Ludnica u bh. ligi: Trojka s centra za pobjedu u posljednjoj sekundi! (VIDEO)

Imali su Posušaci sve u svojim rukama, a onda su dozvolili košarkašima Slobode da se raduju.

sloboda pobijedila posušje trojkom s centra Izvor: Promo/OKK Sloboda Tuzla

Kakva drama u Posušju!

U 21. kolu Prvenstva BiH Posušaci su dominirali tri četvrtine duela sa tuzlanskom Slobodom, u četvrtoj četvrtini imali čak 15 poena prednosti, minut prije kraja četiri poena "viška" i nisu uspjeli da slave!

Sloboda je u furioznoj završnici stigla do velike pobjede, a šok za domaće navijače priredio je Ali Alikadić.

Naime, Posušaci su dozvolili Tuzlacima da im naprave seriju 9:0, ali su na kraju domaći ipak imali napad za pobjedu pri rezultatu 72:72. Iz dva pokušaja nisu uspjeli da poentiraju, lopte se dokopao Ali Alikadić i sa centra pogodio trojku za pobjedu 75:72.

Pogledajte završnicu meča u Posušju (od 1.36)...

Alan Entoni Vigins ostvario je dabl-dabl učinak (25 poena, 14 skokova), ali to nije bilo dovoljno domaćinu da upiše trijumf. Tuzlake je do trijumfa vodio Draško Albijanić, koji je ubacio 19 poena, Đoko Šalić dodao je 16, dok su dvocifren učinak još imali Haris Delalić (13 poena) i junak susreta Alikadić, koji je dodao 10.

Sloboda je ovim trijumfom zadržala lidersku poziciju u Prvenstvu BiH.