Borac se revanširao Slobodi: Tuzlaci pali u "Boriku"

U banjalučkom "Boriku" u derbiju 24. kola Prvenstva BiH Borac slavio u duelu sa tuzlanskom Slobodom.

borac pobijedio slobodu 79:70 Izvor: ABA league/Dragana Stjepanović

Banjalučki Borac slavio je u derbiju 24. kola Prvenstva BiH protiv Slobode 79:70.

Tuzlaci su do ovog kola na liderskoj poziciji bili izjednačeni sa Širokim, ali su "crveno-plavi" bili bolji i zasluženo slavili. Odlučujuća je bila prva četvrtina, koja je na kraju i odlučila o pobjedniku.

BORAC - SLOBODA 79:70 (28:12, 17:21, 21:18, 13:19)

Sjajno je domaći tim otvorio utakmicu i već u prvom kvartalu stekao ogromnih 16 poena prednosti. Nisu Tuzlaci znali odakle im prijeti veća opasnost, praktično svi igrači Borca bili su raspoloženi i ravnopravno raspodijelili poene.

U 15. minutu Banjalučani su imali i 20 poena prednosti (39:19), a onda dva minuta kasnije maksimalni plus od 22 poena. Uspjeli su Tuzlaci do pauze da smanje prednost, pa se očekivalo zanimljivo drugo poluvrijeme.

STIGAO DELALIĆ

Amsal Delalić (19) do kraja sezone nastupaće u dresu Borca. Dosadašnji igrač Igokee pojačao je roster "crveno-plavih", sa kojima će pokušati da ostvari što bolji rezultat u domaćem prvenstvu.

Tuzlaci su početkom treće četvrtine uspjeli da smanje zaostatak na 10 poena, ali je uslijedila serija trojki domaćih košarkaša i prvi napad gostiju je odbijen.

Borac je ponovo bio na "plus 20" u 27. minutu, da bi o odlujućih 10 minuta ušao sa zalihom od 15 poena (66:51) i činilo se da će rutinski privesti meč kraju.

Ipak, uslijedio je novi nalet Tuzlaka. Nastojali su na sve načine da se približe rivalu, pa su tri minuta prije kraja nakon trojke najboljeg igrača susreta Đorđa Lelića stigli na samo osam poena minusa.

Podsjetio je ovaj susret na ranije mečeve Banjalučana u Drugoj ABA ligi, kada su u nekoliko navrata "prokockali" ogromno vođstvo. Ipak, ovaj put preokreta nije bilo. Borac je na kraju slavio 79:70, što je za koš lošije od trijumfa Tuzlaka u prvom ovosezonskom meču (77:87).

Lelić je susret završio sa 22 poena, u timu Slobode Ibrahim Durmo dodao je 15, dok su po 11 ubacili Haris Delalić i Đoko Šalić.

U pobjedničkom sastavu Radoš Šešlija i Stefan Kenić bili su najraspoloženiji sa po 14 poena, s tim da je Šešlija kompletirao dabl-dabl uhvativši 11 lopti. Draško Knežević takođe je imao dvocifren učinak - 10 poena.

Borac je Slobodi nanio drugi uzastopni prvenstveni poraz i nastavlja pohod ka najvišem plasmanu pred doigravanje.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!