Spektakl u Drugoj ABA ligi: Fantastičan preokret srpskog tima u posljednjih 35 sekundi!

Autor Haris Krhalić

Košarkaši Zlatibora uspjeli su da preokrenu rezultat protiv Heliosa u samom finišu meča i stignu u polufinale drugog ranga regionalnog takmičenja.

Zlatibor Helios Druga ABA liga Izvor: Youtube/ABA liga j.t.d./printscreen

Spektakularan finiš meča u ABA 2 ligi odveo je ekipu Zlatibora u polufinale tog takmičenja. Momci iz Čajetine imali su zaostatak u posljednjem minutu, ali su sa dvije trojke preokrenuli meč i uspjeli da ostanu u igri na turniru koji se igra u Skoplju.

Junak pobjede bio je Nemanja Protić (35), bivši igrač čačanskog Borca, FMP-a i brojnih drugih timova. On je susret završio sa 17 poena od kojih je najbitnija bila trojka za pobedu!

Ali, prije toga je Zlatibor morao dobro da se pomuči, jer je Helios imao prednost na manje od minut od kraja ovog meča.

Dimitrije Nikolić pogodio je za 81:79 u korist Zlatibora na 34 sekunde do kraja meča, a uzbuđenja su tada tek počela. Na drugoj strani terena uzvratio je Tadej Ferme koji je takođe pogodio trojku, pa je Zlatibor sa "minus 1" ušao u posljednji napad.

Iako je do tog trenutka šutirao tek 4/18 iz igre, Nemanja Protić je preuzeo odgovornost. I spektakularno pogodio.

Nakon niza driblinga izgradio je sebi poziciju za šut, pa preko ruke rivala postavio konačnih 84:82 u korist Zlatibora!

Istina, Helios je imao napad za pobjedu, ali u posljednjim sekundama nije uspio da pogodi Blaž Mahković. Helios se odlučio da ide na šut za tri poena i pokuša da pobijedi, iako je dvojka mogla da ih odvede u produžetke i pruži im novu šansu.