Borac u polufinalu Druge ABA lige: Maestralna partija Gavrilovića nije bila dovoljna za iznenađenje

U prvom četvrtfinalnom meču Banjalučani bolji od Zemunaca.

kk borac u polufinalu druge aba lige Izvor: ABA liga 2/Dragana Stjepanović

Košarkaši Borca plasirali su se u polufinale Druge ABA lige pobjedom protiv Mladosti iz Zemuna 80:79 (17:11, 26:22, 22:20, 15:26).

Tim Dragana Nikolića stigao je do zasluženog trijumfa, iako je tim iz Zemuna zaprijetio u četvrtoj četvrtini i malo je nedostajalo da stigne zaostatak za "crveno-plavim".

U prvom kvartalu Banjalučani su napravili šest poena prednosti, da bi do poluvremena stigli do dvocifrenog plusa. Riješili su košarkaši Borca i treću četvrtinu u svoju korist, a onda je počeo pad u igri.

Imali su igrači Mladosti nekoliko prilika u posljednjem minutu da dođu do izjednačenja, ali nisu uspjeli da naprave iznenađenje, pa su Banjalučani postali prvi polufinalisti Druge ABA lige.

Diante Boldvin vodio je Borac sa 18 poena, Radoš Šešlija ubacio je poen manje dok su dvocifren učinak imali još Draško Knežević (15 poena), te Vuk Bošković (11).

U timu Mladosti bolji od ostalih, ujedno i prvi strijelac susreta sa 27 poena, bio je Strahinja Gavrilović. Najbolji igrač tima iz Zemuna dodao je i čak 17 skokova, ali to nije bilo dovoljno njegovom timu da dođe do slavlja.

Borac će se u borbi za finale sastati sa boljim iz duela Helios Domžale - Zlatibor, koji je u toku.

Pogledajte najzanimljivije detalje sa današnjeg susreta...