Janis zakucao Hrvate! Simon i Smit vratili nadu, pa se pojavio Adetokumbo i riješio triler završnicu!

Grčka je uspjela da izbjegne iznenađenje i da pobijedi Hrvatsku.

Grčka pobijedila Hrvatsku na Eurobasketu 2022 Izvor: MN PRESS

Hrvatska je bila blizu da napravi čudo i da šokira Grčku na Eurobasketu, ali je to spriječio nestvarni Janis Adetokumbo.

Opustili su se Grci poslije fenomenalnog prvog poluvremena i ogromnog vođstva i za to su mogli da budu žestoko kažnjeni. Na kraju su se izvukli - 89:85 (24:16, 22:14, 24:32, 24:17).

Izgledalo je da je sve gotovo poslije prvih 20 minuta. Grci su otišli na odmor sa velikim vođstvom (46:30), a u jednom momentu su imali i "+19" (40:21).

Razlika je sredinom treće dionice bila na 17 (62:45). Tada su se razigrali Džejlen Smit i Krunoslav Simon i njih dvojica donijeli su triler završnicu u posljednjem minutu (84:82). Imali su napad za izjednačenje, Janis je blokirao šut Ivice Zupca u reketu.

Bio je to znak za superstara Milvokija i grčke reprezentacije da pokaže zbog čega je tu gdje jeste. Već u narednom napadu je na asistenciju Kalatesa fenomenalno zakucao i bilo je jasno da je sve riješeno. Simon je promašio trojku sa jedne noge, pa je Adetokumbo u narednom napadu promašio i onda se iskupio tako što je blokirao Smitov šut za tri poena. Izvukao je svoj tim u neizvjesnoj završnici.

Kada je lista strijelaca u pitanju najefikasniji kod pobjednika bili su Janis (27, 11sk, 6as) i Tajler Dorsi (27, 5sk). Na drugoj strani istakli su se Smit (23, 5sk, 4as), Bojan Bogdanović (19, 7sk) i Simon (18, 5sk). U narednom kolu Grci igraju sa domaćinom grupe Italijom, a Hrvati sa Velikom Britanijom.