Pobjeda za prvo mjesto - Široki u gostima razbio komšije iz Mostara!

U hercegovačkom derbiju uspješniji gosti iz Širokog Brijega.

KK Široki Izvor: ABA league/Dragana Stjepanović

Košarkaši Širokog opravdali su ulogu favorita u komšijskom derbiju protiv Zrinjskog, te porazili Mostarce na njihovom terenu 77:87 (21:21, 12:15, 15:26, 29:25), čime su se izjednačili po broju pobjeda i poraza sa tuzlanskom Slobodom, koja će sutra u derbiju kola ugostiti Borac.

Ključna je bila treća četvrtina, koju su Širokobriježani dobili sa 11 poena razlike i nakon 30 minuta pitanje pobjednika više nije se nije postavljalo.

Viđena je tvrda utakmica u prvom poluvremenu, naročito u drugom kvartalu, gdje je postignuto samo 27 poena kombinovano. Na kraju su Mostarci uspjeli da umanje zaostatak, ali ne i da dođu do drame, pa su gosti odnijeli bodove.

Luka Božić sa 30 poena bio je prvo ime susreta, uz to je dodao sedam skokova i osam asistencija, dok su dvocifren učinak u pobjedničkom timu imali još Ive Ivanov (17), Mate Vučić (13) i Mateo Čolak (10). Mostarce je predvodio Anes Podojak, strijelac 23 poena, dok je tri manje ubacio Emir Čerkezović.

I u drugom večerašnjem meču slavili su gosti. Sarajevski Sparsi deklasirali su Posušje 101:73, a imali su čak sedmoricu igrača sa dvocifrenim učinkom.

Po 14 poena upisali su Aleksa Gatarić, Jakov Mustapić i Harun Zrno, 13 je dodao Imran Poturak, 12 Nedim Buza, dok su po deset poena meč okončali Urban Durnik i Marko Ramljak.

U poraženom sastavu najbolji je bio Lovre Bašić, ujedno i prvi strijelac susreta sa 23 poena, dok je šuterski raspoložen bio i Alan Entoni Vigins, koji je ubacio 18 poena, ali imao i devet skoova, te četiri asistencije.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!