila 73:62 i činilo se da su Aleksandrovčani blizu trijumfa, koji bi ih odveo u TOP 16 fazu Lige šampiona.

Ipak, slično kao u tri prethodne četvrtine, Ostende je uspio da se vrati. Ovaj put nestvarnom serijom 18:0 slomio je sve nade "igosa" da mogu do slavlja. Tim Marka Baraća od ovog šoka nije uspio da se oporavi, pa su gosti na kraju zabilježili trijumf - 77:83 (22:18, 21:21, 18:21, 16:23).

Djelovali su domaći većim dijelom meča kao bolji rival, ali se igralo u talasima. Kada god bi Igokea stigla do nešto osjetnije prednosti, uslijedila je reakcija Belgijanaca, koji su stalno stizali rivala, a na kraju uspjeli i da ga prestignu.

Fil But na kraju je bio najefikasniji u redovima pobjednika sa 24 poena, iako na početku utakmice uopšte nije raspoložen. Dok se on nije razigrao, briljirao je Livaj Rendolf, koji je na kraju okončao susret sa 22 poena.

Dešon Stivens kod Igokee bio je najraspoloženiji sa 19 poena, četiri manje dodao je Antabija Voler, ok se Nikola Tanasković zaustavio na 10 poena. Dalibor ilić odigrao je prilično loš meč, za 22 minuta provedena na terenu imao je samo jedno zakucavanje uz fal, te je susret završio sa samo tri poena.

Ostende je kroz plej-in izborio nastup u drugoj grupnoj fazi. Igraće u grupi K, gdje su poznata poznata još dva dva učesnika. To su Unikaha i Kluž, a osim Belgijanaca, tu će igrati još i pobjednik iz meča Hapoel Jerusalim/Lavio Megabolt.

Izraelci u pobjedama trenutno vode 1-0 (95:70), a drugi meč na programu je 25. januara.

Detalje meča potražite u sekciji RAZVOJ DOGAĐAJA.

20:27

40' - Trojka Volera za kraj - 77:83!

Poraz Igokee, Ostende ide u TOP 16 fazu Lige šampiona.

20:25

40' - Igokea skoro pet minuta bez poena iz igre

Penal završnica. Sve je gotovo u Laktašima, 75:83.

20:22

40' - Serija gostiju 18:0!

Nevjerovatno.

20:18

40' - 0:16 serija gostiju - Ostende ima najveću prednost

Na manje od minut do kraja, Ostende je stigao do pet poena prednosti (73:78).

20:17

39' - Pogađa i Đorđević

Ostende ima "plus tri", poentirao je lako Đorđević u reketu.

20:16

38' - Vodi Ostende!

Gosti prvi put vode u drugom poluvremenu, 73:74.

20:12

36' - Velike oscilacije

Igra se u talasima, Ostende je vrlo brzo "istopio" prednost Igokee, sada je 73:71. Gledaćemo dramu u posljednja četiri minuta meča iako se činilo da bi domaći mogli da prelome meč.

20:08

35' - Igokea je blizu!

Ponovo osjetnija prednost Aleksandrovčana, sada je "plus 11".

20:03

32' - Tanasković "dva plus jedan"

Tanasković zakucava uz faul, a onda poene postiže i Stivens. Serija Igokee 7:0, za 69:62.

20:01

31' - Đorđević za izjednačenje

Lako polaganje Đorđevića preko Starksa, neriješeno je 62:62.

20:00

31' - Počela je odlučujuća četvrtina

Stivens je ponovo bio na liniji za slobodna bacanja, ovaj put uspio je da pogodi jedno - 1/6 sa "penala".

19:58

KRAJ 3/4, samo poen prednosti za Igokeu

Bratanović pogađa u posljednjem napadu u trećoj četvrtini i smanjuje na 61:60. Samo poen prednosti za "igose" uoči odlučujućih 10 minuta meča, iako su u ovom kvartalu imali i 12.

19:55

28' - Umjesto trojke, faul u napadu

Šteta za Igokeu. Mogli su domaći sada do sedam poena prednosti, ovako je samo jedan razlike. Đorđević je pogodio trojku za Ostende i smanjio na 59:58,

19:51

27' - Uzvraća Ostende

Serija gostiju sada 6:0, Barać traži minut odmora.

19:47

25' - Još jedno zakucavanje Stivensa

Sada za 56:44.

19:45

24' - Sjajna kontra

Sjajan kontranapad završava i Stivens i dovodi svoj tim do maksimalnih 12 poena prednosti - 54:42.

19:43

24' - Voleeer, trojka!

Ponovo Igokea ima dvocifrenu prednost. Prinuđeni su gosti na tajm-aut (52:42).

19:42

23' - Sjajno zakucavanje Ilića!

Prvi poeni Dalibora Ilića, ali kakvi! Uhvatio je odbitak, zakucao, uz faul! Pogodio je i slobodno bacanje, sada je "plus sedam", 49:42.

19:41

23' - Stivens bez poena sa "penala"

Ne služi šut Dešona Stivensa, promašio je sve četiri dosadašnja slobodna bacanja, te je propustio priliku da uveća prednost Igokee (46:42).

19:36

21' - Agresivna odbrana Igokee na startu drugog poluvremena

Trojka Volera, za 46:39.

19:21

POLUVRIJEME

Igokea vodi nakon uvodnih 20 minuta 43:39. Još 20 minuta borbe za plasman u TOP 16 fazu Lige šampiona.

Dešon Stivens u redovima Igokee ubacio je 10 poena, dok su kod Ostendea najefikasniji za sada Fil But sa 12 i Livaj Rendolf sa 10 poena.

19:17

20' - Novi poeni, sada Fundića

U posljednji minut prvog poluvremena Aleksandrovčani ulaze sa "plus pet" - 41:36.

19:15

18' - Preokret Igokee

Sada pet brzih poena Igokee i prednost je ponovo na strani Aleksandrovčana. Starks je prvo proigrao Stivensa za izjednačenje, a onda pogodio trojku - 39:36!

Dva minuta do poluvremena.

19:09

16' - But je u seriji

Već 11 poena Buta, bez promašaja je. Ostende prvi put ima tri poena prednosti (32:35).

19:08

15' - Koš za koš

Igra se sada brzo na obje strane, koš za koš. Na semaforu je 30:32.

19:05

14' - Prvo vođstvo Ostendea

Gosti vode 28:26, prvi put večeras.

19:01

14' - Egal, Ostende u seriji 8:0

Razigrali su se gosti, sada je But ubacio trojku i izjednačio na 26:26. Marko Barać traži tajm-aut.

Izvor: FIBA

18:58

12' - Igokea ima osam poena prednosti (26:18)

Ponovo Igokea otvara bolje četvrtinu, mini-serija 4:0.

18:54

10' - KRAJ 1/4 - 22:18

Jantunen je promašio posljednji šut u prvom kvartalu, Igokea ima prednost od četiri poena nakon prve četvrtine (22:18)

Izvor: FIBA

18:50

9' - Rendolf je već "dvocifren"

Prvi igrač sa dvocifrenim učinkom na meču - 10 poena za Rendolfa.

18:48

8' - I Talić je pogodio trojku

Odlično Igokeu služi šut za tri poena - 4/6, za 20:14.

18:47

8' - Ostende ponovo na tri poena zaostatka

Van der Vurst de Frajs je pogodio oba slobodna bacanja, ponovo su gosti na posjed zaostatka (17:14).

18:43

6' - Još jednom Robinson, za "plus 10"

Pet uzastopnih poena Robinsona, nakon fenomenalne asistencije Radanova.

S druge strane ekspresno ispod 10 spušta Rendolf, strijelac osam do ukupno 10 poena gostiju.

18:42

5' - Robinson, nova trojka!

Ponovo je Igokea na "plus 8". Robinson je sada pogodio trojku, već treću za "igose" (3/4 šut van linije 6,75). Rezultat je 15:7, biće minut predaha za goste.

18:38

4' - Gosti se bude

Nakon uspješnog prvog šuta, Jošilo je promašio naredna dva. S druge strane ponovo Rendolf pogađa, sada Aleksandrovčani imaju samo tri poena prednosti, 10:7.

18:37

3' - Rendolf prekida seriju Igokee

Bio je Rendolf odličan u drugom meču, a sada je ubacio prve poene za Belgijance. Koš, uz faul, za 8:3.

18:36

3' - Voler, nova trojka!

Serija Aleksandrovčana traje, sada je 8:0!

18:35

2' - Stivens polaže!

Serija Igokee 5:0, Ostende bez poena puna dva minuta.

18:34

1' - Jošilo!

Jošilo trojkom otvara meč, 3:0.

18:33

1' - Počeo je meč u Laktašima

18:33

STARTNE PETORKE:

IGOKEA: Ilić, Jošilo, Starks, Stivens, Voler.

OSTENDE: But, Brima, Đorđević, Žile, Rendolf.

18:00

Druga grupna faza

Bolji iz duela Igokee i Ostendea izboriće plasman u drugu grupnu fazu. U grupi K poznata su dva učesnika. To su Unikaha i Kluž, a osim Aleksandrovčana ili Belgijanaca, tu će igrati još pobjednik iz meča Hapoel Jerusalim/Lavio Megabolt.